Attēlam ir ilustratīva nozīme. Avots: la.lv

Protestējot pret domes lēmumu, «Stiga RM» pamet Tukumu

Kad 25. martā Tukuma novada dome pieņēma lēmumu par «Pienava Wind» paredzēto darbību, uz domes sēdi bija sagatavoti divi lēmuma projekti, no kuriem viens paredzēja atbalstīt 22 vēja turbīnu ierīkošanu Pienavā, bet otrs, kas it kā bija tapis tikai iepriekšējā dienā, paredzēja noraidīt šo ieceri. 27. martā jau rakstījām par šo lēmumu, kas 31. martā kā domes apmaksāta reklāma arī pilnā apjomā bija publicēts mūsu laikrakstā. Tomēr jau tobrīd palika ļoti daudz neatbildētu jautājumu – gan domes sēdē izteiktu, gan arī vēlāk lēmuma pieņēmējiem uzdoti, un interneta vidē cirkulējošu.

Diskusijas gan uzņēmēju, gan iedzīvotāju vidū turpinās joprojām. Dažas no tām arī rezultējušās ar lēmumiem, kas ietekmēs novada attīstību arī ilgākā laika nogrieznī. Te varētu minēt uzņēmēja Andra Ramoliņa lēmumu ”izņemt no Tukuma mājasgrāmatas” savu uzņēmumu «Stiga RM», kas ir viens no novada lielākajiem nodokļu maksātājiem, un piereģistrēt to Kuldīgas novadā. Pamatojums: protests pret šī brīža Tukuma novada domes vairākuma populistisko rīcību, piesedzoties ar lozungiem, bet realitātē liedzot atbalstu uzņēmējiem un novada attīstībai.

 

”Uzņēmēji ir pret vēja projektu un Tukuma uzņēmēju klubā ir viena politiskā spēka cilvēki” – tie ir Agra Zvaigneskalna pausti meli

Tā kā domes vairākuma pieņemtajā lēmuma projektā bija minēts, ka “2019. gada 23. oktobrī savu rakstveida viedokli «Par vēja elektrostaciju parka «Pienava» būvniecību Tukuma novadā» domei iesnieguši Dobeles un Tukuma uzņēmumi, kuri kopā nodrošina vairāk nekā 1200 darbavietas Dobeles un Tukuma novados”, taču nosaukto vidū lielākoties bija Dobelē reģistrētie uzņēmumi (SIA «BALTIC CANDLES  Ltd.», a/s «Dobeles dzirnavnieks», Auru pagasta zemnieku saimniecība «ARĀJI», SIA «Ti-Ci»,  SIA «EE finance», Džūkstes pagasta zemnieku saimniecība «Mārkaiņi», Vilnis  Briekmanis, Sanita Briekmane, Džūkstes pagasta zemnieku saimniecība «RĪVERI», Džūkstes pagasta lauksaimniecības kooperatīvās sabiedrība «JUSTS-2», Subota zemnieku saimniecība «Pīlādži», SIA «TENAX», a/s «Ziedi JP», a/s «Spodrība», SIA «JES»), deputāts M. Limanskis sēdē vēlējās zināt, vai aptaujāti arī Tukuma novada lielie uzņēmēji, vai tikai tie, kas minēti, jo lēmuma projektā teikts, ka “dome ņem vērā, ka pret paredzētās darbības īstenošanu iebilst gan iedzīvotāji, gan Tukuma novada uzņēmēji”, līdz ar to radot iespaidu, ka uzņēmēju viedoklis ir vienots? Deputāts vēl piebilda, ka zinot daudzus [vietējos uzņēmējus], kas atbalsta šo projektu un kas ir izrēķinājuši, ka vairāku gadu garumā viņu uzņēmumiem varētu būt darbs, attīstot šo projektu. ”COVID-19 krīzes dēļ tas varētu būt liels pienesums, un pretēji tam, kas lēmumā rakstīts, ka “novērojama potenciālo darbinieku aizplūšana”, uz būvniecības laiku noteikti varētu piesaistīt cilvēkus un dot darbu,” tā M. Limanskis.

Domes priekšsēdētāja vietnieks Agris Zvaigzneskalns, komentējot šo jautājumu, uzsvēra ka Tukuma Uzņēmēju klubu veidojusi viena konkrēta politiskā partija un tajā nav daudz uzņēmēju, kas mūsu novadā strādā, arī viņš pats neesot ticis aicināts tajā darboties: “Viņu viedoklis ir vienas atsevišķas sabiedriskas organizācijas viedoklis, kurš parādījās, ja nemaldos, «NTZ» – tā ir aktīva rīcība no konkrētām personām, kas vēlas šo objektu realizēt un kam ir intereses šajā visā. Tā ir mūsu demokrātiskās sabiedrības viena daļa, un mums ir tas ir jāpieņem. Bet uzsvērt to, ka tas ir Tukuma uzņēmēju kopējais viedoklis, ir nepareizi, un to es negribētu dzirdēt.”

Te gan jāpiebilst, ka arī domes sēdē pēkšņi piedāvātajā lēmuma projektā minētie uzņēmēji neatspoguļo visu Tukuma novada uzņēmēju viedokli, turklāt Tukuma Uzņēmēju klubā darbojas 27 dažādu jomu, nozaru un viedokļu uzņēmēji, kuru uzņēmumi lielākoties arī ir reģistrēti Tukuma novadā. Kas attiecas uz apgalvojumu, ka tā ir vienas partijas veidota organizācija, tad «Lursoft» dati neļauj samelot, ka pirmie uzņēmuma valdē strādājošie: Ilgvars Kalniņš pārstāvēja partiju «Sabiedrība citai politikai», Maksis Rozenbergs – «Jauno laiku», bet Inese Tīse tobrīd nebija politikā, savukārt divi no šī brīža valdes locekļiem Māris Birzulis un Agnese Ritene pārstāv domes varas partijas – Agnese Ritene ir Latvijas Zemnieku savienības deputāte, bet Māris Birzulis kandidēja vēlēšanās no Nacionālās apvienības, kurā šobrīd darbojas arī pašvaldības vadītājs Normunds Rečs.

A. Ramoliņš: ”Ar Tukuma domes lēmumu tiek apzagts katrs Latvijas iedzīvotājs”

– Man ir kauns par Tukuma novada domes deputātu lēmumu neatbalstīt vēja elektrostaciju projektu Tukuma novadā! – tā domes 25. martā pieņemto lēmumu «NTZ» skaidroja SIA «Stiga RM» valdes loceklis Andris Ramoliņš. Viņu uzrunājām pēc tam, kad 4. aprīlī «Lursot» publiskoja informāciju, ka uzņēmuma juridiskā adrese no 3. aprīļa ir mainījusies – tagad tā ir Meistaru iela 1, Kuldīgā.

– Vai nav tā, ka Kuldīgas novads jums bija izteicis izdevīgāku piedāvājumu vai piedāvājis nodokļu atlaides, un tāpēc esat uzņēmumu reģistrējis Kuldīgā?

– Nekādus šāda veida solījumus neesmu saņēmis, līdz ar to neiegūstu pat eirocenta vērtu labumu. Man pat tās ir neērtības. Bet tad, kad iepazinos ar domes lēmumu, sapratu, ka ar šiem cilvēkiem vairs nevaru būtu vienā laivā. Domes lēmums bija pēdējais piliens… Tukuma novads gadu gaitā ir apaudzis ar birokrātiem, kas nav gatavi pieņemt lēmumus. Minēšu piemēru: kāpēc es Tukumā neuzbūvēju viesnīcu? Tāpēc, ka trīs ar pusi gadus Tukuma novada dome mainīja ar mani zemi, lai varu uzsākt projektēšanu. Neviens uzņēmējs nav gatavs gaidīt 3,5 gadus – šajā laikā lēmumi var mainīties. Piemēram, Engures novada domē vai Kuldīgā lēmums par zemes maiņu vai dalīšanu tiek pieņemts piecu līdz sešu mēnešu laikā. Turklāt šis nav pirmais tāds lēmums. Tāpat tika noraidīts olu ražotāju projekts, un tāpēc man ir sajūta, ka Tukuma novadā populāri ir tikai skaisti saukļi, bet tad, kad ir jāpieņem lēmums, trūkst drosmes tos pieņemt. Kāpēc es tā uzskatu? Mums ir viena no dārgākajām elektrības cenām reģionā, un es to zinu ļoti labi, jo mūsu uzņēmuma elektrības rēķini gadā sastāda gandrīz miljonu eiro. Un tajā brīdi, kad nāk investors, kas ir gatavs ieguldīt no 100 līdz 150 miljoniem eiro vēja turbīnās, bet viņam tiek atteikts, tad varu pateikt, ka nākotnē tiek apzagts ikkatrs Latvijas iedzīvotājs un uzņēmējs, jo uzņēmējiem elektrības izmaksas nosaka konkurētspēju. Un šajā gadījumā nav stāsts par OIK vai piešprici no valsts vai pašvaldības, tas ir stāsts par uzņēmēja ieguldījumu. Tas ir tik milzīgs projekts Latvijai, kas iedrošinātu arī citus investorus nākt un investēt. Visa Eiropa un Skandināvija ir noklāta ar vēja turbīnām, bet šeit mēs redzam, ka deputāti nākotnes vārda nobalso par saviem amatiem, nevis par attīstību. Tas ir populisms! Es saku, ka ir jābūt drosmīgiem. Ja Tukuma novadā tādu drosmīgu cilvēku nav, tad es negribu būt starp viņiem. Turklāt – kāds ir pašvaldības vēstījums uzņēmējiem: lai kāds arī nebūtu Vides pārraudzības valsts biroja atzinums [ietekmes uz vidi novērtējums], mēs sākām ”nē”?!

– Biroja atzinums bija pozitīvs, bet ar nosacījumiem.

– Protams, bet dome šo atzinumu noraidīja pilnībā. Un kas sanāk: uzņēmējam ir jāstrādā atbilstoši normatīvajiem aktiem, bet dome tos var neņemt vērā?!

– Tomēr bija savākti 10 000 iedzīvotāju parakstu, kas iebilda, uzskatot, ka ar vēja parkiem viņu dzīves kvalitāte būs sabojāta?

– Tajā reģionā, kurā ir paredzētas vēja turbīnas, nedzīvo 10 000 iedzīvotāju, tās ir absolūtas muļķības! Kas tad tur parakstījās – 8000 rīdzinieku?! Es domāju, ka pat Dobeles pilsētā vairs nedzīvo 10 000 iedzīvotāju?! Bet Pienavā dzīvo daži simti cilvēku. Taču visiem cilvēkiem ir vajadzīgs darbs, vai ne? Īpaši jau šajā krīzes laikā. Mēs daudzi izjutīsim šīs krīzes sekas, šobrīd pat to vēl neapzinoties, cik lielā mērā…  Tāpat kā mēs neaizdomājamies, kāda nozīme ir atjaunojamiem energoresursiem un enerģijai, kas ir saražota no šiem resursiem.

Vairāk par sēdē lemto, kā arī citu aptaujāto uzņēmēju viedokļi lasāmi ceturtdienas, 9. aprīļa, laikrakstā ŠEIT=>

Komentāri

 1. Ramoliņ kas gan tu tāds esi, lai ar tavu viedokli rēķinātos, kaut vai , pēc tavām domām, tie 100 Pienavas iedzīvotāji, kurus tu uzskati par beztiesīgiem sev līdzās. Cērt tik mežus un priecājies kamēr tas tev atļauts, jo kad tas beigsies būsi dziļā d…ā un nepalīdzēs nekādi trīs 6!!!!

   1. Krievijas melu telpa, ”krīzes bērni”…un – nu vesela buķete iemeslu… A tev neliekas kā par paranoiķu visus taisija ne jau krievija, bet esoša vara? Cilvēki baidās. Cilvēkus cik reizes apzaga? Man tā arī neviens neatbildēja vai šīm parkām būs piemerota OIK? Kā tu domā no kurās kabatās vilks OIK? Gribās komentāru no domes

  1. Kādreiz Ramoliņš ir tas, ar kura viedokli vajadzēja rēķināties, jo viņa uzņēmuma darbības rezultātā bija nodokļi, kas ienāca novada budžetā

  2. Par daļas komentētāju absolūtās taisnības un saprāta
   līmeni var spriest pēc leksikas un arī tā ka noslēpušies
   zem nikiem . Nosaucieties vārdos ja esat tik lieli
   lietpratēji enerģētikā . Ja jums elektrības cena samazinātos
   jeb arī piedāvātu darbu šajā projektā , diez vai tad arī tā
   protestētu . Pie tam nedomāju ka skandināvi
   ( it īpaši dāņi un holandieši ) būtu tik stulbi ka ierīkotu
   savus vēja parkus lai kaitētu saviem pilsoņiem.
   Ja esat lidojuši pāri šīm valstīm tad noteikti esat redzējuši
   cik tur šo ģeneratoru ir. Te drīzāk izpaužas latviešu tradicionālā
   skaudība . Par Domi – nu ir mums tāda lēnā bremze – atceramies
   Pasaciņu , tagad 2. vsk.

 2. Pienavā dzīvo 10000 iedzīvotāji, tā mums mēģina iestāstīt Tukuma Dome. Nezinu gan , kurā Tvaika ielas palātā atrodas šī Tukuma Dome.

  1. Tos 10K parakstus salasīja pa visu Latviju, stradaju Rīga un man arī prasīja vai varu parakstīt, uz ko atteicu, jo tas ir ieguldījums. Ja vēji lauž kokus, tad vismaz lai tie nes kādu labumu.

   1. Tikai kam tas labums būs? Zviedriem? Elektroenerģijas tarifi vietējiem nemainīsies. Darba vietas? Vēja ģeneratoru apkopē to praktiski nebūs, jo mums ir maz speciālistu šajā jomā, tie paši strādā par normālām algām Ziemeļjūrā. Jā, celtniecības laikā būs izmantots mazkvalificēts darba spēks, bet tas nav tā vērts lai čakarētu savu zemi.

    1. Nevis zaļā enerģija, bet shēmotāji. Bet jā, zaļā enerģija nav lēta, un tai tādai nemaz nav jābūt. Vislētāk ir dzīvot Krievijā…

 3. Ļoti pareiza Stiga RM rīcība, no nelabvēlīgas vides, kāds ir Tukums, ir jāiet prom, nav jābaro uzņēmējdarbības kaitnieki.
  Mēs vēl brīnāmies kāpēc Tukums ir tāda bedre, citur ceļ kultūras iestādes un skolas, bet šeit neko. Tukuma Kultūras nams vien ko vērts, īsts Tukuma pašvaldības nejēdzību simbols un tāds būs ilgstoši, jo jaunu uzcelt te neviens nav spējīgs.

 4. Ar šādu domes sastāvu mēs drīz atvadīsimies no saukļa uz Tukumu pēc smukumu! Te nu gribās citēt cienijamās Reča kundzes saukli-tikai attiecināt uz pašu domi,Kā zelta zobs izpuvušā mutē!!!

  1. cik esu saskaries ar Tukuma domes amatpersonam, varu tik pievienoties Stigas vaditajam, vairumam domes parstavju sabiedribas intereses ir pedeja vieta …… parsvara notiek darba imitesana un nekas vairak ….

    1. Kā tu Aina domā, vai visār kāds būtu par jelkādai ražotnei blakus savām durvīm? Tikai nekādi nevar saprast, kur tad, Aina, mēs strādāsim, kur naudiņu pelnīsim, ja nekur un neko neražosim? Un redzi, elektrību arī visiem, kas kaut ko ražo, vajag. Visi jau nevar citiem – tiem, kas kaut ko ražo, uz kakla sēdēt un domē muļķi laist.

 5. delj vienas saadzhas paaris veeraa njemamiem viedokljiem garaam aizripos budzhets visam rajonam. Tak lai griezhas tie propelleri. Nav iistais laiks, lai nepadomaatu par katru lieku kapeiku, kas ieripotu. Un tag vel miinuss no Stigas. Paldies laukji, cerams busiet prieciigi

  1. Neesat laikam redzējis īstu sādžu. Katrā gadījumā Rīgas- Liepājas šosejas malā. Tad nāc un padzīvo zem tiem 240m.ģeneratoriem.Lauķi vainīgi. Tagad visi pilsētnieki bēg uz laukiem,lai paliktu veseli.Vispirms padomā,lai gudri runātu,pilsētniek!

 6. Tukums jau sen vairs nav Tukums,kur nu vel smukums,kultura-0,rupes par iedzivotajiem -0,izskats-arhitektura, – vismaz minus 10 nulles,te var vienigi izguleties,un braukt stradat,sportot (jo ari sportošana Tukum ir normali iespejama tikai skolniekiem)baudītu kulturu blakus rajonos.

   1. Bet ja ar tām pašām nullēm veic citu darbību un pieskaita? Ja 10 pieskaita galā vienu nulli vai divas….. tad tā aina mainās???
    Ko beigu beigās izsaka viena vai desmit nulles????

  1. Aizbrauciet uz Grobiņu un pajautājiet cik tur saslimušo no vēja ģeneratoriem .
   Te bļaustās tie kas tikai spēj sagremot citu portālu ” speciālistu” komentārus , nevis ieslēgt
   kritisko domāšanu .

 7. Šis raksts ir spilgts pierādījums tam, ka NTZ pārstāv vecās politiskās varas intereses un to atbalstošo uzņēmēju……nekādā ziņā nerēķinoties ar sabiedrības interesēm.
  Skumji ir tas, ka visus iepriekšējos gadus desmitus iespējams ir zombēta tukuma sabiedrība – lai manipulētu ar sabiedrisko domu pārstāvot dažu indivīdu intereses.
  Bravo Plaudes kundze!!!

  1. Kas pēc tavām domām ir iedzīvotāju intereses? Neko nebūvēt? Visu apturēt? Aizdzīt darba devējus? Aizdzīt uzņēmējus? Atstāt novadu bez nodokļu ieņēmumiem? Bez kultūras? Bez sporta? Bez cilvēkiem beigu beigās? Tumsoņas!

 8. Un ja kāds nezināja, Dobelē ir ap 9000 iedzīvotāju, tās vēja turbīnas gribēja būvēt dažu kilometru atalumā no pilsētas, tas nebūtu pieņemami!

  1. 5km, 5km no Dobeles pilsētas.

   Dobeles centrā ir Dobeles dzirnavnieks, kas vairākkārt pārkāpj trokšņa piesārņojumu un rada neglītu skatu. Baltic candles iedrbinot savu dzesēšanas mašinēriju tuvākām mājām troksni pārsniedz vairākkārt. 5km attālumā Dobele ne tikai neredzēs, bet arī pat teorētiski nedzirdēs tās vēja turbīnas. Laikam jau suņi zin ko rej.
   Eolus skaidri pateica, ka pārsūdzēs lēmumu un tur pat nejuristam skaidrs, ka uzvarēs un Tukums maksās ne vien savus, bet arī attīstītāja tiesāšanās izdevumus. Es tik ceru, ka Valsts kontrole pēc tam rēķinu piestādīs tiem 9 plānprātiņiem.

   1. Ē gudreniek, esi dzīvē kādreiz saticis un runājis ar cilvēku, kas dzīvo 5-10 km attālumā no vēja turbīnām? Iesāku ar kādu aprunāties, un tad vari gudri muldēt, jo vēja turbīnas uz cilvēka veselību atstāj diezgan iespaidīgas sekas. Varbūt vēlies pats kādu laiku padzīvot 5 km attālumā no turbīnas, tad izjutīsi cik ir forši dzīvot ja tev vidēji gadā 300 dienas sāp galva, un tas ir tikai mazākais.

  1. Nevaru nepiekrist!
   Stulbums augstākā mērā!
   Kau vai tik no NĪN cik ienākumu būtu budžetā? Vienkārša matemātika. Jaunajai varai projektu uz paplātes nolika, a ko šie- stabulē Dobeles dižzemniekam Pilveram, kuru citi Dobeles uzņēmēji (piem., JES uc) aizstāv. Jenoti, nav vārdu citu!

 9. Cik zinu Latvijā šādus vēja ģenerātorus neražo,tātad pirks Zviedrijā.KUR IR IEGULDIJUMS 200MILJ.?Vēl PVN atsitīs no valsts.Un tā arī nevaru saņemt atbildi no parka attīstītāja-PĒC UZSTĀDĪSANAS VĒJA PARKS TIKS PĀRDOTS-KĀPĒC????Plaudes kundze,varbūt Jūs varētu to noskaidrot un padalīties ar info?

  1. Interesanti, kāpēc celtniecības kompānijas ceļ daudzdzīvokļu mājas un pārdod tās? Kāpēc paši tur nedzīvo? Kāpēc vācieši taisa mašīnas un tirgo tās visai pasaulei? Kāpēc zemnieki brauc ar ne Latvijā ražotiem traktoriem ne ar Latvijā dzimušiem zirgiem un graudus tirgo pa visu pasauli? Interesanti gan?

   1. Necenties! Šitie aprobežotie cilvēkveidīgie tāpat neko nesaprot, jo nespēj-smadzeņu krokas sarāvušās tik niecīgas, ka neko neņem pretī! Visa Holande vēja ģeneratoru pilna, neviens ne apsprādzis, ne stulbs palicis. Tikai mūsu “pārgudrajiem” viss traucē, viss ir slikti! Debīla tautiņa stulbā valstī!!!

 10. agga visi tavi piemēri ir par peļņas gūšanu!Tad kāpēc man ir jaatbalsta šis vēja parks?Lai daži indivīdi gūtu peļņu neatbildot par turpmākām sekām!

  1. viens jau halli uzbūvēja un pēc tam domei smuki iesmērēja un tie ir tie mūsu uzņēmēji, kurus te tā slavina! Nez kā stigā iet ar aplokšņalgām – un davaj tikai bez dir…as!!!

  2. Parādi kaut vienu uzņēmumu, kas nodibināts ar mērķi negūt peļņu? Neesi iestrēdzis PSRS? Mūsdienās ir kapitālisms, peļņas gūšanas ir norma. Nepērc pie tirgotājiem, jo tie cenai pieliek peļņas uzcenojumu. Laiks izkāpt no homoerectus domāšanas

   1. Ramoliņš, protams, nav perfektākais piemērs kādam būt cilvēkam, bet sava taisnība viņam ir. Pilsētas vadībā mums šobrīd ir klaunu bars. Grobiņā ir vēja ģenerātoru parks-tur kādam ir kādas problēmas? Visi te runā tā itkā tie būtu pirmie vēja ģenerātori ko Latvijā taisītos uzstādīt.

  3. Cik ilgi visi “dīvānā strādātāji” skaudīs tos, kas cenšas ko darīt reāli, nevis tikai sapņot? Jūsu debīlisms ir milzīgs, bet labums no jums nav pat jums pašiem. Kretīnisms!!!

 11. Vēja turbīnas, saules paneļi – ņemsim par piemēru Vāciju. Vācijā pēc piespiedu atomelektrostaciju slēgšanas visas brīvās vietas apkrāmēja ar saules paneļiem un vēja turbīnām – kā zināms Vācija ir Eiropas fabrika, tādēļ elektroenerģija tai ir ļoti nepieciešama. Un kāds ir efekts no šāda veida “zaļās” enerģijas? Tie ir 3% no Vācijai nepieciešamās elektroenerģijas. Domāju, ka ir saprotams, ka šāds rezultāts ir pilnīgi niecīgs. Diemžēl stāsts ar to nebeidzas – ekspluatācijas termiņš šīm “zaļajām” turbīnām un paneļiem ir ap 20 gadiem pēc kuru iztecēšanas tie ir jāpārstrādā, tomēr tas nav tik vienkārši, jo tur ir stikls, plastmasas, smagie(indīgie) metāli utt (tieši tādēļ Vācija tik ļoti gaida Nordstream 2 pabeigšanu). Rezultātā tas ir dārgs prieks, kurš ne tikai nav zaļš, bet ir ļoti dārgs, bezjēdzīgs un nevajadzīgs resursu tērēšanas ziņā – gluži tāpat kā biopiedeva degvielai, kuras iegūšanai tiek iztērēts vairāk nekā iegūts ( tai skaitā dīzeļdegviela, kura lauksaimniecības tehnikai lielākoties ir bez biopiedevām). Protams, Latvijā visam jāpieskaita brīnišķīgais OIK, kurš kopumā bremzē gan tautsaimniecību, gan mūsu uzņēmēju konkurētspēju starptautiskajos tirgos, jo produktu ražošanā tiek iekļauts gan OIK, gan mākslīgi sadārdzinātās degvielas cena. Un tas viss kā vārdā??? Ja nezināt, tad pasaulē nenotiek sasilšana, bet atdzišana un ogļskābā gāze tur vispār neko neietekmē – izsakoties mūsdienīgi FEIKS!!!

   1. Un Tu – neredzi neko, nesaproti neko, bet daudz pļurksti. Stulbenis ir un paliek stulbenis!! Skaties vien savu LTV, drīz no pasaules vispār neko nezināsi, pārgudreli!

  1. Šoziem tā atdzišana ir izbaudāma pilnā apmērā. Novembris pārgāja martā un sniegs tikai kaudzē pie ledus halles. Bet par tēmu. Zaļā enerģija ir izdomāti zaļa. Elektromobiļi ir zaļi tikai vietā, kurā brauc, bet globāli ražojot, pārstrādājot un ražojot elektrību ar ko tiem braukt zaļums ir tikai marketings.
   Bet Tukuma mērogā, un šī raksta doma, manuprāt ir par to cik Tukuma jaunizceptai vecai jaunai domei svarīgi ir uzņēmēji un nodokļu maksātāji. Sarkangalvīte ar saviem rūķiem laikam domā, ka nauda budžetā ieripo atkarībā no feisbuka aktivitātēm un laiku skaita

  2. gudri drst nav malku cirst.
   Vācijas enerģijas sadalījums. Kur tie 3%?

   Nuclear: 71.09 TWh (13.8%)
   Brown Coal: 102.18 TWh (19.9%)
   Hard Coal: 48.69 TWh (9.5%)
   Natural Gas: 54.05 TWh (10.5%)
   Wind: 127.22 TWh (24.8%)
   Solar: 46.54 TWh (9.1%)
   Biomass: 44.42 TWh (8.7%)
   Hydro: 19.23 TWh (3.7%)

 12. Ko tas Stidzinieks pļūta par to elektrību,tā summa par elektrību aiziet tieši no viņa rūpnīcas Kuldīgā,nevis Tukumā. Tukumā viņam tik smagajiem boksi. Vispār viņš tāds iedomīgs tipiņš,iedzīvojies tikai uz mežiem,nebūs ko cirst būs dimbā. Man par to parku pilnīgi pofig,protams,blakus sev mājai negribētu. Un ko viņš kunkst par tàm olām,tiem bomžiem nemaz piķis nebija,lai Jaunsātos uzceltu fermu,gribēja uzreiz ceļu. Tādi afēristi pilna LV, biznesmeņi hrenovie. Ko čīkstat par Tukumu,ka nekā nav,aizbrauciet uz Ušakova izzagto Rīgu,tur viss ir zarā.

 13. Ramoliņš labāk pastāsta cik godīgi viņš zaga kokus pa mežiem. Tiem kas nedzīvo blakus ģenerātoriem vispār nav tiesību runāt par to celtniecību. Es esmu pret šiem.

 14. Šitie gudrīši, kas zin tik aplikt, jūs paši kaut ko esat izdarījuši, uzcēluši, attīstījuši, ka tik gudri di.. šat? Uz tādiem kā Ramoliņš balstās ne tikai Latvijas ekonomika, bet arī tas, ka jums šķīvī ir ēdamais. Pirms spaidat pogas telefonā, izejat ārā, izrokat bedri un uztaisat mazmājiņu pie kaimiņa žoga un tad padomājat, vai tas ir labāk kā vēja turbīna

 15. Kategoriski pret. Kāpēc klusē par kaitīgumu. Kad sliekas lien ārā no zemes , no vibrācijas ko rada ģenerātori .Un citi kukaiņi un kur putni tiek traumēti , nogalināti it sevišķi gājputni . Cilvēki kas dzīvo netālu . Ar laiku pasliktinās veselība. Protams šeit ir izdevīgi jo mums elektrība dārgākā eiropā . Un pilsētas kungiem labi samaksāts ! Nedomā par sekām . Kas ir parastā tauta ,kalpi (vergi) – ar mums nerēķinās . Kam nauda tam vara. Jāvāc paraksti !!!!!

  1. Un tu būtu lielāka eksperte par pētniekiem, kas saka, ka būtiskus kaitējumus videi šie ģeneratori naradīs!? Ne tur gājpuntu ceļi, nekā. Pačukstēšu – daudz drausmīgāks ir tas Kurzemes loks vai kā tur tos vadus sauc. Par tiem gan īpaši neviens nespiedza…

  2. Tu daudz to slieku esi redzējusi? Izklausās, ka esi viena no tām, kas “vibrācijas” dēļ saules gaismu ieraudzījusi! Holandē ap ģeneratoriem ir apstrādāta zeme, auglīgi dārzi! Nez vai tur ir savādākas sliekas kā tās-pie mums-kas raksta stulbus komentārus!!!

  3. Jolantiņ, no tik duma cilvēka nekas cits kā kalps iznākt nevar. Tādām kā tev tikai dakšu rokā un uz priekšu ar sarkano karogu rokā. Visu pret! Bet kopā ar Putinu, jo kur tad citur tu to ”lēto” nekungu elektrību dabūsi?

  4. pareizi Jolantiņ, visiem ar laiku pasliktinās veselība, un ap 70 – 90 gadiem mirst, noteikti no vēja turbīnām kas kaut kur ražo elektrību.

 16. agga manā šķīvī ēdamais ir pateicoties tikai man pašam!Ne kaut kādām Stigām,ne vēja parkiem,ne aivariem vai andriem.Ja tev visādi “uzņemēji”samet pabiras par viņu slavināšanu,tad tik pūt slavas taurē!

  1. Nu uzņēmējs neesi, jo tad šādas muļķības nerunātu. Varētu būt zemnieks.
   Latviešiem ir teiciens, jo dullāks zemnieks, jo garāki rudzi. Tikai dullie LATVIEŠI ir kļuvuši slaveni, tev tas nedraud

 17. Varam jau bļaustities visādi vel ilgi,taču kā slīka Tukums nejēdzīgās neizdarībās,parādos utt. ta arī turpina to pašu,kamer blakus novadi nez ka atrod laiku un lidzekļus dommāt par iedzìvotāju piesaisti savam novadam,but vismaz tūkstošu soļus Tukumam pa priekšu ,mes ka bijam astē pedejos gadus vismaz 10 ,tā esam….

 18. Un kāds zina cik uzņēmēji un iedzīvotāji būtu izdeklerējušies no Tukuma novada, ja projekts būtu apstiprināts. Zinu, ka daudz vairāk.

 19. Un kāds zina cik uzņēmēji un iedzīvotāji būtu izdeklerējušies no Tukuma novada, ja projekts būtu apstiprināts. Zinu, ka daudz vairāk.

 20. Un kāds zina cik uzņēmēji un iedzīvotāji būtu izdeklerējušies no Tukuma novada, ja projekts būtu apstiprināts. Zinu, ka daudz vairāk.

  1. Lasu komentārus, un mati ceļas stāvus- to, ka neko nedarošu un ne vella nesaprotošu dunduku mums ir daudz, par to īpaši nešaubījos – postpadomju valsts, Krievijas melu telpa, ”krīzes bērni”…un – nu vesela buķete iemeslu… Bet, ka tagad tie dunduki, kas paši tikai melnajā strādājuši, tagad ir pie varas un viens otru aizstāv?!… Agga, necenties, te atkal domes troļļi atsūtīti, nav ko cūkām pērles priekšā kaisīt… nesapratīts. Te tā intelekta un saprašanas barjera ir nepārvarama.

 21. Nu tad beidzot STIGA RM aizvāksies no Tukuma. Ramoliņ, tu no Tukuma arī vari droši pārvākties, mēs pēc tevis neskumsim. Laimīgu taciņu!
  Bet Tukuma domes deputāti ir malači, vismaz kaut ko vērtīgu priekš tautas izdarīja… lai gan jums veel daudz darāma, kā piemeram aizliegt Tukuma rajona mežu izciršanu.

 22. Tie strēlnieki, kas nesa savu pilsētas Tukuma godu, tajās aukstajās ziemas naktīs- Tīreļu purvos, drošvien tagad kaunās par mums, kā mēs ar vieglu sirdi, dāsni savu zemi ļaujam iznīcināt tādiem kā sia Latvijas valsts meži, Stiga Rm u. t. t.
  Prezidentam arī pie vienas vietas, ko cilvēki saka, Kariņš liek visiem savas olas rādīt… ehhh, grimstam tanī akacī, kā tādi pēdējie neveiksminieki.

 23. Lasu un nesaprotu par ko ir cepiens. Stiga RM gribēja vēja parku. Pašvaldība nepiekrita. Pašvaldībai jārūpējas par cilvēku un tā ienākumiem. Šī lēmuma dēļ kāds darbu pazaudēja? Vai kādu tiešām labi apmaksātu darba vietu neizveidoja? Vai kādu unikālu zināšanu novadnieki neieguva? Neizskatās, ka tā. Zinot principus pēc kuriem strādā vēja parki, diez vai mēs runāja par ko vairāk kā divām viduvēji apmaksātām tehnisko cilvēku darba vietām. Piedodiet, ja kļūdos. Vai par darba vietām domes lēmumā ir runa? Ja nav, tad šeit ir runa tikai par divu uzņēmēju grupējumu savstarpējām cīņām…

  1. Sēdies, divi! Tiešām nesapoti. Nekāda sakara ar grupējumiem. Nav ko trivializēt! Ja runājam par grupējumiem, tad vienīgi par tiem te varētu būt runa, kas no Rīgas nākuši. Ja pareizi atceros, tad Rebenoks TV un Nemiro šite pat NTZ klārēja, ka būšot baigi foršie vēja parki, un tos kaut kādi mūsu pašu, latviešu čaļi būvēšot – tas notikšot mežos un purvos. Re, vot šite ir jautājums KNAbim! Tad kuri čaļi caur Tukuma domes durakiem te tukumniekus čakarē?! Un tikai nevajag šajā ziņā aplikt stidzinieku, viņš nu ritīgi ir par lietu un tikai par lietu, jo ne ar vienu te, Tukumā, nečupojās!

   1. Un kā tad ir ar tām plānotajām darba vietām vēja ģeneratoru parkā? Tas būtu pēc būtības, ne par Nemiro vai kādu citu vēlētu aktieri.

 24. Baigi taa “Stiga” te Tukumā mums vajadzīga,aatraak no shiem ilggadējiem kampējiem atbriivoties…Taada augstpraatiiba,taka pashi buutu leemeeji..Nomainot veco zaglēnu bandu domē , pusļimaku jau buus ietaupiijushi, taka droshi regulējat Kuldīgu un šeptējat tur…Vismaz iedziivotaaji tiek sadzirdeeti,kam taa arii galvenokaart ir jaabuut…Limanskis ar NTZ arii var uz Kuldiigu paarvaakties,domaaju neviens neiebilstu.

  1. Tevi kāds domē uzklausīja?? Oooo!!! Kā Tev ir paveicies! Kaut gan liekas, ka domnieku bilde Tev ir atejā pie sienas un, uz poda sēžot, Tu viņiem vari savu sirdi izkratīt!!!

  2. Ritiņ, vai varētu atklāt, kāds ir tavs nodokļu maksātājas ieguldījums novada un valsts attīstībā? Bet re stidzinieks valsts kopbudžetā 2019. gadā ir iemaksājis 1.5 miljonus. Riebj jau man, ka tos mežus izcērts, bet fakts paliek fakts, tāpat kā tas, ka viņš truli nepārdod baļķus, bet gan iegulda rūpnīcās (Kuldīgā, arī lidlaukā būvē), kur atkal cilvēciņi strādās , algu saņems, tepat tērēs un nodokļus maksās. NU tā kaut ka tā ekonomija grozās, un diemžēl arī tie domes duraki tiek algoti no tādiem nodokļu maksātājiem kā stidzinieks un viņa darbinieki. Diemžēl.

   1. Tad paskaties cik liels Stigai ir nodoklu paraads…Cik godiigs var buut Ramoliņš ja bez atļaujām izcirtis mežus…Lai rambā tālāk savus aparātus un mazaak maldina cilveekus ar NTZ meliem…Ne jau pie Kuldiigas piemetaas taapat vien…Tur tak Vienotība visu regulee un iedeva visu ko tas sprukstiņš gribeeja…

 25. Nu tad tā,Šulcam jau par šo projektiņu sen bija naudiņa iemaksāta,Lukmanis padziits un ko nu?!Kaads man patiess prieks, ka beidzot iedziivotaaji tiek uzklausiiti un nenjem veeraa tos Šulcu,Kamparu,Ramolińu grupējumus.Jau zinu savus vēlēšani favorītus!

 26. Paldies Tukuma domei. Tā patiešām bija prieka vēsts, kad tā nobalsoja pret vēja parku. Tādi ramoliņi taču nedzīvo Pienavā, tāpēc viņi var tā vāvuļot.

 27. tak būvējiet dāņu cūku fermas,zviedru vējaparkus,atkritumu pārstrādes un glabātavas….. izcirstajās LVM teritorijās-no cilvēkiem patālu,kaitējums minimāls.Paskataties kā sačakarēja Tukumu ar jauno elektrotrasi,kas traucēja apiet pilsētu pa lielāku perimetru….

  1. Pavei, Janč, vai tu ir dumš vai apdauzits, tev tak sak, ka tie park būs, tik cita vieta. Un tā cit viet, uz ko tie cit uzņēmēj ac met ir tieš tie mež, kas valstij pieder… Bet tu jau laikam vispar ir pret elektrib. Nu tā viš i, mēs vec cilek, jau var ar sves ar iztikt, lupats vairs nav jāgludin, uzsiem priekšaut un miers. Ar to mazgāšan tā švakak, zin rok vec, nevar vairs pa to bļod un redel vis izmazgāt. Vieng, kā ta mēs a tev te rakstis, ja tā elektrin nebus? Kā tu, Janč, domā? Un dēl, vai kā?

 28. Ramoliņš kā mazs meitēns uzvedās kuram čupa čupsu nenopirka! Nabadziņš nevar pārdzīvot, ka nogāja greizi kārtējā veco komunistu izveidota shēma! Tukumā beidzot jauni laiki, vecajiem shēmotājiem tie kož kājā… Tas vēl ir jautājums cik nodokļos tāds rm kantoris samaksā un vēl lielāks jautājums cik patiesībā vajadzētu samaksāt! Kamēr atradīsies tādi tirliņi, kas klanās šādu visādu iedomīgu šeptmaņu priekšā un vergo tiem par aplokšņalgām tikmēr sistēma būs di.sā galīgā, bet sāk izskatīties, ka iet uz beigām pakalpiņi…. tapēc jau tāds agonijas cienīgs lēmums! Ej ka tu tā labi tālu A.R.

 29. Sauklis – uz Tukumu pēc smukuma sen jau ir degradējies. Ja kāds iedomājas, ka, uzstādot prastu kartona rāmi ar šādu uzrakstu Brīvības laukumā, ir apliecinājis, ka šī pilsēta atbilst sauklim, tad ļoti kļūdās!!!

  1. Nu Stigai Pienavā noteikti ir izcirstas cirsmas, kuras vairs nevajag un vēja ģeneratori gribēja pārpirkt pa lielām naudām visu to. Un nu viss vējā, pašam jārūpējas par savoem izcirstajiem mežiem. Darījums gar degunu

 30. Mēs visi gaužamies, ka nav ražošanas. Tad, kad kāds vēlas ražot, tad sākam “nē”. No tā var izdarīt secinājumu, ka ražošana un jaunas darba vietas nav nepieciešanas, un visiem viss ir labi. Prieks dzīvot tādā vidē, kur visiem viss ir labi.

  Tikai jautājums par kādu naudu mēs esam iedomājušies, ka, piemēram, būvē skolas u.tml. – par nodokļu maksātāju naudu, bet kurš maksā nodokļus? Darba devēji un darba ņēmēji. Tātad, ja netiks vairoti darba devēji un darba ņēmēji, nebūs arī naudas pašvaldības infrastruktūras attīstība.

  Ja gribam būt super zaļi, tad tikai arī ar pliku kešu .

   1. Līdz tam vēl ir jānodzīvo. Ja esi uzņēmējs, tad zini, cik ātri nauda rēķinā kūst, ja nekas nenotiek. Bet mums te Tukumā ne tikai nekas prātīgs nenotiek, bet pateicoties jaunizceptajiem vadoņiem-urliņiem viss ar mīnus zīmi. Šitie feisītī d…..i jau neko reālu strādājuši nav, tik pa mello vai pašvaldības ķešu ir ņēmušies, nu ko no šitiem var vispār prasīt!

  1. “Ja gribam būt super zaļi, tad tikai arī ar pliku kešu .”- tad es nesaprotu, tu par vai pret zaļo vēja enerģiju :). Bet ja nopietni – slimajam cilvēkam ir poh uz zaļu enerģiju, bet ventilatori ir reāli kaitīgi un apkārtēji agrāk vai vēlāk būs slimi. Nav svarīgi kāpēc būs slimi, tāda ir pasaules statistika (kurš interesējas, var atrast) – veicinot to ne tikai amorāli, bet arī mīnus valsts budžetam. Degradācija valsts aramlaukiem. Sačakarēta vide – ventilatori ir 241 m gari, tie būs redzami no Ķemeras purva (arī naktī spīdēs). Rīgas Svētā Pētera baznīca vai Z Towers South ir 123 metri – sajuti starpību. Grobiņas ventilatoriem 77 metri, bet te piedāvā 3 reizes lielāk. Tie monstri no Rīgas līča kuģa būs redzami. Kādam ķīselim galvā jābūt lai būvēt kautko tādu uz vis auglīgas zemes Latvijas sirdī. Pasaulē tādus ģeneratorus nav. Elektrība ies biržā, peļnā Zviedriem, vis detaļas ražos Zviedrijā, labi ja betonu ņems Latvijā un racējus no vietējiem. Vis būs jānovāc pēc 25 gadiem, kurš to apmaksās? nekur programma nav. Lai būvē tur kur neviens nedzīvo vai jūrā, tad jautājumus nebūs. Ieguvumus stipri apšaubāms, bet bērni noteikti nolādēs par tādu “dāvanu”.

   1. Labāk jau nu būtu klusējis; citādi izklausās it kā tikai ar brāli uz pusēm būt deju kursus beidzis. Katrā ziņā par elektŗibas lietām un vēja parkiem labāk nerunā…

 31. Kādreiz mums teica, ka jāaudzē rapsis, lai būtu lētāka degvielu, bet dabūjām ar ķīmiju piecūkotu dabu un dārgāko degvielu. Tas pats būtu ar šo vēja parku.

 32. Zigiņ, pavei, dēliņ, ko es i uzrakstījs Jancīšam. Ja tu i tikpat vecs kā es un i a mier a skal un svec iztikt, tad tik protese. I pret vēj, i saul, i ūden. Skal, vot, tie i tie lētakie, nē, zin, pērna kūl, būs vel lētak, svilin tik nost un bišk pasildies. bet pa vis cit grib negrib būs jāmaksa

 33. Ja jau Stigas RM nebūt ne mazā nodokļu nauda neienāks Tukuma kasē, tad par ko maksās jaunizceptajai un jau uzblīdušajai novada Patiesības ministrijai. Taisni vai asaras riešas acīs, bet bija tik lieli plāni paplašināties un visus savējos no pelēkās zonas izvilkt un nomazgāt baltus ar kārtīgām novada kroņa algām.

 34. Un kā tad ir ar tām plānotajām darba vietām vēja ģeneratoru parkā? Tas būtu pēc būtības, ne par Nemiro vai kādu citu vēlētu aktieri.

 35. Alkatība ar skaudību uz vienas laipas satikās. Kapitālisms rullē! Bet Tukumnieki vismaz būs atēdušies ar NA. Cerams, nākamajās vēlēšanās – padomās.

 36. Ja no Tukuma aiziet viens no novada lielākajiem uzņēmējiem un nodokļu maksātājiem, un te mainot nikus, atļaujas vaukšķēt, ka lai nu tik lasās prom, tad cilvēciņam nav ne mazākās sajēgas , no kā veidojas novada budžets pie kura tērēšanas tik daudzi gatavi pieslēgties… Ka neiznāk tā , ka vaukšķēt māk, bet bļoda tukša..

  1. Pareizi, vnk viņš nesaprot, ka ja no novada aizies iedzīvotāji, tad visiem uzņēmējiem ari būs jākravā apakšbikses un jātinas prom. Kurš tad tiem veidos pievienotu vērtību?

   1. Kaut kā neiet kopā, 250 000 izbraukušo Latviešu tieši dzīvo vēja parku “ēnā”, neviens nesūdzās. Vai tik nav tā, ka pilsētas veidojas pie darba vietām? Ogre no ciema kļuva par pilsētu pateicoties partijas lēmumam par tekstiluzņēmuma veidošanu tieši tur. Arī Rīga tika izveidota uz purva tur kur tā ir tagad, jo bija labs tirgošanās punkts.
    Nav brīnums, ka Džūkste Latvijā slavenā tik ar pasakām, uz neko vairāk nav spējīgi

    1. “Nav brīnums, ka Džūkste Latvijā slavenā tik ar pasakām, uz neko vairāk nav spējīgi”, nu tas uz ventilatoru attīstītāja puses akmens – ne jēdzīgas sapulces ar vietējiem, ne skaidras programmas uzradīšanas, gadu laikā tikai formāli pa kluso un ātra šepte. Runas ar vietējiem sakās tikai tad, kad tie paši noorganizējas sapulcējas un atspērās pret. “250 000 izbraukušo Latviešu tieši dzīvo vēja parku “ēnā”” (apšaubāms apgalvojums, bet nu labi, lai notiek 🙂 – pirmkārt tas ir viņu izvēle, nevis kāds viņu vieta izlēma ka tagad viņam gultai blakām svilpos ventilators, otrkārt man neviens pazīstams tā ar bērniem nedzīvo, ir daži, kuri strādā uz maiņu, bet arī pelna tik labi lai liktu uz svariem naudu-veselību, bet noteikti nesaista ar to vietu savu nākotni, treškārt nosauciet kaut vienu tādu 241 metrīgu parku pasaulē (un es visu piedošu :)). “pilsētas veidojas pie darba vietām” – a kur te ir darba vietas? 1,5 apsargs uz pusslodzi? 2 tehniķi kurus vel jāapmāca un sertificē un ne fakts ka no Latvijas? nu varbūt (bet solīts nav) ka pamati tiks ražoti ar Latvijas resursiem (skices uzmetums – 200 betona mašīnas katram ventilatoram + pāļi), bet cik maksās tas pamatus dabūt ara pēc 25 gadiem? nav pat programmas kurš to darīs. Ekonomiskais efekts multiplikācijas iespaidā šim projektam ir visklajākais un strīdīgs punkts

 37. agga būtu tak vienreiz paklusējis mega uzņēmēj,darba vietu radītāj,super nodokļu maksātāj!Cel savā sētā kaut debeskrāpjus un savai vecmāmiņai arī iesaki.Kādas tieši tu darbavietas saskati tajā vēja parkā?Vēja ķērājs,virziena regulētājs?Cilvēki,kas apkalpo tādus,ir ar nopietniem sertifikātiem(personīgi pazīstu vienu no Liepājas)un pelna ārzemēs tādu naudu,kāda tev,uzņēmēj uz papīra,sapņos nav rādijusies.Un šeit,par asarām strādāt viņs netaisās.

 38. Simts procenti,ka bijušais ekonomikas ministrs un bijušais deputāts(arī bijušais mērs)Juris no Tukuma iesaistīts šeit!Vēl tagad atceros tos solījumus tukumniekiem-kad uzcels koģenerācijas stacijas Asteru ielā,siltuma cenas būs niecīgas!tagad solījumi tieši tādi paši,tikai čungurs krietni lielāks.

  1. Katram var būt savs viedoklis. Taču precīzāk runā skaitļi.

   Siltumenerģijas tarifi 2019/2020.g. apkures sezonā
   Siguldā, kur siltumapgādi nodrošina SIA “Wesemann-Sigulda”, siltumenerģijas tarifs ir 60,92 eiro par MWh.
   Cēsis, kurā SIA “Cēsu siltumtīkli” tarifs ir 60,58 eiro par MWh,
   Valmierā, kur siltumapgādes pakalpojumu nodrošina SIA “Valmieras ūdens”, tarifs ir 58,06 eiro par MWh.
   Talsos, kur pakalpojumu nodrošina SIA “Talsu bio-enerģija”, šajā apkures sezonā par siltumenerģiju jāmaksā 57,90 eiro par MWh.
   Saldus iedzīvotājiem par vienu MWh jāmaksā 56,86 eiro, un pilsētā siltumapgādi nodrošina SIA “Saldus siltums”.
   Salaspilī, kur šo pakalpojumu nodrošina SIA “Salaspils siltums”, tarifs ir 55,24 eiro par MWh,
   Liepājā siltumenerģiju nodrošina SIA “Liepājas enerģija”, un tur par vienu MWh jāmaksā 54,95 eiro, Ventspilī, kur siltumenerģijas pakalpojumu sniedz SIA “Venstpils siltums”, šajā sezonā tarifs ir 54,90 eiro par MWh.
   Jūrmalas iedzīvotājiem par siltumenerģiju jāmaksā 54,61 eiro par MWh, un tur pakalpojumu nodrošina SIA “Jūrmalas siltums”.
   Jelgavā, kur siltumenerģijas pakalpojumu nodrošina SIA “Fortum Jelgava”, par vienu MWh jāmaksā 54,28 eiro.
   Jēkabpilī, cena – 54,22 eiro par MWh – ī, kur siltumapgādi nodrošina SIA “Jēkabpils siltums”.
   Bauskā siltumenerģijas pakalpojumu nodrošina SIA “Bauskas siltums”, un tur iedzīvotājiem par vienu MWh jāmaksā 53,22 eiro,
   Rēzeknē, kur pakalpojumu sniedz SIA “Rēzeknes siltumtīkli”, tarifs ir 52,14 eiro par MWh.
   Rīgā, kur siltumapgādi nodrošina AS “Rīgas siltums”, siltumenerģijas tarifs ir 51,90 eiro par MWh.
   Tukumā, kur pakalpojumu nodrošina SIA “Tukuma siltums”, kura noteiktais pakalpojuma tarifs ir 51,37 eiro par MWh.
   Kuldīgā, kur siltumenerģiju piegādā SIA “Kuldīgas siltums”, tarifs ir 49,80 eiro par MWh.
   Olainē, kur siltumenerģiju nodrošina SIA “Olaines ūdens un siltums”, tarifs ir 46,45 eiro par MWh,
   Dobelē, kur pakalpojumu sniedz SIA “Dobeles enerģija”, tarifs ir 45,01 eiro par MWh.
   Daugavpilī, kur SIA “Daugavpils siltumtīkli” siltumenerģiju piegādā par 44,59 eiro par MWh.

   p.s. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas dati.
   Dobele, Olaine, Daugavpils kurina ar dabas gāzi,

   1. Pareizi jau ir Juri,tikai tu aizmirsi piebilst,ka Tukuma Siltums varētu pats nodrošināt visu Tukumu ar siltumu,nevis strādāt ar pus jaudu.Domāju,ka būtu vēl lētāk.Un vēl tiesas darbi ar šīm stacijām par OIK vēl nezin kā beigsies.

 39. Proletariāts un domes IP adreses…
  Skumji.
  Jāpiekrīt Zīgeristam- iedod banānu un būsi labais!…tik, nedod dievs, kko vairāk- būsi zaglis un tik sava labuma vien tīkotājs!
  P-R-O-L-E-T-A-R-I-Ā-T-S

 40. Aizdzīt lielu nodokļu maksātāju nav liela māka, tā vairāk liecina par spriestspējas trūkumu.
  Ne jau pašvaldība ražo naudu, tā tikai šķērdē nodokļos savākto naudu, bet ar bezjēdzīgiem lēmumiem aizbaida uzņēmējus, tātad aizdzen prom nodokļu naudu.
  Nemaz nebrīnīšos , ka šitie kotlešnieku deputātu izstrādājumi , aizdzīs no Tukuma arī Zaigas Gailes bijušās spirta rūpnīcas kā izstāžu zāles projektu.

 41. Nu, žetons Tukuma Domei, Pienavas iedzīvotājiem un Dobeles lielajiem bļāvējiem!
  Tikai, lai tie Pienavas iedzīvotājiņi, tagad nebļau, ka vajag to un vajag šito Pienavā!
  Dēļ Jums, kas neredz tālāk, par savu degungalu, domāju, diezgan cietīs arī citi. Šeit gan gribētos teikt, velkat kājās pastalas, jūdzat zirgus, jo tak nekādu attīstību nevienam nevajag!
  Vēl, jo vairāk, šobrīd “Jaunās”Domes darbošanās tikai izskatās jau pēc nākamo vēlēšanu balsu vākšanas… Laipni lūgti – Kandava, Engure, Jaunpils! Kandava un Engure jau vēl varēs par savu ievēlēšanu pacensties, bet Jaunpils, gan diemžēl, paliks – tādā aizmirstās pamales līmenī, varēs tik bļaut – tā pat viņus nedzirdēs!
  Tukuma Dome rullē!

 42. Nedod dies, ja teritoriālajā reformā Kandavas novadu apvienos ar Tukuma jefiņu baru. Noairēt 100 miljonus eiro lielas investīcijas, manuprāt, ir diezgan “labs” vēstījums visiem pārējiem Tukuma uzņēmējiem, ka tie šeit ir nevēlami. Aprobežotākais novads Latvijā, goda vārds.

  1. Ne jau novads, bet šī brīža vadība, kas ”trenējas” pieredzītē un, KPLV panākumu iedevesmoti, ir gatavi visu ”sakārtot”, ir aprobežota. Tas nekas, ka glupi, toties facebook lietot māk! (Var jau būt, ka neko citu jau arī nemāk)

  2. Kandavnieks un Co, paņemiet sev tos propellerus, izdaiļojiet ainavu 🙂 vienu pie velna akmeņa, un nesakiet ka vēja nav, jebkurš propelleris ir krietni augstāk par jebkuru jūsu pauguri 🙂

 43. Atbalstu uzņēmēja lēmumu kaut gan Tukums zaudē no šī lēmuma, ja protams šim parkam nedod nekādas OIK veidīgas papildus piemaksas par saražoto un viņš strādā tīri uz biržu.
  Kas kaut nedaudz seko NordPool biržas cenām atsevišķās NordPool zonās, saprot, kad šāda parka ietekme uz biržas cenām ir pozitīva, jo tas vēl vairāk mūsu cenas izlīdzinātu ar Skandināvijas cenām, kas ir gandrīz vienmēr ir zemākas.
  Ja paskatās Vides pārraudzības valsts biroja atzinuma kartēs uz gaisa piesārņojumu plānotā vēja parka apkārtnē tad iznāk kad lielākais piesārņotājs pat pēc vēja parka uzbūvēšanas nebūs vēja parks, bet gan OIK saņēmējs vēja parka pretinieks a/s «Ziedi JP.
  Ja runā par torņu augstumu es to uzskatu par plusu, jo vismaz tad būs ko redzēt Pienavas pusē.
  Es ceru kad pamatojoties uz Vides pārraudzības valsts biroja atzinuma parka attīstītāji tiesā izcīnīs iespēju šajā krīzes laikā investēt Latvijas ekonomikā ceļot vēja parku un pēc tam ražojot elektroenerģiju.

 44. uz tiesu kura lemtu ka jāuzbūvē pa propelleram to atbalstītāju pievārtē…. ko klusējat lielie atbalstītāji un visādu stigu aizstāvji esat gatavi, ka tiešā jūsu tuvumā uzbūvē pa propelleram! Pareizi – pilsētnieki gatavi tikai labumus saņemt, kamēr citiem tajā pašā laikā neērtības jāpacieš!!!!

   1. Pēti uz priekšu, ja jums ir laika tādām izpētēm , jo vairāk informācijas, jo labāk. Pie reizes ja ir laiks papēti arī vēja parka pretiniekus, kas nedzīvo vēja parka tuvumā, un arī to, kas ir domes lēmuma anonīmais autors, vai tur nav kāds ieintresētība, ne tikai rūpes par jūsu skaisto ainavu un veselību.
    Varbūt tur ir kāds gāzes vai OIK saņēmēju lobijs, kas būtu ieintresēti turēt augstākas NordPool biržas cenas kā arī cenas uz fosilo kurināmo. Papētiet.

 45. kāda problēma no jauntukuma līdz lauktehnikai bliež tik augšā i augsta vieta i peizāžs visiem tūristiem garantēts i visi pilsētas buržuji būs priecīgi…..

   1. nu re visi pēkšņi kaut kur noziedēja, var jau te lobēt visādus apšaubāmus biznesa plānus uz laucinieku rēķina, bet vajag paskatīties uz lietām reāli – iespējams, ka daudziem nemaz nekāda ieguvuma nebūs – tikai mīnusi!!!

   2. Zemju īpašnieki jau nav pret, ja viņi būtu pret, tur neko nemaz neplānotu būvēt.
    Ja man maksātu par to kad uz manas zemes vienkārši atrodas tāda būve es būtu par.
    Ja Tukumā vai tā tuvumā atrastu tādu vietu, kur Vides pārraudzības valsts birojs atļautu būvēt, uz priekšu blieziet augšā, visi kuri vēlas.
    Dzīvot tiem blakus tādā attālumā kā to atļauj likums, man personīgi, nav nemazākās pretnezijas.
    Neviens no vēja parka pretiniekiem nedzīvo tik tuvu plānotajiem VES torņiem , citādi tajā vietā to neļautu Vides pārraudzības valsts birojs .

 46. Veja turbines buus un 5G torni ar buus!!!!!!!!!!! Tev jums nau Teiksana sauraas pierites, Kolhoza cilveeki, kuri dzivo laukos un vairaak par goves asti neko citu nezin!!!!!

  1. Eriks, izņem kasīti no mutes 🙂 Jā, mēs dzīvojām laukos un, tu neticēsi, atpūtas brīžos lasām zinātnisko literatūru, piemēram Oxford University Press (ja tev vispār šis burtu salikums kautko izsaka 🙂 ) kur publicēts pētījums, ka ventilatori slikti ietekme miegu apkārtējiem. Mums tas ir vajadzīgs? Izskatās ka tu gribi lai ventilatoru ietekmē visi paliktu tava attīstības līmenī. 🙂 Par publikāciju, pameklējiet google – A laboratory study on the effects of wind turbine noise on sleep: results of the polysomnographic WiTNES study

   1. Kārtējais skaļais virsraksts, kur KONSTATĒTS, ka ietekmes nav? Nebūs jau pirmā reize, kad virsrakstu izlasa, bet pētījuma rezultātiem vajag samaksāt 50GBP un tur paveras cita aina

 47. Ērik,uznes mani kalnā,tu muļla tāds!Pabeidz savus stilista vai influencera kursus un priecājies par savu gudrību un asprātību!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.