Kad no “bitēm“ bail…

“No ”bitēm” ir bail!” Tā vakar, sazinoties ar redakciju, par lidmašīnas, tā sauktās ”bites” pārlidojumiem virs pilsētas stāstīja mūsu lasītāja Angelika. Viņa interesējās, vai lidmašīna ir saņēmusi atļauju lidot virs pilsētas un veikt arī gaisa akrobātikas trikus. Kā apstiprināja arī citi Tukuma iedzīvotāji, vakar priekšpusdienā viena no bitēm metusi gan tā sauktās ”nāves cilpas”, gan arī izpildījusi triku, tā saukto ”skrūvi”. ”Jā, bijis jau interesanti, taču, vai tas nav arī bīstami, ja šādi paraugdemonstrējumi notiek virs pilsētas, kā šajā gadījumā, virs Durbes un Jauntukuma mikrorajona?” – vaicāja lasītāja. 

Redakcija: vakar sazinājāmies ar Civilās aviācijas aģentūru un tās direktors Māris Gorodcovs arī mums operatīvi sniedza izsmeļošu komentāru. Viņš skaidroja, ka  ir izveidota un aģentūrā arī apstiprināta Tukuma vai, pareizāk, Engures novada lidostas «Jūrmala» lidlauka lidojuma zona un lidojumu plāns, tas nosaka, ka gaisa telpu virs nelielas pilsētas daļas lidmašīnas izmanto tikai pacelšanās un nosēšanās laikā. Savukārt gaisa akrobātikas triki ir atļauti pamatā tikai virs lidlauka daļas, bet nekādā gadījumā ne virs blīvi apdzīvotām vietām, kāds ir arī Tukums. Tāpat aģentūras direktors apstiprināja, ka tā sauktās bites ir saņēmušas lidojumu atļauju un ka Latvijas gaisa satiksmes uzraugi nav fiksējuši šīm lidmašīnām noteiktās lidojuma zonas pārkāpumus. Vēl M. Gorodcovs minēja, ka lidmašīnas lido gana augstu, tāpēc to lidojums ir redzams gana tālu un reizēm var rasties arī mānīgs priekšstats, ka lidojums notiek tieši virs galvām.

 

Komentāri

 1. Vispār ‘bites’ vairākas dienas jau lido,dienas vidū,apmēram nedēļas garumā vienā un tajā pat laikā. Īsti gan nesaprotu iemeslu,pasākumi nav paredzēti, lieki mulsina tautu.

  1. Tavuprāt,aviācijas pilotam pietiek 1x mēnesī palidot un ir ok?Mūziķis,piemēram,katru dienu 6 -8 stundas pavada pie sava instrumenta.Tāpat ķirurgiem un pārējiem profesionāļiem.
   Otrkārt,vai nav skaisti,kad “bites” visas kopā lido un trikus rāda?Tukumā tepat…..par velti….izej ārā un skaties!Citi simtiem km brauc un lielu naudu maksā lai ko tādu redzētu.
   Mums Tukumā jābūt lepniem,ka mums “bites” lido,nevis noliet visu ar pesimisma zaņķi.
   Tā,lūk.

    1. nu tad jau atver youtube un skaties kaa kamazs brauc lai es vinus tukumaa neredzeetu.skaties kaa vilciens brauc,lai vinsh te nebrauktu.pietam veel vinji pa nakti brauc,atshkiribaa no biteem kas lido pa dienu.

   1. Lēnāk pā tiltu,cienītā!Ja pāris pendžukiem,kuri iemācījušies internetu lietot un NTZ portālu atvērt kaut kas nepatīk,tas nenozīmē,ka visi pārējie tukumnieki neizceļās ar domāšanu.

 2. Nu ko var kunkstēt! Mārupē un Spilvē katru dienu lielās lidmašīnas zemu virs galvām lido,un neviens nečīkst. Nevajadzēja savu villu celt,tur kur lidmašīnas lido,lidlauks jau mums ir sen! Gaidu ar nepacietību,kad mums sāks nākt lielās, lidlaukam ir jābūt!

 3. Vienīgai kas traucē ir ka brīvdienā agri lido un ir skaļi. Bērniem bail no skaņas ja logs ir vaļā,jo nosēšanās līnija iet gar mūsu māju. Un reizēm sēžas diezgan zemu. Bet sākam pierast. Nu nekas,lai tik lido.

   1. O, šitais labs! Uzreiz iedod bonusu lidmašīnu mīļotājiem – ”uzbraukt” cilvēkam, kas ir iecietīgs un pacietīgs, tātat, pirmkārt, – stulbs, otrkārt, – rupjš tēviņš. Tādi nums nu ir tie ”attīstības” atbalstītāji…

  1. krievu laikos lidmašīnas visu diennakti lidoja un nebija nekādas vainas – visi bijām pieraduši un nevienam nebija bail! Drīzāk tad jau bija bija jāsatraucas,ka kādreiz pusdienu klusums bija! :))

 4. nu ko juus te akstaties.krievu laikaa lidoja nakts viduu un bija lidmashinas daudzreiz skalaakas.ir neskaitaamas lidostas,pilseetas kur lido militaaraas lidmashiinas.tieshaam cilveeki stulbi palikushi.
  nu un lido un maacaas jauns pilots.kautkaa jaamaacas braukt,lidot,kugot.daudzkas var buut biistami.braukt pa shoseju ir biistamaak nekaa shitaas bites.jau 11 gadus lido.vishij klas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.