Tukuma Mūzikas skola muzicē «Baznīcu nakts» koncertā  Lestenes baznīcā 

28.maija vakarā daudzi Latvijas dievnami bija atvērti “Baznīcu nakts” apmeklētājiem, lai skatītu sakrālo celtņu interjeru, iepazītu to vēsturi, izjustu svētku īpašo gaisotni sapostajās baznīcās, klausītos mūzikas skaņās, mācītāju uzrunās un nodotos kopīgai lūgšanai.

Tukuma Mūzikas skolas audzēkņi un pedagogi piedalījās mūsu skolotājas un koncertmeistares Ingunas Grīnvaldes veidotajā Baznīcu nakts programmā Lestenes evanģēliski luteriskajā baznīcā.

Uzstājās Ingunas Grīnvaldes klavieru klases audzēkņi – pirmklasnieki Emīls Kozlovskis, Melānija Buturļa, arī pedagoga Mārītes Zutes 3. klavieru klases audzēkne Paula Zariņa.

Skaisti un izjusti Lestenes baznīcas velvēs izskanēja klarnetes spēles skolotāja Normunda Krūmiņa priekšnesums, atskaņojot Hiacintes Klosē skaņdarbu “Esperance” kopā ar I.Grīnvaldi.  Skaņdarbus flautai izpildīja skolotājas Sanitas Zariņas 5. klases audzēkne Elīza Šteinberga un 6. klases audzēkne Estere Doveika. Saksofona spēli klausītājiem sniedza 3. klases audzēkne Helēna Gudmona un 7. klases saksofoniste Nikija Emīlija Geka, skolotāja Eva Folkberga.  Piedalījās arī skolotāja Māra Rozenberga  4. mežraga klases audzēknis Edgars Ķiņķeris un trompetistu duets – 4.klases audzēknis Ārons Straume un 5.klases audzēkne Marta Gredzena. Daudz lielāka uzstāšanās pieredze ir skolotāja N.Krūmiņa izveidotajam un vadītajam klarnešu ansamblim, kurā muzicē Evelīna Putāne, Terēza Ādiņa, Madara Sindija Petkeviča un Rainers Ruņģis, visi četri nu jau ir mūsu skolas absolventi.  Jāpiebilst, ka visu solistu koncertmeistare bija Inguna Grīnvalde un paldies viņai par jauko muzikālo vakaru, kuru pavadījām Lestenes baznīcā.

 

 

 

 

Komentāri

 1. Kamdēļ latviešiem ir vajadzīgas baznīcas? Es baznīcām jēgu neredzu.
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

 2. Izskatās, ka Skolnieciņš ir gara radinieks Godzemes ķoniņienei, kura kā maksāšanas līdzekli ieviesusi koka sprungulīšus.
  Skolnieciņ, atceries , ka tieši Kristīgā Baznīca mums atnesa rakstību un mūra celtniecību. Bez visa tā Tu joprojām būtu pa mežu skraidošs indiānis ar rungu rokā un dzīvotu alā.

  1. XTC, mūra celtniecību bija apguvuši senie grieķi, kas ticēja Olimpa kalna Dieviem, vel pirms rabīna Jēzus Kristus piedzimšanas. Tad ej un izrādi cieņu Olimpa kalna Dieviem!
   Saki paldies Dievietei Temīdai par demokrātiju! Saki paldies visiem Olimpa kalna Dieviem par to, ka Tev ir dota dzīvība!
   ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉
   Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
   P.S. Laikā, kad senie grieķi dzīvoja demokrātiskā sabiedrībā, ebreji atzina par labu esam verdzību un monarhiju. Senajiem ebrejiem nebija morālu iebildumu pret šīm lietām.

   1. Vai ir grūtības ar rakstītā uztveri?
    Grūtgalvim sprungulīšu valūtas korifejam Skolnieciņam jeb Godzemes ķōniņietes dēlam paskaidrošu vēlreiz, rakstību un mūra celtniecību Latvijas teritorijā atnesa Kristīgā Baznīca.
    Neviens nenoliedz, ka rakstība un mūra celtniecība bija ilgi pirms Kristīgās Baznīcas, bet uz Latvijas teritoriju visu to atnesa tieši Kristīgā Baznīca.
    Brazīlijas vai Kongo džungļos ir Tavas ticības brāļi, kuri vēl tā pa īstam nav nokāpuši no koka……

    1. Baltiem kaimiņos dzīvoja skandināvi – vikingi. Viņiem bija rūnu rakstība, t.i., rūnu alfabēts. Tā kā saikne ar vikingiem bija un nevienu gadsimtu vien, var secināt, ka ar senās baltu un somugru tautas mācēja rakstīt.
     Balti spētu attīstīties arī bez Vatikāna un Vatikāna vasaļu kundzību. Tā kā Tavi argumenti ir tikai kristīgo sektu cienīga suģestija.

     1. Es jau tieši par to pašu, Godzemes ķōniņienei sava valūta koka sprungulīšu paskatā, Tev rūnu rakstība, bet tikai pārējai pasaulei alternatīvi apdāvināto ”zinības” ir tukša skaņa no Sarkandaugavas Kleopatras vai Cēzara palātas.

      1. XTC, es sākumā domāju, ka Tu muldi par vēsturi, par kuršu ķoniņiem, kas dzīvo pirms pirmās Latvijas Brīvvalsts. Bet Tu muldi par Dittu Rietumu.
       ”Skolnieciņ, atceries , ka tieši Kristīgā Baznīca mums atnesa rakstību un mūra celtniecību. Bez visa tā Tu joprojām būtu pa mežu skraidošs indiānis ar rungu rokā un dzīvotu alā.” Kāds sakars Dittai Rietumai ar Tevis minēto domu?
       Mūsdienās kuršu ķoniņu vairs nav. Bet senāk tie bija Kangari – vācu okupantu vasaļi. Viņi dzīvoja bišķu labāk par parastajiem latviešu vergiem, bet ne stipri labāk. Līdz vācu okupantu līmenim viņi netika.
       ©Skolnieciņš 1999-bezgalība
       Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
       P.S. Par Dittu Rietumu es neinteresējos, es neesmu Delfu žurnaļuga.

 3. youtu.be/EQa7nnkpmLw [Собака на сене-2. Ничего святого. ЕВРАЗ уничтожает буддийский монастырь.]
  На Урале существовал единственный буддийский монастырь на горе Качканар. Правительство Свердловской области все годы с 1995 года препятствовало выделению участка земли для его строительства и регистрации. Через 11 лет ЕВРАЗ добился получения лицензии на разработку Собственно-Качканарского месторождения (СКМ) рядом со строящимся монастырем. В 2014 году правительство Свердловской области добилось через суд сноса монастыря, хотя в соответствии с Гражданским кодексом РФ, наоборот должны были передать землю для монастыря. В марте 2022 году ЕВРАЗ снес строения монастыря на горе Качканар. Мы расследуем эту историю.
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

 4. youtube.com/watch?v EQa7nnkpmLw [Suns uz siena kaudzes – 2. Nekā svēta. JEVRAZ iznīcina budistu templi.] Urālos, Kačkanāra kalnā, atradās budistu templis. Sverdlovskas apgabala valdība visus gadus kopš 1995. gada bija liegusi piešķirt zemes gabalu tā būvniecībai un reģistrācijai. Pēc 11 gadiem EVRAZ ieguva licenci Sobstvenno-Kachkanarskoye lauka (SKM) attīstībai. Un tagad šis budistu templis ir pompozi uzspridzināts.
  youtu.be/EQa7nnkpmLw
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *