Attēlam ir ilustratīva nozīme Avots: visitbaltics.net

Piešķirs finansējumu Viesatu dabas takai

Tukuma novada domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē 13. aprīlī tika izskatīti jautājumi par Tukuma muzeja un domes projektiem, atbalstu Viesatu dabas takai un telpu nomas pagarinājumu biedrībām un citiem jautājumiem. Jāpiebilst, ka par šiem jautājumiem lems arī 21. aprīļa Finanšu komitejas sēdē, bet galīgo lēmumu pieņems Tukuma novada domes sēdē 28. aprīlī.

Dome bija saņēmusi iesniegumu no biedrības «Viesatu upesloki» ar lūgumu piešķirt finansējumu 960 eiro apmērā takas sakārtošanai. Iesniegumā biedrība ziņoja par esošo situāciju – ka dabas takā ierobežojumu laikā 20 reižu pieaudzis apmeklētāju skaits, turklāt tā ir viens no pieciem pieprasītākajiem tūrisma objektiem. Kultūras, sporta un tūrisma pārvaldes vadītāja S. Laurinoviča skaidroja, ka domes pārstāvji devušies taku apsekot, lai pārliecinātos par tās stāvokli, un secinājuši, ka pirmdienas dienā 14.00 stāvlaukums bijis pilns un nav bijusi vieta, kur apstāties. Diemžēl «Latvijas valsts meži» neesot atbalstoši, lai gan, apsekojot taku, bijis labi redzams, ka margas ir bojātas un ir jālabo. Atbildot uz deputāta Jāņa Eisaka jautājumu, kur ar iesniegumā minēto tūrisma objektu reitingu var iepazīties, Kultūras, sporta un tūrisma pārvaldes vadītājas vietniece Ingrīda Smuškova skaidroja, ka Tūrisma informācijas centrs katru gadu apkopo sniegtos datus par apskates objektiem un naktsmītnēm, un tā arī veidojas apmeklētāko vietu topa piecinieks četros novados. Līderis esot Lielais Ķemeru tīrelis, Jaunpils pils un dabas takas, kur Dabas pārvalde ir uzlikusi cilvēku skaitītājus. Deputāte Liene Bēniņa un komitejas priekšsēdētāja Guna Roze atzina, ka takai noteikti ir vajadzīgs atbalsts, jo pati biedrība ir ieguldījusi lielu finansējumu. J. Eisaks vēl interesējās, vai iespējams zināt, piemēram, cilvēku skaitu arī Melnezera takās un citur. I. Smuškova skaidroja, ka ir mērķis uzstādīt cilvēku skaitītājus, lai varētu monitorēt apmeklētāju skaitu un plānot līdzekļus taku labiekārtošanai un ekonomiskās aktivitātes veidošanai.

Lai labiekārtotu Mālkalnu!

Vēl dome, kā Teritoriālās attīstības un uzņēmējdarbības atbalsta komitejā informēja Kultūras, sporta un tūrisma pārvaldes vadītājas vietniece Ingrīda Smuškova, izskatīja projektu «Ziedoņa dārzs Mālkalnā – jauna kultūrvieta Tukumā: dārzs ar dizaina elementiem», kas iesniegts Valsts Kultūrkapitāla fondā: “Pagājušajā gadā tika izstrādāts Mālkalna attīstības plāns, kurā šim gadam iekļauti divi uzdevumi – celiņu labiekārtojums, kam paredzēti līdzekļi  pašvaldības budžetā, bet otrai daļai – vides objektiem ķiršu dārza akcentēšanai un saulrieta nogāzei budžetā naudas nepietika, tāpēc iesniedzām to šajā projektu konkursa. Kopējās izmaksas ir 36 000 eiro, un par šo naudu iecerētas Ziedoņa kāpnes, nogāzē pie Pienotavas – mākslas objekti – lieli ķirši, kā arī atpūtas soli – zviļņi – saulrieta nogāzei.” Projekts, kā skaidroja I. Smuškova, iesniegts fonda dizaina un arhitektūras mērķprogrammā «KultūrELPA».

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.