Tukuma novada dome atbalsta vēja parku

Šodien, 25. maijā, Tukuma novada domes deputāti ar balsu vairākumu (trīs deputāti balsojumā nepiedalījās, četri – atturējās, viens balsoja pret) atbalstīja vēja parka «Pienava wind» būvniecību Tukuma novadā.

Jāatgādina, ka 10. maijā Administratīvā apgabaltiesa Rīgā rakstveida procesā izskatīja lietu, kas ierosināta pēc SIA «Pienava wind» pieteikuma par Tukuma novada domes 2020. gada 25. marta lēmuma atzīšanu par prettiesisku. Un atzina, ka šajā gadījumā uzņēmuma prasība ir visnotaļ pamatota.

Paredzēts, ka “Pienava wind” tiks uzstādītas vismaz 22 vēja turbīnas ar katras jaudu virs 6MW. Ja tiktu īstenots arī blakus esošā “Dobele wind” vēja parka projekts, tad šie parki kopā ik gadu spētu saražot 700-1000 GWh elektroenerģijas, kas būtu pielīdzināms 10% no kopējā Latvijas gada elektroenerģijas patēriņa. Šobrīd notiek darbs pie “Pienava wind” tehniskā projekta izstrādes. Tāpat iecerētajā parka teritorijā uzstādīts 140 m augsts meteoroloģiskais masts, lai iegūtu precīzākus vēja ātruma datus, kā arī fiksētu citus meteoroloģiskos parametrus, tādējādi precīzāk prognozējot vēja parka darbības rezultātus.

 

Vēl gan jāņem vērā, ka šobrīd Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā izskatīšanā ir Tukuma novada teritorijas plānojums, kur citu starpā iekļauts punkts, ka vēja turbīnas nedrīkst uzstādīt tuvāk par 1600 metriem no viensētas vai apdzīvotas vietas. Šo jautājumu sēdē deputāti gan vēl necilāja.

Komentāri

    1. Lai netracinātu iespējamos maizes devējus nākotnē. Tak, lai Durbes estrādē var kopā dziedāt un bārstīties laipnībām.

  1. Lēmums pieņemts laikā, kad jākļūst energoneatkarīgiem. Labi, 10% no kopējā patēriņa, tas ir būtisks pienesums. Bet man kā gala patērētājam interesē, lai rēķins būtu mazāks, ja tā būs, tad ok.

    1. 10% Tukumā ,10% Ventspilī,10% Liepājā + šķeldas ģeneratori ,mazie hesiņi un kur nu vēl izdevigie saules paneļi drīz Latvenergo savus Pļaviņu ,Rīgas ,Ķeguma hesus vares klopēt ciet

  2. Cerams ka Eolus piedzīs zaudējumus no tukdomes deputātiem par apzinātu nelikumīgu lēmumu un laika novilcināšanu

  3. Kuri deputāti atmaksās zaudējumus par nepamatoti, nepareizi pieņemtiem lēmumiem, kā rezultātā vienīgi zaudējumi pašvaldībai un nodokļu maksātājiem.

  4. Tieši kādi naudā izmērāmi zaudējumi pašvaldībai un nodokļu maksātājiem radīti, tukumniece? Nav brīnums, ka esi tieši tik aprobežota. Bedrē (Tukumā) dzīvojot, tāds pajoļu skatījums uz dzīvi var arī veidoties. Tā patiesi var būt 🙂 Diez cik eiro tāda cāļa smadzene nomaksā nodokļos?

    1. Nē, pajols esi TU ar savām cāļa smadzenēm. Tiesa, advokāti un uzņēmēja piedzītie zaudējumi jau, protams, ka neskaitās, vai ne??! Visi jau mēs darbojamies brīvprātīgi, nu protams…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *