Izstādē ieinteresējušies par Jaunpils žāvētajiem sieriem

No 2. līdz 4. novembrim Jaunpils pienotavas delegācija ar savu produkciju piedalījās Ukrainas galvaspilsētā Kijevā notiekošajā izstādē «World Food Ukraine 2021». Par to, kā izstādē veicās un arī par pašreizējo situāciju piena nozarē, jau lūdzam pastāstīt Jaunpils pienotavas valdes locekli Jāni Bērtulsonu.

Pārsteigums par lielo interesi

Viņš paskaidroja: “Uz šo izstādi devāmies kopā ar citiem Latvijas uzņēmējiem, kur veidojām kopīgo Latvijas stendu – bez mums tur bija «Tukuma piens», «Cesvaines pienotava» un «Dobeles dzirnavnieks». Patiesībā, mēs pat negaidījām tik lielu interesi un atsaucību, kādu saņēmām, un par to bijām pozitīvi pārsteigti. Iepriekš domājām, ka tā tomēr ir liela valsts, kurā piena produktus paši var pietiekošā daudzumā saražot un diez vai mēs ar saviem specifiskajiem produktiem varam iekarot viņu tirgu. Bet izrādījās, ka ļoti liela interese ir par mūsu sieriem un tieši par kūpinātajiem sieriem.

Ukrainas kopējais iedzīvotāju skaits ir 40 miljoni, un Kijevā vien dzīvo tik daudz iedzīvotāju, cik divās Latvijās kopā. Mēs uz tā visa fona esam ļoti mazi ražotāji, bet šīs 10 līdz 20 tonnas ik mēnesi, ko varētu eksportēt uz Ukrainu, mums – Latvijas ražotājam – ir daudz. Jā, dzīves līmenis Ukrainā ir zemāks nekā pie mums, bet uz lielo iedzīvotāju skaitu tik un tā ir ļoti daudz pirktspējīgu iedzīvotāju. Vēl jāsaka, ka liels pluss ir tas, ka mēs spējam sarunāties vienā – krievu – valodā, līdz ar to ir viegli komunicēt un ar potenciālajiem pircējiem, pārrunāt dažādus jautājumus. Jā, visas trīs izstādes dienas cilvēki nāca un bija ieinteresēti par mūsu produkciju. Viņi zina, ka pie mums Latvijā un vispār Baltijas valstīs tiek ražota ļoti laba piena produkcija.”

Vaicāts par to, vai ir arī noslēgti kādi konkrēti līgumi, uzņēmuma vadītājs skaidroja: ”Šobrīd tiek sastādīti saraksti ar potenciālajiem klientiem, un tad jāskatās, kā tas viss rezultēsies. Protams, ka viss nav tik vienkārši: ir jānokārto eksporta papīri, un nākamais jautājums ir transports, ar kuru visā Eiropā sāk palikt arvien lielākas problēmas. Bet viss ir risināms…”

 

Vairāk lasāms otrdienas, 9. novembra, laikrakstā ŠEIT======>>>>>>>

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *