Bērnudārza «Vālodzīte» teritorijā plīsusi caurule/Papaildināts/

Šorīt neilgi pirms darbdienas sākuma bērnudārza «Vālodzīte» teritorijā bija plīsusi komunikāciju caurule. Kā stāstīja bērnudārza vadītāja Eva Upmane, nākot uz darbu, viņa pamanījusi nelielu peļķīti, taču jau pēc brīža sētnieks informējis, ka ūdens no pazemes gāžas ar palielu strūklu: “Ja lieta nebūtu tik nopietna, varētu priecāties, ka nu mums uz Meteņiem būs pašiem sava slidotava. Patlaban dienesti cenšas noskaidrot, vai problēmas rada ūdensvads vai arī siltumtrase. Savukārt mēs uzreiz par avāriju informējām bērnu vecākus – aicinājām izņemt bērnus, tomēr apzinājāmies, ka šāda situācija ir negaidīta, tāpēc vecākiem varētu arī nebūt alternatīvas. Kopumā no 115 bērniem, kas bērnudārzu šajās dienās apmeklēja (divas grupas ir izolācijā), šobrīd ir 60. Darīsim visu, lai ievērotu higiēnas prasības, iespēju robežās būs arī pusdienas, taču situācija nav vienkārša.

Vēl interesējāmies, kāpēc nereti bērnudārzā jūtama kanalizācijas smaka, E. Upmane atzina, ka bērnudārza komunikācijas ir savu laiku nokalpojušas, tāpēc ļoti tiek gaidīta tā pārbūve: “Nereti ventilācijas sistēmā ieplūst kanalizācijas ventilācijas smaka, jo jau būvniecības laikā visdrīzāk kaut kas ir izdarīts nepareizi. Tieši šī iemesla dēļ bijām spiesti pārbūvēt vienu grupu, jo ilgi bērni tajā uzturēties nevarēja – smakas dēļ.”

Jāpiebilst, ka 2020. gada rudenī Tukuma novada dome bērnudārza «Vālodzīte» pārbūves projekta ideju iesniedza Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā Eiropas līdzfinansējuma saņemšanai.

 

Sazinoties ar SIA «Tukuma ūdnes» vadītāju Ainārru Feldmani, noskaidrojām, ka ūdnes bērnudārza teritorijā ir satecējis no plīsušas ūdensvada caurules Spartaka ielā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.