Attēlam ir ilustratīvu nozīme

Jaunpilī vētī, kāds bijis pagājušais gads un plānots nākamais

Pagājušā gada pēdējos mēnešos Jaunpils novada domes iestādes daudz laika pavadīja, plānojot 2020. gada budžetu un atskatoties uz iepriekšējā gada padarītajiem darbiem. Jau 11. novembra domes sēdē par saviem budžeta plāniem pastāstīja tā sauktās novada domes mazās nodaļas – tūrisma un attīstības, sporta, dzimtsarakstu u.c. nodaļa. Un 18. decembra sēdē budžeta plānošana turpinājās.

Par pašvaldības policijas budžetu pastāstīja pašvaldības policijas vecākais inspektors Jānis Siliņš. Par 2019. gada budžeta izlietojumu varot teikt, ka to izpildījuši ļoti tuvu noteiktajam gada sākumā – 30 012 eiro. Dažās sadaļās, īpaši transporta jomā, līdzekļi gan esot mazliet pārtērēti. Bet tie gan neesot plānojami precīzos apmēros, jo tie esot izdevumi, kas veidojas neregulāri – pēc izsaukumu un izbraukumi biežuma. Tādēļ arī vienīgās izmaiņas, kas veiktas nākamā budžeta plānošanā, esot saistītas tieši ar transporta izdevumiem. Vēl varot teikt, ka ir atteikušies no jaunu formu iegādes, kuras daļēji iegādājušies iepriekšējā gadā. Summu atstājuši tikai minimumam – krekliem un citām sīkām lietām. Un to naudiņu, ko ieekonomēšot šajā sadaļā, novirzīšot uz transporta līdzekļu uzturēšanai un remontam, un tas arī esot tikai simts eiro. Visu apkopojot, varot teikt, ka budžets ir tādā pašā apmērā, kā pagājušā gadā.

Par Jaunpils pils budžetu pastāstīja pils vadītāja Kristīne Liepiņa:“ Iepriekšējais gads aizvadīts novadu svētku zīmē. Nākamais gads kultūras dzīvē ir klusāks un mierīgāks, bet, neaizmirstot jau tradicionālos pasākumus – Jaungada karnevālus, Valentīndienas balles, saulgriežu pasākumus, teātra izrādes u.c. tradicionālos svētkus. Sākotnējā budžeta variantā ir plānots papildināt Jaunpils pils kultūras nama apskaņošanas aparatūru, lai samazinātu nepieciešamību pasākumiem nomāt papildu tehniku. Jaunpils bibliotēka, ņemot vērā iepriekšējo gadu pasākumu apmeklētību un tehnisko vajadzību nodrošinājumu, šajā budžetā ir izteikusi vēlmi papildināt savas iespējas ar televizoru, jo tad būtu iespēja bērnu pasākumos bibliotēkā demonstrēt dažādus video atbilstoši tematikai. Jaunpils muzeja plānos ietilpst ekspozīcijas modernizēšana, aktualizēšana un muzeju telpu pieejamības uzlabošana cilvēkiem ar kustību traucējumiem.  Jaunpils amatu māja arī jaunajā gadā turpinās organizēt trīs tirgus novadā – pavasara, Miķeļdienas un Ziemassvētku tirdziņus.” Plānot un cerēt varot daudz ko, bet arī šī gada budžets plānots iepriekšējā gada robežās – 316 000 līdz 320 000 eiro.

Vairāk lasiet piektdienas, 3. janvāra, laikrakstā ŠEIT=>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *