25. jūnijā lielākā daļa koku Raudas kapos jau bija sagarināti

Sakopj vētras sapostītos Raudas kapus

Naktī no 19. uz 20. jūniju Sēmes pagasta Raudas kapsētā vētra izgāzusi 36 kokus – 16 egles, 17 bērzus un trīs liepas.

Kā stāstīja Sēmes un Zentenes pagastu pārvaldes vadītāja Silvija Rabkēviča, pirmais iespaids, ieraugot dabas stihijas radīto postažu, bijis dramatisks: “Lieli koki bija sagāzti krustu šķērsu gan kapos, gan blakus esošajā valsts mežā. Daļa no tiem izrauta ar visām saknēm. Šobrīd esam sākuši atbrīvot ceļu no vecajiem uz jaunajiem kapiem, kā arī pašus kapus, kuros, par laimi, neviens piemineklis nav cietis – tā laimīgi sagadījies, ka koki krituši tiem blakus. Patlaban kapos stādā SIA «Komunālserviss Tilde» trīs brigādes no Sēmes, Tumes un Slampes, lai iespējami ātrāk kokus no kapiem varētu aizvākt un vienlaikus atbrīvot arī ceļu.”

S. Rabkēviča pieļāva, ka tas varējis būt virpuļviesulis, kas ar milzu spēku tādās kā joslās sagāzis gan šos kokus, gan arī norāvis šķūņa jumtu netālu esošajās «Punenieku» mājās.

SIA «Komunālserviss Tilde» valdes loceklis Valdis Mitenbergs skaidroja, ka ir plānots ātrā laikā kokus sazāģēt, lai varētu saprast, kādi postījumi nodarīti kapsētai. Vaicāts, vai ir arī tādi koki, kurus pašu spēkiem neizdosies aizvākt, uzņēmuma vadītājs skaidroja, ka ir atsevišķi bīstami koki, kas ir iekārušies citos, tāpēc to aizvākšanai visdrīzāk vajadzēs piesaistīt speciālistus. Tādi koki ir arī valstij piederošajā mežā, tāpēc viņš par šo situāciju informējis arī valsts mežu apsaimniekotāju, taču atbildi par stihijas radīto seku novēršanu no šī uzņēmuma vēl neesot saņēmis.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.