FOTO: Baiba Reinsone

Šodien tiek atvērta «Milzkalna» slēpošanas trase

Lai arī mums sniega kā nav, tā nav, jau vairākas dienas atpūtas kompleksa  «Milzkalns» videokameras rāda, ka sniegs mūsu pusē tomēr ir, tāpēc vakar, 10. decembrī, braucām meklēt ziemu un sniegu. Un, kā izrādās, bijām atbraukuši īstajā brīdī, jo jau šodien trases tiek atvērtas.

Bet arī vakar, piebraucot pie trases, bija sajūta, ka beidzot ziema ir sagaidīta – viss bija skaisti, balti apsnidzis, un tas nekas, ka šo prieku radīja sniega pūtēji, kuru  rūkoņa un dūkoņa bija dzirdama visapkārt. Turpat sastapām ilggadējo darbinieku, atbildīgo par saimnieciskajiem darbiem Jāni Behmani, kurš pastāstīja, ka šobrīd notiek ļoti aktīvi darbi, piemēram, direktors Viesturs Ošenieks tobrīd bija sēdies kāpurķēžu traktorā, lai veiktu tik ļoti svarīgo trases līdzināšanas darbu. Un vēl ap diviem pacēlājiem darbojās meistari, lai tos savestu kārtībā pirms šīs sezonas lielā “uznāciena” – lai 11. decembrī slēpošanas trase tiktu atvērta apmeklētājiem: “Jau četras dienas, izmantojot šis nedēļas pateicīgos laika apstākļus, notiek aktīva sniega pūšana. Ja nesāksies lietus periods, tad šis sapresētais sniegs var turēties ilgi, pat pie maziem plusiem – iespējams, ka līdz pavasarim.” Vaicāts, kādā apjomā darbs tiks uzsākts, J. Behmanis skaidroja, ka tiks atvērtas divas trases (divi pacēlāji), kā arī bērnu kalniņš: “Virtuve arī būs pieejama, bet tikai kā bistro – lodziņu tiks pasniegtas ātrās uzkodas – burgeri, maizītes, kā ar karsta zupa un kafija. Izmaiņas būs arī instruktoriem – viņi nu būs viesnīcas mājā, bet ne nomas ēkā, kā bija iepriekš. Tā kā esam gatavi strādāt, bet, galvenais, lai mums to ļauj darīt.” Jautāts par to, kā pielāgosies visiem ierobežojumiem, Jānis stāstīja, ka ir jau izrēķināts, ka platība nomas telpās vienlaikus atļauj tajās uzturēties 15 cilvēkiem, bet pārējiem būs jāgaida ārpus telpām: “Uz pacēlājiem būs jāievēro divu metru distance. Visiem ir daudz kas jauns, to vidū arī mums un, lai gan šobrīd vēl viss nav pilnībā pabeigts, plānojam, ka uz apmeklējumu varēs pieteikties internetā, norādot konkrētus laikus. Tā mēs varēsim labāk kontrolēt kalna apmeklētību. Arī nomas inventāru varēs izņemt ar numuriņiem.”

Vēl jautājam – vai cilvēki interesējas par šo iespēju – atpūsties uz kalna, Jānis atbildēja, ka informācijas tālrunis zvanot vienā laidā. Kopš kamerās parādījusies aktīva sniega pūšana, zvani neesot rimušies. Arī uz brīvajām vakancēm esot ļoti liels pieprasījums – uz vienu darba vietu – pat divdesmit pretendenti. Tas esot skaidrojams ar to, ka slēgti restorāni, viesnīcas, tāpēc pieteikušies gan viesmīļi, gan viesnīcu administratori. Ja darbs notiks uz pilnu atdevi, «Milzkalns» varot nodrošināt aptuveni 30 darba vietas.

Komentāri

 1. Visas tās slēpošanas trases ar sniega pūtējiem ir ļoti energopatērējošas un vietējo vidi degradējošas.
  Kāpēc zaļie neiebilst pret šīm trasēm?

  1. Jā,sāc ar sevi…..izmet savu ledusskapi,putekļu sūcēju,tv un pārējo sadzīves tehniku,tie arī ir energopatērējoši un vidi degradējoši.
   Ir redzēti aļņi,bet tādi kā tu,tiešām,reti trāpās!

 2. 2020. gads iet uz beigām. Daudziem no mums šis gads bija neveiksmīgs. Līdz ar kovid-19 (covid-19) sērgas ienākšanu mūsu valstī sākās ekonomiskā krīze. Lai gan pašlaik Latvijā plosās gan kovid-19 sērga, gan ekonomiskā krīze, taču mēs nezaudēsim cerību, apņēmību un gribasspēku. Nepadosimies kovid-19 sērgas priekšā! Saglabāsim brīvu gribu un staltu stāju! Ticēsim labajam, ticēsim Latvju Dieviem. Atcerēsimies savu svabado senču tradīcijas un paražas! Godāsim Latvju Dievus – latvietības aizstāvjus! Turēsim cieņā senlatvju spēka zīmes! Iekursim savas viensētas pagalmā ugunskuru par godu Latvju Dieviem. Kvēpināsim kadiķa zariņus un vērmeļu buntītes, lai atgaiņātu mošķus un nelaimes. Ziedosim uz svētakmeņa savā privātajā mežiņā baltmaizes klaipu, sauju graudu, vārītu olu un medus gabaliņu. Lūgsim Latvju Dievu labvēlību un svētību. Lai Latvju Dievi mūs svētī! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt! Lai Latvju Dievi pasargā mūs no ļauna!
  Ar mīlestību un labestību, Skolnieciņš no Pokaiņu meža
  [Latvju Dievu dēls]
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  #Skolnieciņš #pagāni #sentēvi #rituāli #LatvjuDievi #Māra #Pērkons #Laima #LatvjuDievuSvētība #veiksme #spēks #auglība

 3. Ir palikusi tikai viena nedēļa līdz Ziemassvētkiem. Būsim apzinīgi un lieki nepulcēsimies. Neļausim Ziemassvētkiem pārtapt par kovid-19 (covid-19) svētkiem. Neizaicināsim lieki likteni! Koronavīruss (kroņvīruss) apdraud katru no mums. Sargāsim savu un savu tuvāko drošību. Rūpīgi ievērosim valdības ierobežojumus un mediķu rekomendācijas. Būsim saprotoši gan pret valdību, gan pret līdzcilvēkiem. Svinēsim Ziemassvētkus atbildīgi gluži kā mūsu sentēvi. Ziemassvētki ir svētki par godu ziemai – gada saltākajam gadalaikam. Ziemassvētkos ir jāgodina sentēvi un Latvju Dievi. Tieši ticība Latvju Dieviem ir palīdzējusi mūsu tautai pārvarēt un izdzīvot pat vissmagākajās krīzēs. Pieņemsim savu sentēvu pagānisko mantojumu. Savas savrupmājas pagalmā iekursim ugunskuru par godu Latvju Dieviem. Ziedosim ugunskurā sauju graudu, sauju monētu un paciņu sviesta. Kvēpināsim kadiķa zariņus un vērmeļu buntes. Lūgsim pie ugunskura, lai Latvju Dievi svētī mūsu dzimtu, mūsu īpašumu un mūsu nākotni! Lūgsim pie ugunskura Pērkonu, Dabas Māti, Veļu Māti un Laimu. Ticēsim labajam, ticēsim Latvju Dieviem! Lai Augstākie spēki (Latvju Dievi) svētī mūs šajos Ziemassvētkos! Lai Latvju Dievi ir ar mums! Visa slava Latvju Dieviem!
  Svētīgi, Skolnieciņš no svētakmeņa [Latvju Dievu dēls]
  Darbs. Mājas. Svaigs gaiss.
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  #Latvija #latvietība #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #DabasMāte #VeļuMāte #LatvjuDievuSvētība #sentēvi #pagāni #svētakmens #Skolnieciņš #Ziemassvētki

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.