FOTO: Latvijas avīze

Arī Tukumā plānots ņemt Covid-19 analīzes

Nacionālais veselības dienests (NVD) šodien informēja, ka no 23. marta COVID-19 analīžu nodošanas punkti izveidoti Valmierā, Jēkabpilī, Daugavpilī, Liepājā, Kuldīgā un Ventspilī, kur, pēc iepriekšēja pieraksta un ierodoties ar privāto automašīnu, pacienti var veikt valsts apmaksātas analīzes, ja radušās aizdomas par saslimšanu. Interesējoties, vai arī Tukumā nav plānots izveidot ādu analīžu veikšanas vietu, esam noskaidrojuši, ka tas tiek plānots.

To apstiprināja SIA «Tukuma slimnīca» valdes locekle Dzintra Rabkeviča, taču ieteica pēc papildus informācijas vērsties Nacionālajā veselības dienestā. Savukārt, kā skaidroja NVD Kurzemes nodaļas vadītāja Anita Zolmane, ar Tukuma slimnīcu, pašvaldību un Centrālo laboratoriju ir pārrunātas iespējas atvērt analīžu punktu Tukumā, tikai šobrīd vēl neesot zināms, kad tas varētu notikt: “Šajā situācijā telpas vai vietu, kas atrodas tālāk no slimnīcas un kur var piebraukt ar automašīnu, meklē pašvaldība, savukārt par tās iekārtošanu būs atbildīga Centrālā laboratorija. Tiklīdz vieta būs atrasta, iedzīvotāji par analīžu nodošanas papildu iespējām tiks informēti». Tā kā Daugavpilī, Jēkabpilī un Valmierā analīžu punkti izvietoti sporta centros, sazinājāmies ar Tukuma Sporta skolas direktoru Sergeju Kovaļovu un interesējāmies, vai ar viņu ir runāts par analīžu veikšanas vietu. S. Kovaļovs apstiprināja, ka pirms pusstundas viņam bijusi saruna par šo tēmu, un šī vieta varētu būt pie mākslīgā futbola laukuma Revolūcijas ielā 4, kur ir gan ērta piebraukšana, gan ūdensapgāde un tualetes. Tomēr precīzāku informāciju par to, kad šo analīžu ņemšanas punktu varētu izveidot, viņš saņemšot rīt, 25. martā.

Šobrīd, kā informē NVD, lai pieteiktos valsts apmaksātu analīžu veikšanai, pacientiem jāzvana pa tālruni 8303 laikā no 9.00 līdz 18.00. Tālruņa operatori reģistrē pacientus un nodod informāciju SIA «Centrālā laboratorija», kas sazinās ar pacientiem un informē par analīžu veikšanas vietu un laiku. Otra iespēja pieteikties valsts apmaksātu analīžu veikšanai ir, zvanot uz E. Gulbja laboratoriju pa tālruni 67801112, kas zvanus pieņem katru dienu no 8.00 līdz 20.00 un nodrošina analīžu nodošanu Rīgā, Daugavpilī, Liepājā, Ventspilī un Kuldīgā. Valsts apmaksātas analīzes uz COVID-19 veic personām, kurām ir simptomi (klepus, paaugstināta ķermeņa temperatūra, elpas trūkums bez cita iemesla, kas pilnībā izskaidrotu klīniskās izpausmes) un ja cilvēks pirms simptomu parādīšanās 14 dienu laikā bijis ārzemēs vai bijis ciešā kontaktā ar COVID-19 slimnieku.

 

 

Komentāri

    1. Slimie iebrauks,parbaudisies un prombraucot ieskries kādā no veikaliem aplipināt vel kādu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *