Tirgū ar maskām, pie zivīm – ar groziņiem

11. oktobrī izsludinātā ārkārtas situācija ietekmējusi arī Tukuma tirgus ikdienu.

Pie ieejas novietots liels plakāts ar aicinājumu tirgus teritorijā nēsāt maskas un nedrūzmēties, savukārt ieiet zivju paviljonā var no Raiņa ielas puses tikai ar groziņiem. Kā skaidroja tirgus pārvaldnieks Gints Cērmanis, šobrīd ieviesti pagaidu risinājumi, kas būs spēkā līdz brīdim, kamēr ar pašvaldības policiju izdosies vienoties par skaidru rīcības plānu: “No vienas puses – pārtikas tirdzniecība tirgū aizņem 70% procentu teritorijas, atlikušie 30% ir apģērbi un citas preces, bet no otras puses – mēs strādājam nedrošā vidē, līdz ar to, piemēram, apģērbu paviljonā uz cilvēku būtu jārēķina 25 m² vai arī tajā jāļauj ieiet tikai ar sertifikātu. Par to, kāda būs šī kārtība, vienosimies ar policiju. Mēģināju ar viņiem sazināties jau brīvdienās, taču, kā nopratu, policijas darbiniekiem bija darba pilnas rokas. Ceru, ka šodien vai rīt izdosies šos jautājumus pārrunāt,” skaidroja G. Cērmanis.

Komentāri

 1. Nu,ārprāts! Kur tā mūsu valdība var būt tik stulba? Tirgošanās ārpus telpām,protams,ir visu laiku lielākais un briesmīgākais covid perēklis!
  Atceros kā iepriekšējā reizē,kad bija ierobežjumi tirgū,PP sēdējā mašīnā tirgus teritorijā un lūrēja uz visiem,kas gāja garām,darbināja mašīnu,lai nenosaltu,bet mums,kas stāvēja ārā,pie Skārņa rindā, bija jārij viņu izplūdes gāzes!

  1. Nejau tirgus kā tāds, bet gan cilvēku pulcēšanās!!

   Un sabiedrībai svarīgāka ir kopējā veselība, nevis gaļas gabals ko tu tur skārnī pērc!

   1. Vai cilvēku pulcēšanās /nepulcēšanās var kaut ko ietekmēt, it īpaši ārā?! (starp citu – pieminētais gaļas gabals noteikti ietekmēs cilvēka veselību vairāk nekā augstākminētā “problēma”).

  1. Uz tirgu iet iepirkties ļaudis,kam rūp sava veselība un ko liek savā vēderā.Ne visi stāv rindās pēc banāniem pie Lidl,lai tikai būtu lētāk.

 2. Šis vājprāts ir jāiztur līdz saemas vēlēšanām 2022. gadā. Paldies Dievam-beidzot reāli vinnēs saskaņas centrs, un pastalpindosu valdīšanas ēra beigsies.

  1. bet gan vīruss komandē parādi. Un cilvēki varētu arī paši (bez partiju un valdības norādījumiem) būt uzmanīgi un disciplinēti. Citādi – partija un valdība nokaitina, un cilvēki pārstāj ticēt vakcīnu efektam, sāk klausīt tenku izplatītājus, jo “viena tante teica” stāstu var pasniegt ļoti autoritatīvā un valdonīgā manierē, tādējādi ļoti ietekmējot viegli ietekmējamos. Rezultātā mēs atkal VISI tiekam diskriminēti un zaudējam savas cilvēktiesības. Uzsveru – VISI. Nevakcinētie gan ir pirmie, kuriem var pārmest par šo situāciju, un viņiem vajadzētu beigt gānīt un izsmiet vakcinētos, jo tie ir buferis – aizsargjosla arī kaut kādai viņu pašu veselības paildzināšanai un noturēšanai.
   Bet par Tukuma tirgu runājot – tur arī apģērbu pārdošanā NEKAD nav bijusi drūzmēšanās un rindā stāvēšana. Labi, ja vispār kāds kaut ko pērk. Konkrētā tirgus apģērbu angārā un atsevišķajās mājiņās varētu nemaz nesaspringt ar vakcinācijas sertifikātu uzrādīšanu un tikai vakcinēto cilvēku ielaišanu.
   Pietiktu, ja ir kārtīgi uzlikta maska. Arī mazajos atsevišķajos apģērbu veikalos pilsētā maz pircēju. Nevajadzētu samazināt vēl vairāk. Veikali to var neizturēt. Turklāt – sākusies arī apkures sezona, kad komunālie maksājumi lielāki. Ja būs mazāk cilvēku, nebūs ienākumi, bet būs – kas?… Pareizi – bankroti! Valdība varētu likt katrai pašvaldībai nopietni apsvērt savu tirdzniecības vietu apstākļus un valdības izdoto rīkojumu ietvaros atļaut kārtību niansēt. Un, jā, automašīnām nebūtu jāpiesārņo gaiss neizslēgtu motoru dēļ! Ja reiz mūs apsēdusi plaušu kaite, tad to visu papildināt ar vēl kādu plauši indi nevajadzētu! Tādu rīkojumu gan varētu dot katra pašvaldība saviem poličiem! Valdība šādu situāciju vienkārši nav iedomājusies, tāpēc no savas puses šādu rīkojumu nav devusi. Un vispār – ekoloģijas vārdā vispār automašīnām nevajadzētu stāvēt un ilgi darbināt motorus. To ir darījuši un ir bailes, ka atkal darīs! ne tikai policisti tirgū, bet dara arī privātie stāvvietās pie dzīvojamām mājām. Sevišķi tas kaitina tajos gadalaikos, kad vaļā ir dzīvokļu logi. Karstums, bet kāds darbina savas mašīnas kondicionieri un atvēsinās, nedomājot, ka gaisā ap mašīnu krājas un izplatās autogāze…

 3. Pāri par 30 “brīvvalsts” valdīšanas gadiem gan daudz kas ir ticis uzcelts, un radīts.. Varbūt var kādu spilgtu piemēru uzzināt? Nekas vairāk par koka divritenīti bez pedāļiem prātā nenāk.. Izzaguši un izpostijuši līdz klinķim šo zemi ir pie siles tikušie “pastalpatrioti”.. Troļļi, Putins vainīgs:) Viss! Pēc gada šī ēra beigsies.

   1. bet alternatīvas nav… Nav taču vispār neviena tāda, kas nesavtīgi un talantīgi varētu visu menedžēt. Un vajag jau ne tikai vienu tādu, bet kārtīgu ideālu deputātu komandu! Mēs, komenētāji, tikai gudri izsakāmies, bet vai tad paši kandidētu? Un kādi daži gaiši cilvēki turpinās pazust “pieredzējušo” politiķu masā.

  1. Ja nu tā liekas, ka nekas nav izdarīts var jau paskatīties dokumentālās filmiņas par aizgājušo laimes zemi un salīdzināt kā bija un kā ir. Aptizlējuši vien paši, komunismu neuzcēlām. Daļai tikai vaidēšana vien prātā, ka viss ir slikti.Paskatieties kādi citās pilsētās tirgi, Tukumā ir viens no labākajiem.

 4. Paskatieties kādi citās pilsētās tirgi, Tukumā ir viens no labākajiem…. Nav taisnība, # atmiņa. Esmu bijusi daudzos LR tirgos. Tukumā salīdzinoši tirgus ir ļoti ļoti neestētisks, nebaudāms, atbaidošs un arī dārgs. Augstas cenas un viss nolaists. Gaišā dienas laikā ne-tirgus dienā ir neomulīgi tai teritorijai cauri iziet.

  1. Nu te kārtējo reizi pārspīlējums, esmu bijusi Aizputē, Kuldīgā un Talsos. Tādas pašas mazpilsētas kā Tukums, bet tirgus samērā švaks.

   1. Ne tikai tirgus ir skaists. Viss Tukums ar savaam nolaistajaam, druuposajaam eekaam ir skaists, un bedrainajiem celiem. Tirgus stavlaukums ir vienkarsi superiigs ar savaam bedreem un praatiigi savilktajaam liinijaam prieks masiinaam.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.