Attēlam ir ilustratīva nozīme

Kā var prasīt norēķināties tikai skaidrā naudā?

Lasītājs jautā: – Es aizgāju un pagasta kasē gribēju samaksāt maksājumus. Līdz šim visu varēju samaksāt ar karti, taču šoreiz man prasa skaidru naudu. Kur, sakiet, lai es laukos dabonu skaidru naudu, ja pensija nāk kontā?! Tas nozīmē, ka man ir jābrauc uz Tukumu ar sabiedrisko transportu, jāizņem nauda un jāmaksā maksājumi? Šajā Covid-19 laikā? Kad mūs, vecos cilvēkus, īpaši lūdz no mājas ārā neiet. Labi, es jau samaksāju, bet, ja tā padomā. Kasē man skaidroja, ka tāds esot domes rīkojums. Mīļie cilvēki! Kā var dome pieņemt šādu rīkojumu Covid laikā?! Es gan gribētu, lai kāds man to paskaidro, citādi būs jādomā, ka domei aptrūkusies skaidra nauda.

Redakcija: Tukuma novada domes priekšsēdētājs Normunds Rečs un Laila Dzalbe skaidroja, ka šāda prasība tiešām decembra sākumā ir noteikta, un tā ir saistīta ar pāriešanu uz vienotu grāmatvedību: “Lai no jaunā gada varētu izmantot jaunus norēķinu kontus un bankas terminālus, ir laikus jāslēdz visu iestāžu līdzšinējie bankas konti un bankas termināli. Taču, lai nauda nepaliktu starp kontiem, jo nereti tā uz noteiktu laiku tiek rezervēta un iestādes kontā nonāk tikai pēc vairākām dienām, iedzīvotāji tika aicināti veikt maksājumus starp kontiem internetbankā vai arī maksāt skaidrā naudā. Kas attiecas uz skaidru naudu, pašvaldībai šobrīd tā rada vairāk problēmu, taču tā bijusi vienīgā alternatīva, domājot par tiem cilvēkiem, kas nevarēja samaksāt par pakalpojumiem vai arī nodokļus interneta bankā.” N. Rečs atvainojās iedzīvotājiem, kam šis domes rīkojums ir radījis problēmas, un solīja, ka no jaunā gada atkal būs pieejami banku termināli un kasēs varēs norēķināties ar bankas karti.

 

Komentāri

 1. Bravo! Vai mērs nebija informēts, ka epidemioloģiskās situācijas dēļ, valdība ieteica maksājumus veikt ar bezskaidras naudas līdzekļiem.
  Par ko mums tāds sods ar šādu mēri?

 2. No žēlabas tā arī nekļuva skaidrs , vai apbižotais neko nav sapratis, vai pagasta darbonis nav izstāstījis par esošo situāciju.
  Kaut gan zinot, kādi lohi mēdz būt iedzīvotāji un , ka tādi paši lohi ganās pagastu pārvaldēs, tad, visticamāk, abi labi , ne viens prot izstāstīt, ne otrs saprot izstāstīto.

 3. Ar ašiem soļiem tuvojas 2021. gads. 2021. gads ir baltā, metāliskā Vērša gads. Baltais, metāliskais Vērsis ir spēka, izturības, strādīguma un pacietības simbols. Vērsis ir ļoti labestīgs un pretimnākošs katram no mums, kas viņam tic. Ticot Vērša spēkam, zvaigznes 2021. gadā kļūs mums īpaši labvēlīgas. Lai nākamais gads nestu mums tikai vēlamās un pozitīvās pārmaiņas, uz svētku galda skaistā šķīvītī iedegsim baltu sveci par godu nākamā gada saimniekam – Vērsim. Taču būsim piesardzīgi ar atklātu uguni, dedzinot svecītes. Ievērosim visus ugunsdrošības noteikumus, neatstāsim degošas svecītes bez uzraudzības! Lūgsim balto, metālisko Vērsi, lai nākamais gads mums būtu veiksmīgāks par iepriekšējo. Atstāsim visas savas ķibeles, nelaimes un raizes pagātnē. Neturēsim savā sirdī naidu un aizvainojumu. Atbrīvosimies no negatīvajām enerģijām. Sāksim nākamo gadu ar jaunām enerģijām. Ļausimies Vērša gada svētībai. Ielaidīsi savā dzīvē prieku, saticību, apņēmību un veiksmi! Lai zvaigznes mūs svētī! Lai Vērša gads top svētīgs katram no mums!
  Panākumiem bagātu gadu vēlot, Skolnieciņš no svētupes [Latvju Dievu dēls]
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  #Jaunaisgads #VēršaGads #2021 #astroloģija #PozitīvāDomāšana #veiksme #panākumi #prieks #Skolnieciņš #svētupe #pagāni

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *