Attēlam ir ilustratīva nozīme. Avots: Tukums.lv

Tukumā plāno vīru un sievu koru sadziedāšanos

24. martā Tukuma novada pašvaldībā tika pārrunāta 4. jūnijā Durbes estrādē gaidāmo Latvijas sieviešu un vīru koru svētku norise. Šajos svētkos Tukums uzņems visus Latvijas sieviešu un vīru korus. Sarunā piedalījās svētku mākslinieciskais vadītājs un Tukuma koru apriņķa virsdiriģents Romāns Vanags, Nacionālā kultūras centra koru un vokālo ansambļu eksperts Lauris Goss un svētku režisors Juris Jonelis, kā arī pašvaldības vadītājs Gundars Važa, viņa vietniece Inga Priede un Kultūras un sporta nodaļas vadītāja Santa Laurinoviča.

Vasaras notikumiem jāpiesakās līdz 10. aprīlim

Lai laikus varētu zināt cilvēku skaitu un plānot to izvietojumu estrādē, kā stāstīja L. Goss, līdz 10. aprīlim visi kori tiek aicināti šiem svētkiem Tukumā un arī citiem šīs vasaras notikumiem reģistrēties.

Lai svētki kupli apmeklēti! 

Sarunas sākumā Romāns Vanags teica paldies pašvaldībai, kas ir apņēmusies svētkus Tukumā rīkot, kā tas visai Latvijai bijis apsolīts jau pirms diviem gadiem, neraugoties uz to, ka apvienošanās ir radījusi robus pašvaldību budžetos: “Varu teikt, ka dziedātāju skaits būs liels – ap 2000 dalībnieku no visas Latvijas, kas noteikti nesīs arī labumu Tukumam un tukumniekiem. Mēs esam gandarīti būt atkal Tukumā un rīkot svētkus, kas pēc 2019. gada Precību spēlēm būs nākamie lielākie. Ceru, ka būs ļoti daudz cilvēku – tik daudz, kā reiz vienos Tukuma pilsētas svētkos, kuros bija ap 10 000 cilvēku un kad nebija nevienas brīvas vietas estrādē un apkārt tai, kur apsēties – mums šogad vajadzētu kaut ko tādu atkārtot!”

Dziedās Dziesmu svētku dziesmas

No sākotnējās programmas, kas šim koncertam tika plānota 2020. gadā, kā skaidroja R. Vanags, ir palikušas vairs tikai dažas dziesmas, visas pārējās ir no 2023. gadā gaidāmo Dziesmu svētku repertuāra: “Mēs vairs nevaram atļauties nemēģināt un nedziedāt, turklāt no 1. aprīļa tas arī koriem būs pilnā mērā atļauts, jo laika līdz svētkiem ir maz, tāpēc katram koncertam jābūt kā sagatavošanās solim uz Dziesmu svētkiem. Latvijas sieviešu un vīru koru svētki ir daudzu gadu desmitu tradīcija, kuru nevaram nolikt malā tikai tāpēc, ka divus gadus ir bijusi pandēmija. Turklāt Tukumā tie notikuši vairākas reizes, bet iepriekšējie bija Cēsīs 2016. gadā.”

Kā izskanēja tikšanās laikā, svētku programmu vadīs Zigfrīds Muktupāvels, kurš programmas beigās dziedās lūgšanu «Dodi mieru mūsu brāļiem» no kinofilmas «Dvēseļu putenis» (Lolitas Ritmanis mūzika, Aleksandra Grīna vārdi), savukārt koncertu noslēgs Ērika Ešenvalda un Anitas Kārkliņas «Dvēseles dziesma». Svētkos spēlēs Latvijas Nacionālo bruņoto svētku orķestris. Vēl, kā stāstīja R. Vanags, piedalīties ir aicināti visi virsdiriģenti, kas diriģēs savas dziesmas Dziesmu svētkos: “Kopumā būs 20 diriģentu: Ivars Cinkuss, Arvīds Platpers, Jēkabs Ozoliņš, Aira Birziņa, Gunta Vite, Jevgeņijs Ustinskovs, Jānis Veļičko, Māra Marnauza, Uldis Kokars, Edgars Vītols, Mārtiņš Klišāns, Ārijs Šķepasts, Kaspars Ādamsons, iespējams, Jānis Zirnis un citi.

 

Plašāk lasāms piektdienas, 25. marta laikrakstā ŠEIT======>>>>>>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *