Tukuma tirgū krāmu tirgotāju vietā – stādi

Dzirdējām ļaudis runājam, ka krāmu tirgus pārcelts – pāri tirgus stāvlaukumam, otrā galā, teju pie pašas Tidaholmas ielas. Tādēļ gājām skatīt pašu acīm, kā tas izskatās, un vai tiešām, no tirgus puses nākot, viņi nav saredzami. Un jā, jau ejot gar stādu tirgotājiem, dzirdējām kādu pircēju vaicājam, ka nevarot vairs atrast krāmu tirgotājus! Citējam: “Vai tad veču ar dzelžiem vairs nav?!»

Nosodīti? Nolikti stūrī?

Stādu tirgotāji vēlīgi norādīja tālāko ceļu, un arī mēs gājām aprunāties ar pašiem ”stūrī noliktajiem”. Uzrunājām Edvīna kungu, kurš šajā arodā ir jau ar stāžu. Viņa piedāvājumā gan celtniecībā noderīgas lietas, gan arī šobrīd ļoti aktuālie dārza darba rīki. Jā, arī Edvīns ir sašutis, ka viņu vieta ierādīta tik tālu prom no pārējiem tirgotājiem, ka šī nav laba vieta, jūtams arī pēc pircēju daudzuma vai, pareizāk, pēc tā, ka tie gājuši mazumā.

”Pie mums pienāk daudz reižu mazāk pircēju, nekā pirms tam. Vai tiešām nevarēja mums ļaut tirgoties mazliet tuvāk pie stādu tirgotājiem!? Tagad mēs esam tik tālu prom no visiem, ka mūs nemaz neredz, no visām pusēm mums mašīnas priekšā. Nav jau arī mūsu tik maz – pamainoties, bet stabili esam desmit tirgotāji. Un cilvēki tieši šobrīd meklē kaplīšus, lāpstas un citus dārza darbarīkus, ko mēs arī varam piedāvāt,” tā Edvīna kungs.

Lai nekašķētos

Sazinājāmies ar tirgus pārvaldnieku Gintu Cērmani, jautājot, kāpēc šādas ne visai saprotamas pārmaiņas, kas turklāt pretrunā ar satiksmes drošību, jo krāmu tirgotāji ir iespiesti starp auto stāvvietām? Pārvaldnieks skaidroja, ka ka pēc pagājušā gada nepatīkamās pieredzes, kad stādu un krāmu tirgotāji nav varējuši sadalīt tirgošanās laukumu, nolemts, ka uz diviem mēnešiem šīs abas grupas liks katru savā laukuma malā. Jautāts, kādēļ stādu tirgotāji ir priekšā, Cērmanis skaidroja, ka stādu tirgotāji par tirgošanos maksā desmit eiro par vienu reizi, bet krāmu tirgotāji – 5 eiro mēnesī un vispār, viņiem šī tirgošanās esot tikai kā tāds hobijs, tādēļ esot tikai loģiski, ka priekšroka tiek dota stādu tirgotājiem. Un vēlreiz esot jāuzsver, ka tas ir tikai uz diviem mēnešiem. Pēc tam visi tirgotāji tikšot atpakaļ savās iepriekšējās vietās.

Komentāri

  1. Vai tad nau vieta kur tirgot stadus un tos luznus??? Normalam cilvekam kam sestdiena briva vinam nau kur masinu atstat lai pie Leiti aizietu pec auto rezerves dalam letam kiniesu pakaldarinajumiem bez nodokla uzcenojuma . Tirgo tos stadus pirms sliedem no csdd puses vai csdd laukuma jaunaja un vecaja! Pilns Tuķums ar briviem laukumiem…! Stadus un tos luznus perk lauku cilveki un tadel nau jatirgo pasa pilsetas centra vidu! ĀKSTI…

    1. 😀

      Šis jau kaut kāds L39 paveids, kas labāk gaterī strādā 14 gadu vecumā nevis skolā iet…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *