Tukuma pašvaldība aprīlī bērniem nodrošinās pusdienas un naudas pabalstu

Katru darba dienu, sākot no 6. līdz 30. aprīlim, tiks piegādātas pusdienas trūcīgiem un maznodrošinātiem bērniem, kā arī katram bērnam, sākot no 1,6 līdz 19 gadiem, tiks piešķirts veinreizējs 15 eiro pabalsts. Šādu lēmumu Tukuma novada domes deputāti vienbalsīgi pieņēma ārkārtas sēdē 3. aprīlī.

Arī līdz šim trūcīgie un maznodrošinātie bērni saņēma pusdienas – sākumā tās divas reizes nedēļā izdalīja Latvijas Sarkanā Krusta Tukuma komiteja, bet no šīs nedēļas – ar piegādi mājās, savukārt no pirmdienas, 6. aprīļa ēdienu gatavos SIA «IRG» Tukuma 2. pamatskolas ēdnīcā, bet uz mājām to nogādās sociālā dienesta darbinieki. Kā stāstīja Tukuma novada Sociālā dienesta vadītāja Ina Balgalve, līdz šim ar sešiem transportlīdzekļiem pusdienu izvadāšana aizņēma dienā divas stundas, nu atbalstu solījušas arī izglītības iestādes un pagastu pārvaldes. Tukuma novada domes priekšsēdētājs Normunds Rečs informēja, ka šim mērķim tiks izlietots jau budžetā paredzētais valsts un pašvaldības finansējums bērnu ēdināšanai 1,50 eiro par porciju (0,71 eiro no valsts un 0,79 eiro no pašvaldības, kā arī papildus pašvaldība finansēs 0,15 par vienreizējiem traukiem). Bērnus, tāpat kā līdz šim, apzinās sociālais dienests sadarbībā ar izglītības iestādēm. Plānots, ka šī ēdināšana tiks nodrošināta līdz 30. aprīlim, taču, ja ārkārtas situācija valstī tika pagarināta, lēmumu pārskatīs un par tālāko atbalstu lems vēl domes sēdē 29. aprīlī.

Vēl deputāti nolēma par laiku no 13. marta līdz 14. aprīlim izmaksāt pabalstu 15 eiro apmērā ēdināšanas izdevumu segšanai Tukuma novada pašvaldībā deklarētajiem bērniem vecumā 1,6 līdz 19 gadiem. Lai pabalstu saņemtu, vecākiem būs jāraksta iesniegums izglītības iestādei, kurā bērns mācās, vai Izglītības pārvaldei, nosūtot to parakstītu ar drošu elektronisko parakstu, vai kā parastu e-pastu, vai arī iemetot kastītē pie Izglītības pārvaldes, Šēseles ielā 3.

Uz deputātu jautājumu, vai šim atbalstam pašvaldībai pietiks naudas, N. Rečs skaidroja, ka šim mērķim būtu nepieciešami 87 000 eiro: “Kopumā bērnu ēdināšanai pašvaldības budžetā ir paredzēti 560 000 eiro, kurus sadalot uz deviņiem mēnešiem, mēnesī sanāk 62 000 eiro, savukārt trūkstošos 25 000 eiro izmantos no citām pozīcijām. Kopumā pabalstu plānots izmaksāt ap 6000 bērniem.” Arī par šī atbalsta turpināšanu tiks lemts 29. aprīlī.

Komentāri

 1. Jā likvidetu vismaz 3 pilnigi nevajadzigus amatus TND būtu vel naudiņa bernu barošanai !!!

 2. Pabalstus izmaksās tikkai mazdrošinātajiem un trūcīgajiem vai visiem bērniem?

  1. Pabalstus izmaksās visiem bērniem, bet pusdienas piegādās maznodrošinātajām un trūcīgām ģimenēm.

 3. Un “bagātā” Kandava, kura negrib pievienoties Tukumam, nekādi neatbalsta bērnus.Skumji.

  1. Es jums piekrītu Kandava grib būt liela un patstavīga,bet nevar pildīt lielo pilsētu pienākumus un nevarēs nodrošināt savu iedzivotāju viss nozimīgākos palīdzību ,jo Kandava nekad nebūs pati par sevi!

   1. Lai tad tie ceļu bloķētāji palīdz savam novadam ,japrot ne tikai ņemt bet arī dot.

 4. Pabalstus izmaksās tikkai mazdrošinātajiem un trūcīgajiem vai visiem bērniem????

 5. Vajag mazliet plašāku info….
  1. Kam tad īsti pienākās tas 15 eiro pabalsts, visiem vai tikai maznodrošinātiem? Tas par 1,6 līdz 19 gadīgajiem….
  2. Tas būs vienreizējs pabalsts vai tik ilgi cik būs slēgti bērnudārzi?
  3. Vai es varu pretendēt uz pabalsta ja bērns ir deklarēts Tukumā, bet dārziņā iet piem Jaunpilī?
  4. Vai varēs pieteikties elektroniski, vnk aizpildot pieteikumu…kāpēc vajag visu tik ļoti sarežģīts….Ja godīgi es pat nesapratu kas man tagad būtu jādar…

  1. 1. Tur ir rakstīts ka visiem
   2. Pagaidām vienreizējs, ja karantīnu pagarinās tad būs vairāk informācijas sociālajās vietnēs
   3. Jā, ir jāraksta elektroniski bērnudārzam
   4. Tur rakstīts ka var elektroniski

 6. Nesaprātīgs lēmums, manuprāt. Ja abi vecāki turpina strādāt un saņemt algu, kāpēc viņiem izmaksāt šo pabalstu? Šobrīd būtu jādomā par naudas maksimāli lietderīgu izmantojumu. Šī naudiņa daudz vairāk noderētu trūkumā nonākušiem.

  1. Pēc Tavām domām-visi bērni nav vienādi? Visi viņi ir šīs valsts pilsoņi un tāpēc nevajag viņus šķirot!!!

  2. Pilnīgi noteikti piekrītu… Priekšroka viennozīmīgi jābūt ģimenēm, kurās vecāki nestrādā, un ikdienā uzturas mājās. Nevis kuri strādā un bērni turpina apmeklēt izglītības iestādes, vai skolas vecuma bērni mājās un vecāki pilda darba pienākumus.

  3. Nu komentars nevieta, jo looti daudzas darba vietas algas tiek samazinatas.. Un lidz ar to ari ienakumi kopa ir mazaki. Otra lieta ja manam bernam pienakas valsts apmaksatas pustdienas, kapec tai naudai kkur japazud ja mans berns neiet skola. Neliekas logiski ne ta

 7. “…..kā arī katram bērnam, sākot no 1,6 līdz 19 gadiem, tiks piešķirts veinreizējs 15 eiro pabalsts. “Tātad. KATRAM! Lai tikai KATRS skolēns patiešām saņentu….

  1. Viņi jau piešķirs, bet ir jāraksta vēstule elektroniski skolai vai izglītības pārvaldei

 8. Ir jau smuka mūsu pilsēta,bet vai pilsētu pārdekorēt nevajadzētu šajā grūtajā laikā- tai pat laikā to varētu tērēt liederīgāk-kaut vai maskas izdalot vai vai veidojot trūcīgo pakas-jo katra kapeika šobrīd no svara un neziām cik ilgi tā vilksies-jo bez darba ir daudzi-kas neziņa vēl sēž un klusē….varbūt vajadzētu padomāt vairāk uz priekšu ar tiem miljoniem?

 9. Ir jau smuka mūsu pilsēta,bet vai pilsētu pārdekorēt nevajadzētu šajā grūtajā laikā- tai pat laikā to varētu tērēt liederīgāk-kaut vai maskas izdalot vai vai veidojot trūcīgo pakas-jo katra kapeika šobrīd no svara un neziām cik ilgi tā vilksies-jo bez darba ir daudzi-kas neziņa vēl sēž un klusē….varbūt vajadzētu padomāt vairāk uz priekšu ar tiem miljoniem?

 10. Tas ir jau labi bet kā tad ar tiem bērniem kam nau tie 1,6 gadi tie nau bērni? Tiem tak arī gribas ēst nevis tikai trūcīgie vai maznodrošinātie tā jau tie saņem pakas naudas pabalstu utt.

 11. Tik kā to organizēs. Zvanīju jau iz b/d . Tur neko nezin. Tur nav ne maykoob, ne e- klase. Kur to iesnieguma veidlapu likt?

 12. Pirmkārt! Ja ir vēlme-iesniegumu uz pabalstu drīkst arī nerakstīt!Otrkārt!!! Bērni līdz 1,6 vēl vecākiem izmaksā un izmaksās kopšanas pabalstu,līdz beigsies krīze!!!Un vispār jau šie 15 eiro ir pietiekami daudz,lai pabarotu tikai bērnu. Tas nav vecākiem vienkārši sev jātērē!!! Un kas attiecas uz dīkstāves cilvēkiem-jums ir attiecīgi atbalsts no VID,un bezdarbniekiem ir bezdarbnieku pabalsts. Un viss beidzot-ne valsts ne pašvaldībai nav jāuzņemas jūsu ātro kredītu nasta. Visiem ir grūti,un no kunkstēšanas vieglāk nepaliks!!!

  1. 15 eiro mēnesī ir pietiekami daudz uz bērnu??? Nu kā to ņem, ja baro ar makaroniem-roltoniem, tad jā! Gaļa, piens, olas, siers diez vai daudz iznāks!

   1. Ko Tu esi iedomājusies? Valstij Tavs bērns vienai jāuztur? Tad atdod viņu bērnu namā un nebūs jāuztraucas ne par ēšanu, ne dir…. nu! Kauna vispār vairs nav!

   2. Kas, Tev pašai savs bērns nav jāuztur??? Tu kropla vai tizla esi? Ar prātu gan tā švakāk, bet tā jau tagad tāda speciāla-kaucēju suga!

 13. Vispār jau nav pienākuma jelko piešķirt. Kad piešķir 15 eur katram bērnam, izlietojot tam 87 000 no budžeta, dažs labs atļaujas gausties, ka ar to nevar bērnu pabarot. Man ir kauns jūsu vietā. Tiešām kauns. Tas liecina, cik slima un garā vāja ir sabiedrība. Kādam no malas viņas bērns jāpabaro. Pretīgi.

 14. Tukuma Novada dome jau tā ir nākusi pretī-ar manuprāt lielu naudas summu,jo tas nav pašvaldības pienākums uzturēt mūsu bērnus!!! Ja jau mēs laižam viņus pasaulē-tad vispirms izvērtējam savu finansiālo pusi,vai varam to atļauties?! Bet nu jā,pieņemu ka šeit tie lielākie kunksti nāk no tām saucamajām-trūcīgajām ģumenēm. Es ļoti atvainojos,bet vai jūs pirms tam domājāt ka bērns būs jāuztur un jāaudzin? Ka pirms tam moš derētu labāk prezervatīvu uzvilkt? Vait tikai kunkstēt cik viss slikti,un ka par maz jums dod!!!

  1. Vispār jau tā ir mūsu nauda. Un daļa no tiem 87 000 noteikti ir arī valsts nauda, ko piešķir 1-4 kl. skolēniem, kā arī nauda, kas jau domes budžetā bērnu ēdināšanai bija paredzēts. Gan jau jaunā valdība kā jau populisti gribēja, kā saka, ar svešām spalvām palepoties, taču vienā ziņā tas lēmums labs – tā ēdiena gatavošana nazāk turīgo bērniem, palīdzēs virs ūdens palikt tam uzņēmumam, kas skolēnus ēdināja.

 15. Ja visi tā sāk svilties tā par ēšanu un naudu,var padomāt ka vasarā arī bērnus baro vai. Ja tagad nevar pabarot un sukstas viens otrs ka par maz gan ēdiena, gan naudas. A ko tad bērns ēd vasarā kad pilnīgi vecākam pašam jābaro savus bērnus ar zaļo zāli vai?
  KA SAKA PALDIES PAR TO PAŠU KO DOT!!! A TIEM KAM PARMAZ EJIET STRĀDĀT UN NEČIKSTIET KA VIS PAR MAZ!!!
  PALDIES DOMEI ARI PAR TO PAŠU!!!! Paldies

 16. “ka šim mērķim tiks izlietots jau budžetā paredzētais valsts un pašvaldības finansējums bērnu ēdināšanai 1,50 eiro par porciju (0,71 eiro no valsts un 0,79 eiro no pašvaldības ”
  katru mēnesi bērns skolā vai bd pavada 20 – 22 dienas (ņemam 21)
  tātad valsts 0,71 x21 =14,2 pašvaldība 0,79 x21 =15,80
  vai nav tā, ka pašvaldības atbalsts sanāk tikai 0,8 eur /mēnesī??? bravoooo

  1. Es tieši par šo domāju. Mums ir grūtāk, jo skolā vienam bija bezmaksas pusdienas, otram 0.30 centi. Tas bija liels atvieglojums mums. Tagad, kad bērni visu dienu mājās, izdevumi par pārtiku ir pieauguši par apmēram 70 eiro uz diviem bērniem. Ja nauda skolas laikā pusdienām bija no valsts un pašvaldības atvēlēta, tad tiem, kam nepieciešams to visu arī vajadzētu izmaksāt. Es biju domājusi, ka būs uz bērnu kādi 30.00 eiro. Par 15 eiri mēnesī sanāk tiešām roltoni tikai.

 17. 1bērns deklarēts Tukumā,iet bērnu dārzā.2 bērni deklarēti Rīgā,bet otrs 10gadus un trešais 8gadus dzïvo un mācās Tukuma nov.Pürē.Pabalsts nepienäkas?

  1. Vajag deklarēt faktiskajā dzīvesvietā. Pabalsts pienākas Tukuma novadā deklarētajiem. Un tas ir pareizi.

 18. Es tieši par šo domāju. Mums ir grūtāk, jo skolā vienam bija bezmaksas pusdienas, otram 0.30 centi. Tas bija liels atvieglojums mums. Tagad, kad bērni visu dienu mājās, izdevumi par pārtiku ir pieauguši par apmēram 70 eiro uz diviem bērniem. Ja nauda skolas laikā pusdienām bija no valsts un pašvaldības atvēlēta, tad tiem, kam nepieciešams to visu arī vajadzētu izmaksāt. Es biju domājusi, ka būs uz bērnu kādi 30.00 eiro. Par 15 eiri mēnesī sanāk tiešām roltoni tikai. Bet šai tad nevajadzētu būt tikai katras pašvaldības lietai, bet valsts līmenī.

 19. Es tieši par šo domāju. Mums ir grūtāk, jo skolā vienam bija bezmaksas pusdienas, otram 0.30 centi. Tas bija liels atvieglojums mums. Tagad, kad bērni visu dienu mājās, izdevumi par pārtiku ir pieauguši par apmēram 70 eiro uz diviem bērniem. Ja nauda skolas laikā pusdienām bija no valsts un pašvaldības atvēlēta, tad tiem, kam nepieciešams to visu arī vajadzētu izmaksāt. Es biju domājusi, ka būs uz bērnu kādi 30.00 eiro. Par 15 eiro mēnesī sanāk tiešām roltoni tikai. Bet šai tad nevajadzētu būt tikai katras pašvaldības lietai, bet valsts līmenī.

 20. Tu, Signe, strādāt iet neesi domājusi? Rociņas no dir…. as aug? Ko var gaudot? Tā jau tagad pabalsts uz pabalsta-vēl par maz! Vecākiem nekāda atbildība? Kaut gan vienā ziņā šiem “gaudotājiem” taisnība-valsts politika ir visatļautības ieaudzināšana no pirmajiem bērna soļiem bērnudārzā! Ko bērns dzird? Tiesības tiesības, tiesības… Tiesības neklausīt, nemācīties, neuzvesties, nedarīt… Un jaunie vecāki, kas jau auguši “bērnu tiesību” atmosfērā, pat nespēj aptvert un saprast, ka bērnība(pašiem) beigusies un sākusies pieaugušo dzīve-gandrīz tikai ar pienākumiem. Saņem, valsts, ko gribēji!!!

  1. Izvārīt zupu , tas jau par daudz prasīts no slinkajiem diedelniekiem. Kurš tad mizos kartupeļus , sīpolus , tīrīs burkānus, neesam jau muļķi. Mājās gatavo tikai muļķi, tā uzskata diedelnieki, dod visu gatavu, mēs tikai skaļi kvieksim, ka nav ko ēst.

  2. A kur ta tagad ar maziem bērniem tu to darbu dabūsi , ja visu klapē ciet?! Nu ja, paēdušais jau neēdušo nesaprot

   1. Nu tev laikam visu laiku kautkas ir bijis aizklapēts,tik ne īstā vieta!…Jo līdz marta sākumam darbu pakaļ svieda,un kas grib strādāt,darbu vienmēr var dabūt…

   2. Varbūt nevajag vairoties kā trusenei, bet padomāt, ko Tavs bērns ēdīs, ko vilks mugurā un kā mācīsies!? Cilvēkam nav tikai apakšgala orgāni, bet arī smadzenes(cerams)!!!

 21. Kā ir ar tiem bērniem kas deklarēti cita novada bet apmeklē Tukuma novada skolu???

 22. Beigsies Covids tad redzēsiet,valsts tagad dala naudu pa labi un kreisi,būs visi nodokļi augšā un atkal varēs visi bļaut.

 23. Neesi lasīt iemācījusies vai ar saprašanu grūtības? Pabalsts ir Tukuma novadā deklarētam bērnam.

 24. Laikam tā bija pašvaldības kļūda- šāds lēmums. Pēc komentāriem skaties, nav tautai labi.

 25. Sveki! Zinu gimenes Tukumaa, kuriem trukst ne tikai ediens BERNIEM, bet ari tadas elementaras lietas, kaa gultas, esat gatavi ziedot? Vecaki ir straadaajosi, bet visam nepietiek! Ir gimenes, kuras nesanem PAKAS! Palasiju komentarus, tiessaam kauns! Esmu ziedojusi neskaitamas reizes dazadas lietas, pati sanemu minimalo algu, ir divi berni, bet padomajot, var ik katrs ko atlicinat….dots devejam atdodas, es taa domaaju!

  1. Un no kurienes tie bērni uzradās? Gultiņas nebija! Ai, ai, ai… Nabadziņi… Arī es viens audzināju savus bērnus, bet viņiem bija viss, jo vajag gribēt strādāt un mācēt taupīt! Šitādiem drēbes ved kastēm(zinu pāris tādu “nabagu”), bet uzminiet, vai tās tiek mazgātas??? Lielākoties, ne!!! Kastēm ved un māmuliņa kastēm met ārā!!! Palīdzēt tādiem nav jēgas, jo pēc pāris mēnešiem atkal viss ir salauzts un izmests… Un atkal var gaudot. Vistrakākais ir tas, ka bērni, kas ir tā auguši, jau ir un būs ne jau strādātāji, bet lūdzēji… Un sāksies viss no gala!!!

  2. Ja nevar elementāras lietas sagādāt, tad jaadomā vai vajag radit bernus. Par to jau japadomā pirms ko darām

 26. Ja tik sudzas man nau divojam uz alimentiem gatavo rudeni un vis bus saka:

  Ganjau bus labi pardzivosim

 27. Ar to cilvēks atšķiras no dzīvnieka, ka viņš plāno savu ģimenes pieaaugumu, vai bērnus varēs pabarot, dot siltu mājvietu, izskolot utt.
  Dzīvnieku pasaulē ģimenes pieaugumu regulē pati Daba-Dievs, ir pārtika, izdzīvo, nav pārtika , tā pietiek tikai stiprākajiem , vārgākie iet bojā.
  Izskatās , ka daži tukumnieki nekur tālāk nav tikuši par….

 28. Nu traki, visi streso par pārtiku, pusdienu naudām, man ir seši bērni, dārzā kas izaug to liekam ziemai, un ne sūdzamies, ja ko piešķirs būs labi, ja ne arī labi! Ko var valsts iedot ja ir tik daudz, kas arī lieto grādīgo nevis doma par saviem bērniem, tad nevajadzēja laist pasaulē, ja nemāk ēst uztaisīt, bērnu gan māk gādāt. Priecājamies ka vēl vispār eksistejam!

 29. Vēl deputāti nolēma par laiku no 13. marta līdz 14. aprīlim izmaksāt pabalstu 15 eiro apmērā ēdināšanas izdevumu segšanai Tukuma novada pašvaldībā deklarētajiem bērniem vecumā 1,6 līdz 19 gadiem. Lai pabalstu saņemtu, vecākiem būs jāraksta iesniegums izglītības iestādei, kurā bērns mācās, vai Izglītības pārvaldei, nosūtot to parakstītu ar drošu elektronisko parakstu, vai kā parastu e-pastu, vai arī iemetot kastītē pie Izglītības pārvaldes, Šēseles ielā 3.

 30. Vajag vairāk ēdienu gatavot mājās, tad arī uzturēšana iznāk lētāk. Bet tagad jau visi pieraduši rīt visādus štruntus, kuri maksā samērā dārgi. Zupas bērni vispār nejēdz ēst.

 31. Vajag deklarēt faktiskajā dzīvesvietā. Pabalsts pienākas Tukuma novadā deklarētajiem. Un tas ir pareizi.

 32. Ja te komentāros piemin Kandavu, tad es ar ko gribu piemest.
  Kamēr citās pilsētās, tās vadītāji, lieki neizaicina savas pilsētas iedzīvotājus ar dažādām dekorācijām, saistībā ar gaidāmām lieldienām. Lai nebūtu lieka drūzmēšanās un pulcēšanās pilsētā! Tikmēr Kandavā tas iet uz nebēdu.Paši facebook vēl par to priecājās! Labāk to iztērēto naudu lai cik viņa ir, novirzītu, lai palīdzētu novadniekiem! Kad pievienos Tukumam varēs brēkt

 33. Būs jau arī kuri nepieteiksies tam 15 eur.pabalstam,personīgi man tas pabalsts arī bijis nebijis,un es nepieteikšos.Tas liek domāt,ka pabalsta summa varētu tā kā pieaugt.Lai vairāk tiek tiem,kuriem tiešām nepieciešami naudas līdzekļi.

  1. Diezin vai pieaugs, daudzi jau nepieteiksies, nokavēs, negribēs, nezinās… Kur paliks tas atlikums, ko neizmaksās? Varbūt tiešām vajadzēja nevis uz vecāku kontiem skaitīt, bet visiem bērniem izsniegt dāvanu kartes Topā, Rimi, Maksimā, lai iet un iepērkas! Skolas kancelejā varētu saņemt vai IP? Un noliegt alkohola un cigarešu iegādi

 34. Diezin vai pieaugs, daudzi jau nepieteiksies, nokavēs, negribēs, nezinās… Kur paliks tas atlikums, ko neizmaksās? Varbūt tiešām vajadzēja nevis uz vecāku kontiem skaitīt, bet visiem bērniem izsniegt dāvanu kartes Topā, Rimi, Maksimā, lai iet un iepērkas! Skolas kancelejā varētu saņemt vai IP? Un noliegt alkohola un cigarešu iegādi

 35. Kāpēc daudzbērnu ģimenēm nevar piešķirt pārtiku vai pusdienas? Kā ar piešķirtajām brīvpusdienām kas bija skolā? Tgd jāiztiek ar 15 eiro tik? Kur paliek šis finansējums? Par ko šie bērni sliktāki? Visas pašvaldības bērniem piešķir normālu pārtiku. Ai kauns Tukumam!

 36. Variet necepties, tās piegādātās pusdienas nebūt neatbilst tai bildei priekšplānā! Es tiešām nesaprotu, kādēl jātērē degviela, cilveeku resursi , lai atvestu 10 makaronus un burkānu picku. Es vairāk domāju, ka tas tīrī tā skatam, lai ēdināšanas uzņēmumam būtu darbs utt.! Var jau kāds arī katru dienu ievietot foto, lai tā skaudība negāžas pāri kā žults ūdenskritums!

 37. Vispār brīvpusdienas izvada tikai maznodrošinātiem. Un no 6.04 jau sāk izvadāt. Bija jau rakst par to ka Itka 2 stundas aizņēma tā izvadasana. Es uzskatu ka vajadzēja visiem bērniem kurie mācās līdz 5 klase vest tas pusdienas. Skola taču ir pavelti līdz 5.klasei. Interesanti kur tad liek Valts naudu par brīvpusdienām?!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *