Saeimas komisija neatbalsta Kandavas novada atjaunošanu

Noslēdzot darbu pie grozījumiem Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija trešdien, 12. jūnijā, galīgajam lasījumam atbalstīja grozījumus Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, paredzot tikai Varakļānu un Madonas novadu apvienošanu. Taču vienlaikus to tika noraidīti priekšlikumi par Carnikavas, Babītes, Kandavas, Ikšķiles, Ilūkstes un Ozolnieku novadu atjaunošanu.

Deputāti atbalstīja priekšlikumu par uzdevumu Ministru kabinetam līdz šī gada 29. oktobrim izstrādāt un apstiprināt Garkalnes un Ādažu pagastu robežu grozījumus, paredzot Garkalnes pagasta daļas atdalīšanu un pievienošanu Ādažu pagasta administratīvajai teritorijai. Grozījumi paredz, ka izmaiņas administratīvo teritoriju iedalījumā stāsies spēkā šī gada 30. jūnijā.

Jāpiebilst, ka, pretēji iepriekš konceptuāli lemtajam, komisija tomēr neatbalstīja arī tos priekšlikumus, kas paredzēja tomēr nepieļaut lielo pilsētu un blakus esošo novadu apvienošanos no 2029. gada.

Likumprojektu galīgajā lasījumā Saeimas sēdē plānots skatīt jau rīt, 13. jūnijā.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *