Jaunpils vidusskolas 7. klase nesmēķē

Jau ceturto gadu pēc kārtas Veselības inspekcija izsludina konkursu 7. un 8. klašu skolēniem, kuri apņēmušies šajā mācību gadā nesmēķēt. To skaitā arī Jaunpils vidusskolas skolotājas Daces Adiņas audzināmie – 22 septītie.

Jau ceturto gadu pēc kārtas Veselības inspekcija izsludina konkursu 7. un 8. klašu skolēniem, kuri apņēmušies šajā mācību gadā nesmēķēt. To skaitā arī Jaunpils vidusskolas skolotājas Daces Adiņas audzināmie – 22 septītie.

Nācās atmest

Speciālisti atzīst, 13 un 14 gadi ir īstais vecums, kad jaunieši mēdz izmēģināt, kā tad īsti ir – būt smēķētājam. Tieši tādēļ šajā periodā ir jēga runāt par nevēlamā ieraduma īpašo kaitīgumu. Sarunā klātienē arī daži Jaunpils puiši kautrīgi atzīstas – pirms pieteikšanās konkursā – pīpējuši. Bet nu kopīga mērķa vārdā (konkursā iespējams vinnēt klasei ekskursiju) nācies tomēr atmest. Puiši pat sniedz praktiskus padomus, kas varbūt kādam citam, smēķēšanu atmetot, palīdzētu. Proti, visveiksmīgākais paņēmiens esot izrādījusies aizstāšana – starpbrīža cigareti puiši nu aizstājuši ar ledenēm.

Citiem skolas smēķētājiem gan līdzi "Nesmēķējošā klase" nestaigā un nevienu neaudzina. Līdz tam esot katram pašam jānonāk! Tomēr konkursa kārtībā septītie gatavo ne tikai ikmēneša atskaites, bet arī izpaužas radoši, piemēram, uzzīmējuši un nosūtījuši plakātu par tēmu «Iepazīsimies – esam klase bez cigaretēm!», ar aprakstu par dzīvi, par attieksmi pret smēķēšanu kopumā un sapņiem, idejām – kā tikt galā ar smēķēšanas problēmu.

Jānoturas līdz martam

Radošo darbiņu konkursā jaunpilnieki pašu labāko vidū gan nebija (viņu sauklis bija – "Smēķē tikai lohi!"); komisija par veiksmīgāko idejas īstenojumu atzinusi Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas 8.a klases plakātu. Taisnības labad gan jāpiebilst, konkurence bijusi spēcīga, jo radošo darbu konkursā piedalījās 184 no 266 nesmēķējošajām klasēm Latvijā. Taču pats, pats noslēgums projektam un konkursam plānots 31. martā, kad klases, kurās neviens no jauniešiem projekta laikā nebūs sācis smēķēt, piedalīsies izlozē par interesantām veicināšanas balvām un galveno balvu – aktīvās atpūtas brīvdienu visai klasei mācību gada nogalē.

Tādēļ jātur īkšķi par savējiem un jānovēl izturība, tāpat kā jānovēl, lai septīto veselīgo iniciatīvu pārņemtu arī pārējie skolēni.

Komentāri

  1. a no kura laika atļauts smēķēt zem 18 gadiem- kāds gan te vēl var būt konkurs par nesmēķēšanu-viennozīmīgi pieķerto smēķēšanā policijā uzskaitē un vecākiem sodu par neaudzināšanu, a to GATAVAIS MARASMS ar šo bērnu visatļautību

  2. Hi, hi:))) Drīz būs jāsaka tā – Tukuma x-tā bērnudārza sagatavošanas grupiņā nesmēķē:)))))

  3. to policists
    Oi,oi…ja pasaulee viss buutu tik vienaarshi, tad policistiem tachu nebuutu ko dariit!?

  4. pirms kārtējo reizi aplikt policistus, nosauc cik valstis zini, kur vispār nebūtu policijas:)))a hi hi pilnīga taisnība- ar to pārprasto bērnu tiesību izpratni ilgi uz to nebūs jāgaida:((

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *