Ielas noasfaltēja, naudu nemaksā

Ziņa par to, ka Tukuma novada dome nav samaksājusi  SIA «STRABAG» par izdarītajiem darbiem, izskanēja «Neatkarīgo Tukuma Ziņu» rīkotajās tiešsaistes priekšvēlēšanu diskusijās 18. un 21. maijā.

Tukuma novada domes priekšsēdētājs Normunds Rečs Nacionālās apvienības diskusijā skaidroja: “Situācija ir tāda, ka šie rēķini ir iesniegti domē tikai 15. aprīlī. Šobrīd atbildīgais cilvēks ir ilgstošā darba nespējas prombūtnē. Mēs nevaram no viņa saņemt vajadzīgo skaidrojumu par situāciju, kādēļ tāda ir izveidojusies.” Savukārt Tukuma novada domes priekšsēdētāja vietnieks Agris Zvaigzneskalns Latvijas Zaļās partijas diskusijā, atbildot uz šo pašu jautājumu, skaidroja: “Mēs tiksimies ar šo uzņēmēju, tad mēs arī atradīsim veidu, kā leģitīmi samaksāt par šiem darbiem.” Mums kļuvis zināms, ka nesmaksātā naudas summa ir ap 200 000 eiro, turklāt – ka šie darbi ir veikti, tā teikt, – virs normas. Vai tas tā ir, centāmies skaidrot, aptaujājot iesaistītās puses.

Iegulda Kurzemes ielai “aizdoto” naudu

Šīs, kā tagad noskaidrojies, problēmas vēsture aizsākās pagājušajā gadā, precīzāk, – vasaras nogalē un rudenī, kad SIA «Strabag» atjaunoja vairāku Tukuma ielu – Valguma, Dārzniecības, Krasta, Telegrāfa – virskārtu. Tā patiesībā ir tikai daļa no ielām, kurās notika darbi, savukārt Strēlnieku iela tika pārbūvēta, pirms tam ierīkojot apakšzemes komunikācijas.

Par to, ka šādi darbi ieplānoti, Komunālas nodaļas vadītājs Ģirts Ruģelis Teritoriālās attīstības un uzņēmējdarbības atbalsta komitejā 2020. gada 12. augustā informēja deputātus. Kā sēdē skaidroja domes speciālists, 2020. gada sākumā Kurzemes ielas pārbūvei no Komunālās nodaļas budžeta novirzīti 360 000 eiro, kas tagad, kad šim mērķim saņemts kredīts, tiek atgriezti pilsētas un pagastu pārvalžu ielām un ceļiem: “Pamatideja ir pilsētā atjaunot asfalta segumu centrā – Valguma, Veidenbauma, Kalēju ielas krustojumā, Krasta ielā, Dārzniecības ielas posmā no Veidenbauma līdz Baložu ielai, kā arī Telegrāfa ielā no Alīnes ielas līdz autobusu pieturai un Melnezera ielā no jaunā asfalta līdz kartingu trasei, kā arī Strēlnieku un Ganību ielā. Vēl būtu jāpieņem lēmums par Pārupes ielas virskārtas asfaltēšanu, kam nepieciešams ap 25 000 eiro, lai nebūtu tā, kā savulaik ar Tulpju ielu, kurai ilgu laiku netika uzlikta virskārta un apakškārtas segums sabruka.” Deputāti šim domes speciālista uzstādījumam pilnībā piekrita un, kā varējām novērot, darbi arī tika uzsākti. Par šiem darbiem cita starpā gan domes komunkāciju tīklos, gan atsevišķi deputāti savās feisbuka lapās ātri vien centās palepoties. Lielāko daļu darbu izdevās pabeigt pagājušajā gadā, tāpēc tas tiešām bija pārsteigums uzzināt, ka SIA «Strabag» par veiksmīgi padarītu darbu (spriežot pēc iepriekšejām deputātu uzslavām( nav samaksāt alga

Vairāk lasiet 1. jūnijā avīzē un turpinājumu 8. jūnija avīzē

Komentāri

 1. Situācija ir tāda, ka šie rēķini ir iesniegti domē tikai 15. aprīlī. Šobrīd atbildīgais cilvēks ir ilgstošā darba nespējas prombūtnē. Mēs nevaram no viņa saņemt vajadzīgo skaidrojumu par situāciju, kādēļ tāda ir izveidojusies.”
  ———-
  kautkas unikaals.tas cilveeks kur,uz meenesi aizlidojis? degtu zhopa buutu tulinj maajaas.tas ir pi….ec.shitaadi kautkur naudu naasiis ieravushi un nav vairs sasniedzami.nu pasakiet kas tas tads ir.tulin kam vajadzees atradis.

 2. Pašvaldībā un valsts pārvaldē ar darbiniekiem jāauklējās kā ar jēlām olām. Un tā jau ir 20 gadus ilga liga – līdzko briest sūdi darbā, tā paņem slimības lapu. Kāmēr nav ieradies darbā, ar tādu darbinieku nekk nevar pasākt. Ja nu vienīgi lietu pārņem tiesībsargājošās iestādes.

 3. Atkal atrasts kārtējais pārmijnieks, kuram uzvelt visu vainu.
  Visa noslēpumu atslēga ir pašvaldību vēlēšanas, tur arī nauda notērēta, kaut kā jau tas PR jātaisa, par velti tas nav, skaistas bildes jātaisa , skaists ancuks bildei vajadzīgs , skaista frizūra vajadzīga un kur tad vēl šlipses un brošas, arī PR meistari grib labi nopelnīt.
  Tāpēc , atvainojiet, Strabag darba rūķi, jūs variet pagaidīt, bet pagaidām priecājieties par skaistajām bildēm autobusu pieturās, krūmmalās un citās jaukās vietās.

  1. Nevis pārmijnieks, bet gan visatļautības kalna gals. Ar vēlēšanām tam nav nekāda sakara. Ja nu vienīgi šobrīd uztaisot ažiotāžu. Un Strabag paši arī nav bez vainas. Apzināti rīkojās bez saskaņojuma un līguma

   1. Jo tuvāk vēlēšanas , jo nekaunīgāk jāmelo. Tieši tāda ir esošās varas priekšvēlēšanu aģitācija un, pat pieķerti melos , melo vēl nekaunīgāk.

    1. Izlasi līgumu, kas pieejams iepirkumu sistēmā. Pēc tam padomā, kā uzņēmējs var darīt darbus, kas būtiski (vairāk kā 50%) pārsniedz līguma summu. Nav nevienas parakstītas papildus vienošanās, kas pieļautu šādu darba apjoma palielinājumu. Un jebkurā gadījumā tas būtu pretrunā ar iepirkumu likumu.
     Kur te melo šī vara? Tā ir atsevišķu indivīdu visatļautība, kas tā turpinājusies jau gadiem.

     1. nemelo, bez varas ziņas un selfijiem jau nu nekas nenotika. vara nezināja, ka ielās notiek darbi? kapēc vara lielījās feisī nevis apturēja tos grēka darbus? iestādē atbildīgais ir iestādes vadītājs, vai ne?

 4. Eu, paskatās domes sēdes ierakstiņu no pērnā gada augusta – tur visi nobslso, ka tad darbiņš, par kuru tagad nemaksā, jādara. A iepirkuma komisiju tās vadonis Zvaigzneskalns tā arī nesasauca – tāpēc, ka gada laikā tā arī nesaprata, ka kaut kas reāls bez slfijirm un suņa murgiem, ko ražoja kopā ar Straķi un Tomelu, par to biezo algu domē ir arī jādara. A Rečs visu to bezpriģelu pieļāva!

  1. Tas nemaina būtību. Nedrīkstēja veikt darbus būtiski pārsniedzot līguma summu. Bija vispirms jāizsludina iepirkums par papildus summu un tad iepirkuma uzvarētājs veic darbus. Un vispār, kurš var apgalvot, ka iepirkumu vienmēr uzvar Strabag? Deputāti tikai nobalsoja par finansējuma piešķiršanu. Darbiniekam bija jāparūpējas par tā legālu lietojumu. Nevis kā tagad sadarīts.

   1. 2020.gada Tukuma Laika oktobra nr. Agra Zvaigzneskalna atskaites par paveikto – Esam gandarīti, ka Strēlnieku ielas un Ganību ielas tikušas pie jauna asfaltseguma. Šie darbi bijuši plānoti kopš 2018. gada, bet nekādi neveicās ar iedzīvotāju līdzmaksā-jumiem. Šobrīd plānoti vēl dažādi asfaltēšanas darbi pilsētā, kas saistīti ar vienlaidus asfaltēšanas virskārtas atjaunošanu un satiksmes drošības uzlabošanu atsevišķos ielu posmos

    1. Cik noprotams, darbi izdarīti un pēc tam mēģināts piedzīt dokumentus. Kā tas iespējs, ka, darbinieks slēpjot sastrādāto, tā arī neiesniedza dokumentus domē. Tos pēc sarakstes ar Strabag uzņēmējs iesniedza tikai 15.04.
     Tā iet, ka visatlautība, čomu sarunāšana un dokumentu kārtošanas ignorance sit augstu vilni. Tur nav pie vainas vadība un deputāti. Tas ir vecās varas astoņkājis

   2. Tur nav ko runāt – vainīgs Zvaigzneskalns, kas neko nesaprot un neko nedara, izņemot selfijošanu un citu čakarēšanu. Vainīga Valtere, kas sēž, plikšķina acis, gaida, ko saimnieks teiks, un melo. Vainīgs Rečs, kas melo un slēpjas aiz sieviešu mugurām, kas visu zināja un zina no paša sākuma, bet kā vienmēr piesedzas ar citiem…

 5. Klau!
  Vai pie gadījuma ‘darbinieks’ nav ilggadējais komunālo lietu kūrētājs domē un pie reizes arī cieši saistīts ar TPN un Vienotību? Tad jau sanāk, ka avize mēģina izručīt savējo no nepatikšanām..

 6. Pārupes ielu vispār nofrēzēt par piemēru, ka bez projekta nedrīkst neko būvēt. Telms un vēl dažs labs priotārs personāžs lai brauc pa granteni….
  Absurds – tā arī viss noklusa, kapēc ntz neraksta par šo????

 7. Atjaunotā Telegrāfa ielas gājēju pāreja pēc oktobra remonta nu jau ir ieplaisājusi.. Reču nelaist vasaras atvaļinājumā, iekams nebūs atrisināta viņa kā vadītāja neprasme vadīt iestādi. Nav neaizvietojamu cilvēku!

 8. Taču asfaltēšanas darbi faktiski bija veikti jau septembrī pirms rakstā minētās sapulces, uz kuru izpilddirektore pat nebija uzaicināta.
  Tas jau ir likumparkāpums.
  Tad kāda marrutka pēc būtu jāizsludina iepirkums un jānosaka iepirkumu uzvarētajs par jau paveiktiem darbiem. Vai tik Ruģelis pats nav savos melos sapinies?
  Ja dokumenti par paveikto domes rīcībā nonāca tikai 15.04, tad kā Ruģeli (tieši atbildīgs par šo haosu) un jūs redakcija varat vainot bezatbildībā domes vadību?
  Šobrīd ir izdarīts noziegums. Kāpēc redakcija un Ruģelis mēģināt ietekmēt domi, lai izdarītu nākošo likumpārkāpumu apmaksājot darbus pēc vecā līguma?
  Ruģeli beidz slēpties aiz sieviešu brunčiem! Ierodies darbā, iesniedz paskaidrojumu un esi vīrietis nevis gļēvulis.
  Ruģeļa tiešajām vadītājām un potenciāli darbu apmaksā iesaistāmajām personām nav jāatbild par Tavu bezatbildīgo rīcību.

 9. Izlasot rakstu, pārņem šausmas, kas notiek. Pilsēta neliela, priekšnieki daudz, tad vai patiešām ne priekšsēdis, ne vietnieki, izpilddirektore neredz kas notiek, ne jau tik daudz to darbu ir , ka nezina kādi līgumi slēgti kādi nē. Ja jau vainīgs darbinieks, tad vai ir kādi sodi, cik saprotu nē, ko dara vietnieks, kura pārraudzībā iepirkumi, jāsāk domāt vai cilvēks pie pilna prāta. Varu teikt tikai vienu, ka domē ir jāstrādā, nevis jāvizinās uz autobusa aizmugures, jāsaka, labi, ka neievēlēja.

 10. Ja jau Ruģelis izfīrēja darbu bez citu ziņas, tad pats, lai arī maksā tam darbu izpildītājam. Gan jau pa gadiem normāli ģēlas sakruķījis

  1. A kas teica, ka bez ziņas? Muldētāji Rečs, Zvaigžņotaus un Valterīša? Da nu sēdēs visi trīs par bezpriģelu; nu jau neizlocīsies, ka neredzēja un nezināja;par visu paši piecreiz izlielījās kā gaiļi . un vēl padotos nelikumīgi rīkoties piespieda; domes lēmumus paši nepildīja. Neko nedarīja. Lai tagad tos vēl arī taukšķus, ko par neko nedarīšanu domē saņēma, atmaksā atpakaļ!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.