FOTO: Agita Puķīte

Tukuma Audēju darbnīcā izstāde – “Lobs ar lobu sasatyka”

10. decembrī Tukuma Audēju darbnīcā norisinājās tikšanās ar ceļojošās izstādes ‘Lobs ar lobu sasatyka’ autori Ivetu Seimanovu. Viņa ir biedrības “Latgales etnogrāfiskā vēstniecība” vadītāja un darinājusi dažādu Latgales vietu tautastērpus, kuros ietērptas lelles.

Ceļojošā izstāde “Lobs ar lobu sasatyka” veidota par godu Latgales 3. kongresam, kas notika Rēzeknē 2022. gada pavasarī. Viss sākās ar Baibām – lellēm, ko 1960. – 1970. gados ražoja rūpnīcā “Straume” Rīgā. Par godu Latgales kongresam lelles “Baibas” tika saģērbtas Latgales nacionālajos kostīmos, ko nēsāja 19. gadsimta 2. pusē. 47 lelles, saģērbtas taututērpos, mājas atradušas 20 vecos čemodānos. Katrā čemodānā ir apskatāms savs etnogrāfiskais stāsts. 5 koferos – gadalaiki un tradicionālie Latviešu goda svētki. Šī ceļojošā izstāde jau ir pabijusi dažādās Latvijas pilsētās un ciemos. Mērojušas ceļus no Rēzeknes līdz Alsungai, no Airītes līdz Turaidai, no Drabešiem līdz  Jasmuižai, pabijusi arī Stokholmā, Tallinā, Briselē un citur. Izstāde no 6. līdz 20. decembrim.

Komentāri

  1. Greetings! Quick question that’s entirely off topic. Do you know how to make your site mobile friendly? My website looks weird when browsing from my apple iphone. I’m trying to find a theme or plugin that might be able to resolve this problem. If you have any recommendations, please share. Thank you!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *