Attēlam ir ilustratīva nozīme

SIA «Pienava wind» iesniedzis pieteikumu Administratīvajā rajona tiesā par Tukuma novada domes lēmumu

Kā liecina SIA «Pienava wind» vēstule masu medijiem, uzņēmums ir vērsies tiesā, lai apstrīdētu Tukuma novada domes 25. martā pieņemto lēmumu. Pieteikumā norādīts, ka pieņemot lēmumu, dome ir nepareizi interpretējusi vispārējos tiesību principus un nav ņēmusi vērā Vides pārraudzības valsts biroja Ietekmes uz vidi novērtējumu, kas pieļauj 22 vēja turbīnu būvniecību vēja parkā «Pienava».

Tāpat tiek norādīts, ka vēja parka izveide atbilst Tukuma novada Attīstības programmai 2015.-2020. gadam, kas paredz atbalstīt alternatīvus enerģijas veidus un, ka to pieļauj arī Tukuma novada teritorijas attīstības plānošanas dokumenti. Savukārt noraidot ieceri, kas iepriekš jau bija ieguvusi pozitīvu atzinumu, pašvaldība šajā gadījumā ir noraidījusi arī investīcijas, kas, kā skaidro SIA «Pienava wind», varētu   sasniegts aptuveni 110 miljonus eiro, un tā būtu līdz šim lielākā privātā investīcija Latvijas enerģētikas sektorā.

Vēja parka attīstītāja SIA “Pienava wind” valdes loceklis Gatis Galviņš: “Plānojot projektu, esam vadījušies pēc bagātīgi uzkrātās pieredzes vairāk kā 20 gadu garumā līdzīgu parku attīstīšanā un esam ievērojuši visas noteiktās vides prasības. Pēc rūpīgas domes lēmuma izpētes, esam nonākuši pie secinājuma, ka Tukuma novada domei nav pamatotu argumentu pret vēja parka attīstīšanu, tāpēc esam izmantojuši savas likumiskās tiesības un vērsušies tiesā, kur vērtēs šī lēmuma pamatotību. Atšķirībā no tiem domes deputātiem, kuri balsoja pret projekta attīstību, mēs uzticamies un atzinīgi novērtējam kvalitatīvi veikto ekspertu darbu, ko uzraudzījis Vides pārraudzības valsts birojs. Paredzētā darbība nepārkāps noteiktās prasības pret īpaši aizsargājamām sugām un neradīs ietekmi uz cilvēka veselību un dzīvību kā savā lēmumā minējusi Tukuma novada dome. Iespējams, domes pārstāvji nebija līdz galam iepazinušies ar veikto Ietekmes uz vidi izvērtējumu un tajā paustajiem secinājumiem. Turklāt joprojām nav zināms domē virzītā negatīvā lēmumprojekta autors, kur pretēji tam, Vides pārraudzības valsts biroja atzinuma tapšanā tika iesaistīti desmitiem Latvijā atzītu ekspertu.”

Vēstulēs tiek norādīts uz vēl kādu strīdīgu domes argumentu, proti: “..dome norāda negatīvo ietekmi uz iedzīvotāju veselību un dzīvību, ko radīs infraskaņas un zemas frekvences skaņas, taču šāds secinājums ir veikts bez faktiska un juridiska pamata, radot nepareizu priekšstatu par iespējamo vēja elektrostaciju (VES) ietekmi. Pēc Ietekmes uz vides novērtējuma secināts, ka nav paredzama vēja parka nozīmīga un negatīva akustiskā trokšņa ietekme uz cilvēku veselību, jo VES potenciāli var atstāt negatīvu ietekmi uz cilvēku veselību tikai tādā gadījumā, ja apkārtnē esošās apdzīvotās vietas atrodas pārāk tuvu, kā rezultātā tajās ir paaugstināts trokšņa līmenis.”

 

Par attīstītāju jeb «Eolus»:

“Eolus Vind” ir viens no vadošajiem vēja enerģijas attīstītājiem Ziemeļvalstīs. “Eolus” ir aktīvs visā vērtību ķēdē, sākot no zaļās enerģijas projektu izstrādes līdz vēja ģeneratoru parku celtniecībai un to darbības uzturēšanai. 1990. gadā dibinātais “Eolus Vind” ir uzbūvējis 615 vēja turbīnas ar jaudu virs 1200 MW. “Eolus Vind” ir aptuveni 21 000 akcionāru, un tā akcijas tiek kotētas Nasdaq Stockholm biržā. “Pienava wind” ir SIA “Eolus” meitas uzņēmums.”

Plāšāka informācija sekos –  lasiet otrdienas, 12. maija, laikrakstā

Komentāri

 1. Nekādus vēja ģeneratorus te nebūvēs! Jāsargā skaistā Zemgales ainava un mūsu mīļā zemīte. Labāk būtu devuši darba vietas, nevis te kaut kādus vēja ģeneratorus būvēs! Nost ar tiem torņiem!

  1. vietējie būvnieki, ceļinieki, betonētāji un to barotājas, mazgātājas, mīlētājas un viņu bērni arī gib darba vietas, bet tevis dēļ redz darba nav, tev plakano ainavu vaig.

   1. Mafiozam nauda acis aizlējusi. Figa jums ne darba vietas. Tikai bezgalīgu OIK par to d
    arba vietu gribētāji maksās.

  2. Tad, kad pašiem jāapstrādā zemi, tad po, lai aizaug ar krūmiem. Labāk pārdos dāņiem. Tagad raud par skaisto ainavu. Baigā tur ainava, smiekli nāk!

 2. Tas tāpat kā par apkures atslēgšanu,SIA Jauntukums to vēlējās atslēgt 30.aprīlī,bet Tukuma dome to atcēla,droši kādam izpalīdzēt vajadzēja un atslēdza 5.maijā kā redzu krīzes laikā beidzamo no iedzīvotājiem grib izspiest .

 3. Nu ja, lai cērt nost pa tīro palikušos Kurzemes mežus, vai ne? Un lai kārtīgu otkatu visiem “politiķiem” samaksā? Un dānim, kas visskaļāk par Zemgali bez ģeneratoriem raud? Forši jau varbūt tie “pienavieši” ir, tik žēl, ka dumi un viegli “uz ausīm” noliekami…

 4. Un atkal Plaudes parstaveeta vecaas varas lapele itkaa neuzkriitoshi caur pukkeem grib mainiit sabiedriibas viedokli….

  1. Un atkal viens “jaunās varas” mīlētājs mutīti pavēris! Skaista bija tā tevis mīlētās varas stulbuma lapele ar to zākāšanos-mana kaķa tualetei piemērots materiāls-labi uzsūc mincīša čuriņas.

 5. Kas ir jaunā vara, nu daudziem skaidrs. Nebūtu tās Zvaigžņotā un Liepas lielību lapeles, varbūt kāds vēl tai jaunajai varai arī ticētu, tagad, džeki-tu-tū- manas un ceru arī citu normālu cilvēku balsu jums nebūs. Jau domās redzu plakātu: “Rečesijai nē!”

 6. Gods un slava Tukuma novada domei, kura TV raidījumam bija sameklējusi pienaviešus vējģeneratoru pretiniekus.
  Kad šie vēra mutes vaļā , tad kļuva skaidrs , ka nolasīts kontingents, ar kuru lepotos ikviens trako nams, jo vējģeneratoriem piedēvēja Černobiļas radioaktīvo starojumu.

 7. Ja tie torņi ir tik nekaitīgi dabai un faunai, ja kādam tie ir patīkami kopējā ainavā, tad, lūdzu būvējiet savā Ziemeļvalstīs Zviedrijā cik vien sirds vēlas Saražoto elektrību varat piegādāt kopējā tīklā. Mūsu pašu mūrnieki, betonētāji celtnieki, pakustināts savas pakaļas un uzraks savām vajadzībām kādu burkānu dobi vai atradīs darbu visā Latvijā Nebūs ne pirmie ne beidzamie!

  1. Ja tie “torņi” būtu tik “indīgi”, tad visa Vācija, Holande, Beļģija un visa Eiropa nebūtu ar tiem pilna. Sēžot savā Pienavā, to gan dižie “pāķi” nezin, bet tas jau ir viņu mīnuss, ne pluss!!!

   1. Pāķis esi tu jo něsi izlasījis projektu un bļausties komentě.zviedri viņu būvěs un apkalpos pirms pārdos latvijas celt ieki sūkās ledu .Tādus parkus būvě sertificěti celtnieki kuru mums nau saistībā ar šādu parku specifiku Neaizmirstam kad to pārdos tresai personai kam nebūs nekāds sakars ar zemes īri kur ar tiesas palīdzību varěs uzmest zemes īpaśniekus galu galā ir īres griesti.Droši vien esi redzějis šādu parku pie dzīvojamām mājām ieliec bildi ar šādu jaudu un augstumu .šeit vienkāršibez jebkādas kompensācijas cilvěkus izdzen no īpašumiem lai jauka diena.

    1. nestrīdēsimies, izlasīju projektu, tuvākais stabs ir 1200 m notuvākās mājas, pārējie daudz tālāk. Jautājums, kādā attālumā vari katlumājas skurteni saskatīt??? (šeit nedomāju par augstumu, bet par pašas trubas izmēru).

  2. Uzbūvēt uz saražot un ielaist kopējā tīklā Zviedri varētu, bet jēga mums no tā būtu maza, jo tā kā elektrība tiks saražots kādā no Zviedru Nordpool apgabaliem un kabeļi(NordBalt, Estlink1, Estlink 2, Fenno-Skan, Fenno-Skan2), kas mūs savieno ar viņiem jau strādā ~90% laika uz 100% kapacitāti, kā arī jārēķinās ar to kad tur pavidu ir arī Lietuviešu Igauņu un Somu biržas apgabali, kas pirmie iegūs no jauniem vēja parkiem Zviedrijā. Nemaz nerunājot par to kad būvniecības investīcijas kā arī ražošanas un ar to saistītie nodokļi paliek Zviedrijā!
   Ja vēlme ir iegūt tikai zemākas biržas cenas no Zviedrijas neražojot pie mums, bet pie viņiem, tad prasītos kabelis NordBalt 2 Nīneshamna-Ventspils, kuru izmaksas vien būtu vismaz pus miljards. Protams to pusmiljiardu būtu pie rēķina visiem ieguvējiem jāpieliek, jo atšķirībā no vēja parka kabelis nepelna ar ražošanu!

 8. Zeme, atveries! Šito stulbumu! Ar burkāniem iztiksim?! Pat amīši Amerikā ir advancētāki. Šie brauc ar ratiem, bet bērni tomēr iet skolā un mācās elektrības nevis skalu gaismā. Pienavnieku ir gatavi atgriezties pie dūmu namiņiem un cisu maisiem? Un par kādu naudu bērnus skolos? Ar burkāniem par 20 centiem kg nekas īsti nesanāks… štrunts par tiem ģeneratoriem, bet nevar taču būt tuk stulbi! Un arī jāsaprot, ka dānim, kas apmaksā Zemgali bez vējenēm, pie pakaļas ir Latvijas daba un mūsu tautas labklājība. Bet tādi burkānnieki viņsm noteikti patīk; jo stulbāks darbaspēks, jo lētāk pārdodas

 9. jūrā tādiem rotoriem vieta, ja kādam zviedram vajadzīga Latvijas teritorija, lai sistu cenu lejā elektrībai biržā

 10. Nezinu, kā zviedriem, bet man ritīgi grubas lētāku elektrību. Un, piedodiet, es neredzu nekādu skaistumu dāņu un arī mūsu dižsaimnieku pārķīmiķotajos un plikajos, piemēram, rapšu laukos, nu itin nekā dabai un cikvēkam draudzīga tur nav. Tāpēc no dabas viedokļa, tieeši tais laukos arī torņiem īstā vieta! Ja jau ir sa…..s, tad ko tur vairs – vismaz kāds labums! Bet jūrā un kur nu vēl mežā?! Nekādā gadījumā!

  1. Elektrība jau nav dārga! Pat ļoti lēta! Un pat ja par velti dos, tas Tavu rēķinu diži nemainīs! Esi paskatījies rēķinā, cik ir OIK, cik maksa par pieslēgumu, cik ST daļa un PVN?

 11. Esmu un labi zinu. Bet svarīgākais – es Latviju mīlu, gribu , lai tā ir neatkarīga no krieva, gribu, lai Latvijas meži un jūra joprojām šalc. Bet tās “Zemgales druvas” patiesībā ir pārfinansētās un industrializētās liellauksaimniecības objekts. Diemžēl.

 12. Domājiet skaidri , pamatā ir 2 jautājumi (makaronus par “brīvību no krieviem” atstājiet priekš pajoliņiem) – 1.kas mums no tā un 2. ko tas mums maksās. Kas mums no tā – a nekas, jūs nopietni domājiet ka elektrība no šiem ventilatoriem sašūpos cenas biržā? Eolusa projektā par to nekā nav. Vai projektā ir redzams cik no investīcijām paliks Latvijā? arī nav (tas tā ka Zīgerista banāni). Patiesībā tur nekāda ekonomiska pamatojuma nav. Bet OIK nav atcelts, interesanti kāpēc? Toties vides ietekmes novērtējumā skaidri aprakstīts ko tas mums maksās un pretim katram punktam rakstīts – nu tās taču štruts, nieki vien. Par putniem? – kādi putni, nav tur putnus; sikspārni ? – nav tur sikspārņus; svilpo? – nu kādi nieki, nekas nesvilpo un t.l. Nekas nav teikts kur un kurš vēlāk ņems ārā tos tūkstošus tonnas betona, tas pat nav novērtēts. Kauns par tiem sekspertem. Šī papīra čupa neko nemaksā, jo aiz kokiem neredzam meža patiesību, bet patiesība ir vienkārša – visi šitie likumi, ekspertīzes, un t.l. aktivitātes ir domātas lai cilvēki dzīvotu labāk, bet parunājiet ar cilvēkiem, viņi no apdraudētas teritorijas taisās prom uz to pašu Zviedriju dzīvot, jo tur nebūvē tādus ventilatorus. Un pats galvenais, atbildi sev – Tu gribi lai tavi bērni dzīvotu ventilatoru ēnā? Domā tas tevi neskars arī vēlāk, naivās, klasika – dali un valdi. Esi modrs un atbildīgs pēcnācēju priekšā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.