Jaunpilī atklāta piemiņas vieta Elmāram Dubultam

Skaistā, saulainā 9. septembra pēcpusdienā Jaunpils ezera krastā ar skatu uz Jaunpils pili tika atklāta piemiņas vieta ilggadējam Jaunpils LIS (Lopkopības izmēģinājumu stacija) direktoram – Jaunpils izaugsmes un vēstures stāsta veidotājam Elmāram Dubultam, kuram šī gada 23. decembrī apritēs 100 gadu.

Viss sākās ar ideju

Pensionāru biedrības «Jaunpils» vadītāja Austra Sipiniece pastāstīja, ka jau 2016. gada 30. marta kopsapulcē pensionāru biedrība «Jaunpils» ierosinājusi Jaunpils novada domei rast risinājumu izveidot E. Dubultam piemiņas vietu. Nākamajā gadā ar visu domes deputātu atbalstu pieņemts lēmums šādu piemiņas vietu izveidot. Tomēr Covid-19 pandēmija ieviesusi korekcijas, un esot jāpiemin, ka šajā laikā notikusi arī novadu reforma. Nu, pārvarot dažādus šķēršļus, beidzot tas ticis izdarīts Jaunpils domes programmas «Darām paši» (vadītāja Vija Zīverte), pensionāru biedrības «Jaunpils» projekta «Elmāra Dubulta piemiņai» (vadītājs Kārlis Ķergalvis), ietvaros.  Tā kā  pašvaldības finansējums projekta realizēšanai nepietika, tad pārējās izmaksas sedza ziedotāji. Piemiņas vietas un tās apkārtnes labiekārtošanu finansiāli atbalstīja Jaunpils pašvaldība, – tā pārvaldes vadītāja Baiba Rasa.  Akmens skulptūras autors ir Gatis Celitāns, bet piemiņas zīmi veidoja Guntis Pandars.
Lai pasākums varētu noritēt, ievērojot visus drošības pasākumus, tas netika reklamēts kā ierasts – uz to ieradās lielākoties tie, kas bija piedalījušies šīs piemiņas zīmes tapšanā, to skaitā ziedotāji, kā arī Elmāra Dubulta ģimenes locekļi un laika biedri, kuri varēja padalīties ar atmiņām par tiem laikiem, kad LIS vadītāja krēslā bija E. Dubults.

Piemiņas vietas atklāšanas pasākumu varējuši noorganizēt vien sadarbojoties. Darba grupā bijuši: Kārlis Ķergalvis, Austra Sipeniece, Baiba Rasa, Ligija Rutka, Silva Nordena. Atklāšanas pasākums bijis kā jau pienākas ar lentas pārgriešanu un laika kapsulas iemūrēšanu. Pasākumu vadīja TV un radio raidījumu vadītāja  Baiba Sipeniece- Gavare, ar muzikālo noformējumu priecēja Jaunpils vokālā ansambļa «Pīlādzītis« dziedātāji (vadītāja Agrita Aleksejenoka). Pēc tam arī goda mielasts, ko bija sagatavojušas kafejnīcas «Līvas» pavārītes.

A. Sipiniece: “Ar piemiņas vietas izveidi vēlamies saglabāt iespēju atmiņā sev un nākamajām paaudzēm iepazīt cilvēku, kurš bija ne vien autoritāte Latvijas lauksaimniecībā, bet arī harizmātiska personība ar bagātu cilvēciskās saskarsmes strāvojumu.”

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *