Atrod iemeslu, lai neatļautu jaunas spēļu zāles ierīkošanu Tukumā

30. augustā notika Tukuma novada domes sēde, kurā tika izskatīti 49 darba kārtības jautājumi. Viens no jautājumiem, par kuriem deputāti jau bija diskutējuši teritoriālās attīstības komitejas sēdē, bija par SIA «LVBet» vēlmi Tukumā, Pils ielā 3, ierīkot jaunu azartspēļu organizēšanas vietu, proti, spēļu zāli un derības punktu.

30. augustā notika Tukuma novada domes sēde, kurā tika izskatīti 49 darba kārtības jautājumi.

Viens no jautājumiem, par kuriem deputāti jau bija diskutējuši teritoriālās attīstības komitejas sēdē, bija par SIA «LVBet» vēlmi Tukumā, Pils ielā 3, ierīkot jaunu azartspēļu organizēšanas vietu, proti, spēļu zāli un derības punktu. Lēmuma projektā bija minēts, ka uzņēmējs jau ir parakstījis nodomu protokolu ar telpu īpašnieci Anitu Stikāni un saņēmis viņas piekrišanu azartspēļu organizēšanai.

Kā sēdē skaidroja domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans, spēļu bizness Latvijā ir legāls, taču normatīvajos aktos ir noteikti ierobežojumi, kas pašvaldībai ir jāvērtē, un viens no šiem nosacījumiem ir telpu piemērotība, par ko pēc Teritoriālās attīstības komitejas sēdes dome lūdza būvvaldi pārliecināties. Atzinumā, kas bija iekļauts domes lēmuma projektā, bija norādīts, ka: “Ēkas pagraba pārsegums un sienas ir avārijas stāvoklī un ir nepieciešams steidzīgs sertificēta būvinženiera slēdziens par ēkas ekspluatācijas drošību. Nav pieļaujama bez pamatota aprēķina un slēdziena spēļu automātu izvietošana virs šā pārseguma, nav pieļaujama publisku telpu izmantošana divām firmām tikai ar vienu kopēju ieeju un kopīgu sanitāro mezglu (bez vides pieejamības aprīkojuma). Nepieciešams sertificēta energoauditora slēdziens par vajadzīgās  energoefektivitātes nodrošinājumu publiskā telpā.” Slēdzienā atzīts, ka telpas nav atbilstošas spēļu zāles atvēršanai.

Deputāte Guna Roze interesējās, vai tad, ja būvvalde nebūtu devuši šādu atzinumu, domes lēmuma projektā būtu minēts, ka pašvaldība atļauj ierīkot šo zāli: “Vasarā bija iedzīvotāju aptauja, kurā lielākā daļa bija atzinusi, ka ir pret jaunas spēļu zāles atvēršanu. Arī pašvaldības vēlēšanās daudzi saraksti iebilda pret jaunas spēļu zāles atvēršanu, līdz ar to tas būtu jāņem vērā. Bet kāda būtu domes attieksme tad, ja nebūtu šīs telpas, bet tiktu piedāvāta kāda cita telpa? vai tiešām pašvaldībai nav pa spēkam aizliegt jaunas spēļu zāles veidošanu?”

Ē. Lukmans uzsvēra, ka pašvaldība var rīkoties tikai likumā noteiktajā kārtībā un vēl atbilstoši tam, kā līdzīgās situācijās ir lēmusi Satversmes tiesa: “Vēl ir gaidāms Satversmes tiesas spriedums kādā Rīgas domes lietā par spēļu zāļu atrašanās vietu noteikšanu teritorijas plānojumā – šī pašvaldība vēlas izstrādāt vadlīnijas un noteikt, kurās vietās šādu biznesu varēs organizēt. Un ja Satversmes tiesa lems, ka Rīgas pašvaldības rīcība ir tiesiska, tad arī mēs varēsim rīkoties līdzīgi un ar saistošiem noteikumiem noteikt tās vietas pilsētā, kur spēļu zāles ierīkot nevarēs, un tas būs uzņēmējiem saistoši. Likums arī nosaka, ka ir iespēja uzņēmumu brīdināt, ka piecu gadu laikā tiek piemēroti jauni nosacījumi spēļu zāļu atvēršanai.”

Deputāti vienbalsīgi noraidīja spēļu zāles atvēršanu Pils ielā 3.

Komentāri

 1. Nožēlojami ir tas ka par katru cenu grib to naudas izmānītāju pis ielā izbūvēt lai atkal kāda ģimene un bērni paliktu bez iztikas līdzekļiem.

 2. Kamdēļ vajag jau tāpat ir pietiekami spēļu zāles. Kamdēļ to vajag tikai lai nodzertos un nospēlētu visu ko esi strādājis smaga darba. Tad labāk bērnudārzus vai ko citu uzcelt nekā nākamo naudas kastuvi

  1. Domei iedzīvotāju viedoklis ir zemāk par pēdējo vietu!!!tās publiskās aptaujas ir fufelis!Ja kādam labi atleks no darijuma,ar publisko aptauju pakaļu noslaucīs!

 3. Nesaprotu cepienu. Spēlētaji svešu naudu nospēlē? Spēlētāji tā pat atradīs, kur reizināt.

  1. Tu stulbs esi? Lielākā daļa ari nospēlē sazagto naudu vai no metāliem, vai kādam kaut ko nozogot. Tur neapgrozas cilvēki kas strādā un saņem algu un tad iet uz spēļu zālēm

 4. izmest tās spēļu zāles vispār no pilsētas-lai taisa mazo Lasvegasu piemēram izmirstošajos Ķemeros.

 5. Aizliegt tirgot saldumus – Latvijā taču tik daudziem ir cukura diabēts!
  Aizliegt konditorijas – Latvijā taču tik daudziem ir liekais svars!
  Aizliegt aptiekas – nav ko nozāļot Latvijas iedzīvotājus!
  Aizliegt peldbikses – Latvijā katru gadu gadu noslīkst tik daudz cilvēku!
  Tā,ko vēl varētu pieprasīt aizliegt?

 6. Katrs pats ir savas laimes kalējs!Ja cilvēks ir ludomāns,lai meklē palīdzību,nevis vaino citus.

 7. Visus reizinātājus, kurus es personīgi zinu, strādā un savu pelnīto naudu izdala.

 8. Pēc tava rakstītā,ja nebūtu spēļu zāles,kur tie sliktie cilvēki nospēlē sazagto naudu,tad droši vien viņi nezagtu vai arī zagtu un naudu novirzītu labdarībai.Tu ar galvu galīgi neesi draugos!

 9. Un tu draudzējies?!Tas azarts spēlēt tos aparātus jau ir viens no tiem iemesliem,kas mudina dabūt vēl lai spēlētu!Protams ne jau visi atkarīgie zog!Daži pelna paši,daži kaut ko no mājām uz lombardiem aiznes,bet mēs tak visi zinām,kāds kontingents spēļu zālēs apgrozās visvairāk!

 10. Galīgs G punkts esi.Pati māte Terēze!Tev nav pie kājas,ko tie atkarīgie dara.Te jau viens rakstīja-katrs pats savas laimes kalējs!Ja grib,lai spēlē,ja grib,lai dzer,ja grib,lai zog un sēž ķurķī!Ja tev tā viņu žēl,ej pažēlo,iedod naudiņu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *