FOTO: 2017. gadā tika apspriests vien no tirgus attīstības iespējamiem

Tukuma novada dome plāno iegādāties tirgu

Teritoriālās attīstības un uzņēmējdarbības atbalsta komitejas sēdē 13. maijā deputāti diskutēja par pašvaldības ieceri iegādāties Tukuma tirgus ēkas. Tā kā zeme jau pieder pašvaldībai, jau pagājušajā gadā tika uzsāktas diskusijas par tirgus ēku iegādi, pasūtot novērtējumu. Šo jautājumu izskatīs arī finanšu komisijas sēdē, bet galīgo lēmumu pieņems domes sēdē 27. maijā.

 

Novērtētā īpašuma summa – 221 500 eiro

Kā sēdē informēja domes juriste Lelde Bičuša, SIA «Tukuma patērētāju biedrība» bija iesniegusi iesniegumu un informējusi, ka tā vēlas, lai pašvaldība kā pirmpirkuma tiesību izmantotājs iegādājas Tukuma tirgus ēkas par neatkarīgā vērtētāja noteikto tirgus cenu 221 500 eiro. “Saņemot šo iesniegumu dome vērsās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) un Konkurences padomē, lai noskaidrotu šo iestāžu viedokli. Konkurences padomei iebildumu nebija, lai gan padome aicināja ņemt vērā konkurences neitralitātes izvērtēšanas vadlīnijas. Tās būtu jāņem vērā, lemjot, ko ar šo pirkumu darīt nākotnē, bet VARAM norādīja, ka tirdzniecības organizēšana nav pašvaldības funkcija. Ministrija gan atbalsta faktu, ka tiek novērsta dalītā īpašuma situācija un īpašumi tiek apvienoti.” Vēl L. Bičuša informēja, ka šajā īpašumā Raiņa ielā 7/69 ietilpst 20 ēkas, ka visi apgrūtinājumi zemesgrāmatā ir dzēsti, un līdz šī gada beigām ir spēkā līgumi ar 43 nomniekiem. Pirkuma līgums paredz, ka nomnieki var turpināt darbību līdz gada beigām vai arī nepieciešamības gadījumā līdz 1. martam.

Vēl lēmuma projekts paredz, kā skaidroja, l. Bičuša, ka īpašumu pērk, maksājot par to divās daļās, par otro – nesamaksāto daļu, tiek veikta ķīlas atzīme zemesgrāmatā, un procentos samaksāti aptuveni 6000 eiro: “Taču tas pašvaldību pasargā no tā, ka SIA varētu nomas līgumus ar nomniekiem izbeigt ātrāk nekā gada beigās, jo mūsu interesēs ir tirgu saglabāt un sadarboties ar esošajiem nomniekiem.” Lēmuma projektam, kā skaidroja juridiskās nodaļas vadītāja, pievienots arī pārdevēja sagatavotais līguma projekts, ko pašvaldība ir saskaņojusi.

Rīkos izsoli vai apsaimniekos «Komunālserviss «Tilde»?

Par šo jautājumu deputātu vidū radās vislielākās diskusijas. Kā informēja L. Bičuša, lēmuma projektā ierakstīts, ka pēc darījuma noslēgšanas un īpašuma reģistrēšanas zemesgrāmatā, nākamo Tukuma tirgus saimnieku meklēs publiskā izsolē, lai ievērotu Konkurences padomes ieteikumus. Kā noprotams, tur arī bija minēts, ka izsoles noteikumi būtu jāsagatavo domes priekšsēdētāja vietniekam Agrim Zvaigzneskalnam kopā ar domes nodaļu darbiniekiem. A. Zvaigzneskalns, komentējot faktu, ka viņam būs jāorganizē izsoles noteikumu izstrāde, atzina, ka domes vadībai bijusi saruna par tirgus darba organizāciju pēc īpašuma iegādes, un šajā sarunā izskanējis priekšlikums nodot šo īpašumu apsaimniekošanai SIA «Komunālserviss Tilde», un attiecīgi šis uzņēmums tad arī apsaimniekotu pašvaldības īpašumu un slēgtu nomas līgumus ar mājražotājiem un rīkotu tirdzniecības vietu izsoli. Ja pieteiksies viens nomnieks potenciālajai teritorijai, tad tas viens varēs noteikt dienas kārtību, kas un ko tirgus, un kur kāds sēdēs. Tie ir riski mūsu mājražotājiem. Atnāks lielais un pateiks, ka šajās divās ejās sēdēs viņa gaļas un maizes tirgotājs, bet visi mazākie būs pie tualetēm vai vēl kaut kur. Un vēl ir jāizdomā, vai tā būs licencēšanas komisija, kas izsniegs tirdzniecības vietu atļaujas un iekasēs naudu, vai to darīs pa tiešo.”

Domes priekšsēdētājs Normunds Rečs ieteica, ka vislabāk būtu politiķus šajos procesos neiesaistīt, jo sanāk, ka politiķis kaut ko virza un pēc tam pats arī par to balso: “Labāk šo atstāt šo jautājumu izpildvarai, uzdodot izpilddirektorei Dacei Lebedai, kas vienlaikus ir arī kapitāldaļu turētāja pārstāvis, sadarbībā ar domes administrāciju vērtēt, kam nodot īpašumu apsaimniekošanā.” Domes izpilddirektore Dace Lebeda atzina, ka par šādu modeli vislabāk būtu lūgt Konkurences padomes skaidrojumu, jo jau tagad ir jāizvērtē kapitālsabiedrību darbība, tai skaitā, jāpamato, kāpēc Tukuma ledus hallē tiek nodrošināta ēdināšana. Viņa solīja deputātiem nosūtīt Konkurences padomes viedokli. Taču apsaimniekošanas variantu deputātiem lemšanai tiks sagatavoti.

 

Vairāk lasiet piektdienas, 15. maija, laikrakstā ŠEIT=>

Komentāri

 1. Redz viens ir kritizēt un stučīt,bet otrs ir strādāt un uzņemties atbildību.Ar to otro šitiem ir švaki.Ilgi tā nevilks.

 2. Tad kāda velna pēc mums vajadzīgi tādi politiķi ka Rečs(a), Zvaigzneskalns, Eisaks?! Saņem piķi, bet neatbild ne par ko!

  1. Atvainojiet, bet, kam gan Eisaks vispār var būt derīgs domē? Vēl neprofesionālāku domes sastāvu redzējusi neesmu, kauns būt tukumniecei.

 3. Pēc visa kas lasīts,pārņem izmisums vai vispār šie cilvēki pēc laika atcerēsies ko darījuši, un kāpēc darījuši. Ja tāds atmiņu zudums, kad neviens nezinu kas intervējis, ko atbildējis un tikai viens vārds tagad Covids, vai vispirms nav jāveic medicīniska apsekošana, vai ir rīcībspējīgi pieņemt lēmumus. Ir kauns par mūsu deputātiem, ka tagad esam slaveni visā valstī ar šo veļas mazgāšanu. Saņemamies un sākam strādāt un nemeklējam grēkus, arī savus, pierādiet, ka esat labāki un varat vairāk, un tikai tad lielieties.

 4. Vienu desmitgadi cīnās, lai nodotu prihvatizācijai. Tad prihvatizators bankrotē un grib, lai pašvaldība samaksā.
  Tagad atkal PAŠVALDĪBA prihvatizēs izredzētajam un pēc kāda laika atkal šī shēma nostrādās.
  Gatavais cirks!

 5. es lasu šos murgus pa retam un esmu laimigs ka 5 gadus dzivoju cita valsti. jo nekas nemainas Latvija, cilveki izdzivo nevis dzivo.

  1. Mani vienmēr izbrīna,ka no LV emigrējušie nez kāpēc lasa un interesējas par LV vēl ilgus gadus pēc aizbraukšanas! Kāpēc? Te taču ir slikti, jūs no šejienes aizbraucāt. Ar kādām tiesībām jūs tagad te kaut ko kritizējat? Kāda jums daļa par to,kas notiek LV?

 6. Tirgus mums tiešām ir neestētisks,kā arī ir labās un bezcerīgās tirgus vietas.Pie labāka plānojuma tā varētu nebūt.Tajos šaurajos šķērsgaldos pircēji labprāt neiet.Veiksmīgākie pārdevēji ar saviem galdiem sabraukuši centrālajā ejā un cilvēks ,kas nav pastāvīgs tirgotājs, savu preci nevar labi notirgot.

 7. Piekrītu,ka ir tas tirgus viena riktīga karikatūra,tomēr pilsētniekiem ļoti mīļa un iecienīta vieta.Ceru,ka pēc ilgiem strīdiem un diskusijām tas nonāks laba saimnieka rokās,tiks pārbūvēts mūsdienu prasībām un tirgotāju ērtībām,nevis izmantots kā virtuve politiskajam zaņķim.
  Vēl ierosinu Domei iegādāties “Harmoniju”Jāņa ielā ,vai labāk visu to graustu rajonu,un tur uzbūvēt pilsētas pirti un peldbaseinu kompleksu.Tāda vieta,pašā centrā,visas komunikācijas,nošķūrē un bliež augšā.Patreiz uz to “Šanhaju” ir pat kauns skatīties.
  Tā kā,pie darba,mīlīši,lai Tukums zeļ un plaukst,un nevienam nebūtu jākaunas,ka dzīvo Tukumā!
  Paldies,lai visiem jauka diena un veiksmi darbos!

  1. Vispār tai Tevis nosauktajā “Šanhajā” Jāņa ielā darbojas mācību centrs, uzņēmēja cīnās..un tas nav vieglu, jo viņai bez kovudkrīzrs ir jācīnās ar negodīgu konkurenti – domes jaunās varas Sarkangalvīti… Vai tiešām arī Rečiem ir parādījusies biznesa interese?

   1. Nu,ja jau tā uz to lietu skatīsies,tad nav ko cerēt uz skaistu pilsētu.Mācību centrs,jā,piekrītu,atbalstu,bet vai Tukumā brīvu telpu trūkst?Man ir pilnīgi vienalga kas ir pie varas,neesmu nevienam ne radinieks ne kvēls piekritējs.Esmu par sakoptu,funkcionālu pilsētu..Ja pilsētas dome šajā virzienā strādās,atbalstīšu ar abām rokām kaut tur Hitlers vai Pinočets valda.Un,nevajag pie katra pussagruvušā šķūņa turēties,nav jau dzīvojamais kvartāls.
    Pilsētā kārtība jāieved,lai ieguvēji būtu tukumnieki.Un,ja sarkangalvītes komanda nekustinās galviņas,kājiņas,tad nākamās vēlēšanas to parādīs.Tā,lūk.

 8. Ja jau ir iesniegums par pirmpirkuma tiesību izmantošanu domei, tad ir reāls pircējs par šādu summu! Kāpēc domei jāpērk grausti, ja pati ar saviem graustiem netiek galā? Vai tiešām nav kur naudu tērēt? Vai visticamāk grib kā Saskaņa Rīgā- baroties no tirgus

 9. Kas notiek viņu galvās, …kas to lai zina. Tālāk kā 1 nedēļu uz priekšu nemāk domāt, tas ir fakts. Nolaidīs visu pa burbuli ka nemetās. Nav domei to miljonu,ko tirgus izskatā investēt. Bet šo eliti tas nesatrauc, jo jāpaspēj gada laikā saraust, cik iespējams. Kopumā nožēlojami, cik nesaimnieciski tiek izlietota novada nauda.

 10. Pašvaldībai nevajag tirgu un nevajag līst biznesā, kas nākotnē nesīs tikai un vienīgi zaudējumus!
  Zeme ir pašvaldības īpašums, ēkas ir privātīpašniekiem (ap 40 īpašumi). Vajag iekasēt zemes nomas maksu, privātie lai investē, apsaimnieko un darbojas tālāk.
  Dome nopirks, iztērēs milzu naudu remontos un beigsies viss kā vienmēr – ne ar ko!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.