SPRK apstiprinājusi jaunos «Tukuma ūdens» tarifus

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) š.g. 27. septembra sēdē trīs komersantiem – SIA “Madonas ūdens”, SIA “Jēkabpils ūdens” un SIA “Tukuma ūdens” – apstiprinājusi jaunus ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus, no kuriem divi stāsies spēkā š.g. 1.novembrī un viens – 1.decembrī.

SIA “Tukuma ūdens” Tukuma pilsētā, kā arī Smārdes un Tumes pagastā no š.g. 1. novembra līdz 2023. gada 30. aprīlim (laika periods, kurā noteikts elektroenerģijas sistēmas pakalpojumu maksas samazinājums) ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,58 EUR/m3, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 2,20 EUR/m3. Plašāks jauno tarifu izklāsts: https://ieej.lv/tjZ9k

 

Attiecīgi no 2023.gada 1. maija ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,63 EUR/m3, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 2,28 EUR/m3. Salīdzinot ar spēkā esošajiem tarifiem kopš 2017.gada, ūdensapgādes pakalpojumu tarifs no š.g. 1.novembra pieaugs par 0,58 eiro, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifu – par 0,83 eiro. Tarifu pārskatīšana bija saistīta ar ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanas izmaksu izmaiņām, tostarp elektroenerģijas iegādes un degvielas cenas palielināšanos. Kopš spēkā esošo tarifu apstiprināšanas 2017.gadā komersants ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstu ir realizējis projektu “Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Tukumā, II kārta”.

 

Vērtēšanas laikā komersants iesniedza tarifu projektu veidojošo izmaksu pamatojošos dokumentus un tarifu projekta precizējumus. Papildus iepriekš minētajām izmaiņām saistībā ar aktualizētajām elektroenerģijas izmaksām un likuma grozījumiem, precizētajā tarifu projektā, salīdzinot ar sākotnēji iesniegto, būtiskākās izmaiņas vērtēšanas laikā veiktas izmaksu pozīcijās “Pamatlīdzekļu nolietojums un nemateriālo ieguldījumu vērtības norakstījums” un “Elektroenerģijas, kurināmā, siltumenerģijas, gāzes izmaksas” (tika iekļauta aktuālā prognozētā elektrības cena, kas palielināja izmaksas), kā arī tika precizēti prognozētie ūdenssaimniecības pakalpojumu apjomi. Salīdzinot ar sākotnēji SPRK vērtēšanai iesniegto, ūdensapgādes pakalpojumu tarifu komersants palielināja par 0,41 eiro un kanalizācijas pakalpojumu tarifu par 0,59 eiro, kā arī iesniedza otru tarifu periodam no 2023.gada 1.maija.

 

 

 

Komentāri

  1. Man nav skaidrs kāpēc to nedarīja Tukuma novada dome un apsaimniekotājs SIA Jauntukums ka ūdenim pieaugs tarifi rakstiski informējot iedzīvotājiem,kau vai Tukuma novada laikrakstā.

    1. Kārtējais purkšķētājs, vai tamdēļ kaut kas mainītos, būtu kāda cita cena vai :):):

  2. Kā reiz es to izlasīju pirms kādie 2 vai 3 mēnešiem , ka iesniegti regulatoram jaunie tarifi tieši domes informatīvajā izdevumā.

    1. Laikam tiem cilvekiem būtu jāstrada par velti ka tik kāds slinkais dīvāna skauģis nepukstetu.Protams kā vajag arī algas,labus darbiniekus par minimalo algu nedabut.

      1. Redzēt ka esi no T.U.,tā kā paklusē,speciālisti kas tonnām nobeidz zivis hi hi hi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *