Latvijas dzimšanas diena Jaunpilī

Jaunpilī valsts svētkus atzīmēja jau laicīgi – 17. novembra vakarā, kad pils zālē savu sveicienu dzimšanas dienā Latvijai bija sagatavojuši pašdarbības kolektīvi, bet darbīgiem novadniekiem tika pasniegti Goda rakstus.

Jaunpilī valsts svētkus atzīmēja jau laicīgi – 17. novembra vakarā, kad pils zālē savu sveicienu dzimšanas dienā Latvijai bija sagatavojuši pašdarbības kolektīvi, bet darbīgiem novadniekiem tika pasniegti Goda rakstus.

Atklājot pasākuma svinīgo daļu, priekšsēdētāja aicināja visus atcerēties, ka "valsts" esam katrs no mums un tādēļ sākumā jāmainās pašiem, pirms ķeramies klāt pasaules pārveidošanai. Goda raksti, naudas balvas Ls 50 apmērā un ziedi šogad tika pasniegti ilggadējai «Jaunpils pienotavas» darbiniecei Marijai Kocerevai, «Zentenes lauksaimnieks» pārvaldniecei Maldai Niedrei, kura šajā laikā gan nebija Latvijā, Viesatu pagasta bibliotekārei Sandrai Šteinai, Sarkanā krusta Jaunpils nodaļas «Stropiņš» vadītājai Dacei Antonei, deputātam, SIA «LIS Jaunpils» darbiniekam Arvīdam Jakovelam un Jaunpils kultūras dzīves vadītājai Silvai Nordenai, kurai ziedus pasniegt un sabučot bija sanākuši īpaši kupls sveicēju pulks. Savukārt novada viesiem – Dušeti pilsētas Gruzijā pārstāvjiem, L. Gintere kā piemiņu pasniedza foto rāmītī ierāmētu Jaunpils pili.
Īpaši sirsnīgas dziesmas Latvijai bija sagatavojuši gan mazie ansambļa «Ķipariņi» bērni Agritas Aleksejenokas vadībā, gan Lāsmas Pommeres diriģētais Jaunpils koris. Tāpat arī uzstājās vokālais ansamblis «Pīlādzītis» ar saksofona solo elementiem un «Vocalica», kas savu apsveikumu Latvijai šoreiz izdziedāja ģitāras skaņu pavadījumā. Savukārt kolektīva «Vēlziedes» dejotājas nedaudz pievīla tehnika, tādēļ uz skatuves nācās kāpt un uzstāties atkārtoti. Bet pasākuma svinīgo un oficiālo daļu ar runu noslēdza mācītājs Jānis Smilgainis, kurš pirms tam par garīgām lietām aicināja neaizmirst arī jauniešus – Valsts svētku pasākumā Jaunpils vidusskolā.
Pēc dziedāšanas, dejošanas un apsveikuma vārdiem svētku svinētāji par spīti kārtīgajam slapjdraņķim pulcējās pils pagalmā, kur par godu Latvijas dzimšanas dienā tika aizdegtas svecītes, lāpas un pat ugunskurs, pie kura sasildīt nosalušās rokas. Savukārt no iekšienes sasildīties ļāva karstas zupas šķīvis un visiem labi zināmas dziesmas akordeona un saksofona pavadījumā. Bet visizturīgākie svinētāji un dancot gribētāji jau īsto svētkus datumu – 18. novembri, sagaidīja ballē, kuru šoreiz nospēlēja grupa «Brīvdienas».

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *