Attēlam ir ilustratīva nozīme

Prokuratūra tiesai nodod krimināllietu par dabai radīto kaitējumu vairāk nekā 4 miljonu eiro apmērā

Daudznozaru specializētās prokuratūras prokurors tiesai nosūtīja krimināllietu pret trīs vīriešiem par to, ka viņi pārkāpa atkritumu apsaimniekošanas noteikumus, radot būtisku kaitējumu dabas videi, informē Latvijas Republikas prokuratūras. Kā noskaidroja «Neatkarīgās Tukuma Ziņas», šajā gadījumā runa ir par atkritumu apsaimniekošanas sabiedrību «Piejūra».

“Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai kāda SIA, kuras pamatdarbības veids ir atkritumu savākšana, apstrāde un izvietošana, laika periodā no 2019. gada 1. janvāra līdz 2020. gada 31. martam, veicot atkritumu apsaimniekošanu poligonā, pārkāpa atkritumu apsaimniekošanas noteikumus, proti, apglabāja tur dažāda veida atkritumus virs noteiktajiem limitiem. Dabas videi tika radīts kaitējums 4 296 243 EUR apmērā.

Turklāt SIA neveica pilna apjoma dabas resursu nodokļa aprēķinu un apmaksu atbilstoši faktiskajām darbībām ar atkritumiem minētajā poligonā, tādējādi izvairoties no dabas resursu nodokļa samaksas 532 858,14 EUR apmērā.

Vienai personai celta apsūdzība pēc Krimināllikuma 99. panta otrās daļas un 218. panta otrās daļas, otrai personai celta apsūdzība pēc Krimināllikuma 99. panta otrās daļas, 20. panta ceturtās daļas un 218. panta otrās daļas, bet trešajai personai – pēc Krimināllikuma 20. panta ceturtās daļas un 218. panta otrās daļas. Tāpat ir uzsākts process par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu SIA.

Lieta izskatīšanai nodota Kurzemes rajona tiesai (Talsos).

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.”

 

Vairā lasāms piektdienas, 13. augusta laikrakstā ŠEIT=>

 

Komentāri

  1. Tad tāpēc Tukumā nav iespējama atkritumu šķirošana. Konteineri pie daudzdzīvokļu mājām gadiem ir pilni.

  2. kaada,kautkaada,hujznaet kaada..4 miljonus kautkur zaudejumi,bet neko jau nedariis.ja nozagesi sava setaa egli tad gan uzreiz bus klaat un uzliks sodu ka sava seta,savu stadito koku nozagejis.pipepeles tadi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *