Šovakar tiešsaistē – Žaņa Katlapa balvas pasniegšana

Tumes kultūras namā 12. jūnijā svinīgi pasniegtas Žaņa Katlapa 2020. gada balvas. Par godu laureātiem svinīgajā ceremonijā muzicēja mūsu izcilās novadnieces – soprāns Elīna Šimkus un pianiste Santa Jākobsone.

Lai arī šoreiz – atšķirībā no iepriekšējām reizēm – notikumu klātienē vēl varēja vērot tikai nedaudz skatītāju, viss tomēr tika nofilmēts un interesentiem notikuma gaisotni un atmosfēru būs iespējams izbaudīt interneta vidē no 18. jūnijā 18.00 adresē https://www.facebook.com/tumeskulturasnams.

  1. gada Katlapa balvas laureāti jau tika izziņoti pagājušā gada septembrī, un tie ir Nacionālā teātra aktrise Lāsma Kugrēna un režisors Edmunds Freibergs, taču saprotamu iemeslu dēļ pie balvām viņi varēja tikt tikai šobrīd.

Šoreiz ar balvu īpaši atcerējāmies arī mūsu novadnieku – dramaturgu un rakstnieku Hariju Gulbi. L. Kugrēna balvu saņēma par lielisko mātes Zelmas lomas iemiesojumu H. Gulbja «Cīrulīšos» (pirmizrāde Nacionālajā teātrī 2018. gada decembrī), savukārt, Edmunds Freibergs – par režijas darbu Nacionālajā teātrī – H. Gulbja lugām «Olivers» (2017) un «Cīrulīši» (2018). Abu laureātu godināšanas reizē gan atcerējāmies arī citas abu mākslinieku spilgtākās skatuves izpausmes.

 

 

Vairāk lasāms otrdienas, 15. jūnija, laikrakstā ŠEIT=>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.