Jānis Vītols

Par drošību, peldoties Melnezerā, katram jādomā pašam

Vasara ir atnākusi. Ļaudis sāk peldvietās pulcējas. Tukuma pilsētā viena no iecienītākajām un faktiski jau arī vienīgā peldvieta ir Melnezers. Taču glābēju pie ezera vēl nav.

Vasara ir atnākusi. Ļaudis sāk peldvietās pulcējas. Tukuma pilsētā viena no iecienītākajām un faktiski jau arī vienīgā peldvieta ir Melnezers. Taču glābēju pie ezera vēl nav.

Ceturtdien, 22. maijā, lūkojām peldvietu. Zēni jau ezerā peldējās, ņurkoja. Ļaudis ar kājām šurpu nāk, ar auto atbrauc. Vēl cilvēku te nav kā biezs. Pie ezera sastaptie stāstīja, ka pēcpusdienā gan daudz ļaužu esot.

Ilggadējais glābējs Vladimirs Klagišs pastāstīja: “Pagaidām mūs neviens nav aicinājis, līgumu ar mums nav piedāvājis slēgt. Parasti jau bija tā, ka līdz 15. maijam mūs domes darbinieku uzrunāja un līgumus par darbu noslēdzām. Šogad – nekā, pat neko nezinām teikt…”

Tukuma novada domes izpilddirektors Ēriks Lukmans paskaidroja, ka Melnezers nepieder novadam. Ezers un arī tam piegulošais mežs ir Engures novada teritorija, kas turklāt pieder a/s «Latvijas» valsts mežs». Iepriekšējais piecgades līgums ar valsts akciju sabiedrību par Melnezera apsaimniekošanu ir beidzies, bet jaunais līgums par Melnezera apsaimniekošanu vēl neesot noslēgts. Lukmana kungs cer, ka līdz jūnijam līgums tiks noslēgts.

Komentāri

 1. Kādreiz ļoti forša vieta, kur peldēties un atpūsties, bija Sivēnu ezers Gailīšu mežā. Padomijas laikos tika gan tīrīts gan pieklājīgi uzturēts. Vasarās ģimenes ar bērniem piknikoja, sauļojās, peldējās, brauca ar laiviņām pēc ūdensrozēm, kuras tur ziedēja kā balts paklājs. Taču tagad – pašvaldības nesaimnieciskuma un vienaldzības piemērs.

  1. Jums ir iespēja salīdzināt un izdarīt secinājumus, bet variet arī turpināt balsot par Vienotību.

   1. Labi, turpmāk balsosim par SC, lai Ušakovs brauc tīrīt Sivēnu ezeru.

    Ja nopietni, tad neatceros kad S.ezers būtu nopietni uzturēts. Sievas gāja ar kājām ar saiņiem mazgāt veļu, jo ūdens tur īpaši mīksts, turpat arī žāvēja veļu. Varu parādīt foto. Bērneļi turpat peldējās. Ezerā dēļu, ka biezs.

    Jā, tagad varētu būt labāk iztīrīts un uzraudzīts. Tikai cilvēkiem bez braucamā nokļūšana grūtāka.
    Savukārt uz Melnezeru ceļš kā promenāde, patīkama pastaiga!

 2. Kāda tur atpūtas vieta, ja aizbraukt gandrīz neiespējami, juau gadiem ceļu neviens ne greiderā, ne ceļa daļu kopj, kad jābrauc apkopt kapi, tad mutē jāliek švamma lai zobus neizsistu.

 3. “Jaukā atpūtas” vieta kļuvusi grūti pieejama gājējiem un mazajiem riteņbraucējiem un māmiņam ar ratiņiem, jo nepārtraukti jadod ceļš autovadītājiem, kuri liela daļa tur braukā tā vienkārši, aiz neko darīt. Ceļš saurs, malas smilšainas, kur palikt kājāmgājējiem? Māmiņām ar ratiem un maziem bērniem viens vienīgs stress!!

  1. Ja māmiņām ar bērniem ir stress, tad ir jāiet tur, kur nav stress!!! Tādēļ,ka kādam tas nepatīk, neaizliegs pie ezera piebraukt ar automašīnām. Man rodas stress, ja publiskā vietā brēc mazie bērni, bet vai tādēļ kāds ir aizliedzis mātēm ar niķainiem bērniem atrasties publiskās vietās….

 4. Nesaprotu:kādā valstī mēs dzīvojam? Vai atkal jāgaida,lai notiktu kāda nelaime?Ko JŪS darāt augstie,kungi? Sēžat savos kabinetos un garlaikojaties? PIENĀCIS PĒDĒJAIS BRĪDIS,lai atmostos!

 5. Jā, tomēr ne mazums dzīvības melnezers laupījis.Būtu labi ja bērni klausītu vecākus un vieni peldēties neietu bez uzraudzības. Straumes tomēr ezerā ir nopietnas un avoti auksti un bīstami….

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *