SAC «Rauda» viesojas…zirdziņi

Raudas ceļš, kas izvijas gar ezermalu un ir vareniem kokiem apstāts, piedzīvojis īsti rudenīgu uzbrukumu – viss klāts lapu zeltā un vedina uz rimtām pastaigām, ne vēršanos pa automašīnas logu vien. Tieši šādu skatu – gadalaiku krāšņās pārejas – ikdienā ir iespēja baudīt sociālās aprūpes centra iemītniekiem.

Un tomēr, lai reizēm tik vienveidīgo sadzīvi padarītu piepildītāku, SAC «Rauda» savus aprūpējamos, kad nu tas vēl bijis iespējams, centies izklaidēt, cik nu vien var – braukuši ekskursijās, veikalu tūrēs un tamlīdzīgi, – stāsta pagalmā sastaptie centra darbinieki. Taču, ļoti iespējams, nu uz laiku  atkal nāksies atgriezties pagājušās ziemas realitātē, kad mājsēdi valstī izsludināja pirmo reizi. Tobrīd lielākoties vienīgā izklaide centrā bijusi vēršanās zilajos televizora ekrānos…

Vēl brīdi pirms… gribējies iespēt izdarīt ko labu! Tā stāsta Ance Freidenfelde, kas otrdienas rītā uz Raudu bija atvedusi jātnieku kluba «Lejnieki» zirgus – cēlo un miermīlīgo Afinu, kā arī pūkaino mazzirdziņu Raibo. Centra iemītnieki viesus uzņēma godam – gan ar glāstiem un apčubināšanu, gan gardumiem – sagrieztiem burkāniem, āboliem, arī maizes šķēlītēm. Kāds, pagalmā stāvēdams, atminējās, ka reiz taču bērnībā arī pašiem saimniecībā bijuši zirgi, cits savukārt ar darbinieku palīdzību centās pārvarēt savu sākotnējo nedrošību, lai varētu pilnvērtīgi ļauties četrkājaino draugu mierinošajiem pieskārieniem. Cik izolētas solās būt dažas nākamās nedēļas (šobrīd gan atšķirībā no iepriekšējās reizes, absolūtais vairākums SAC «Rauda» iemītnieku tomēr jau ir vakcinēti!), vēl grūti paredzēt. Taču šādi kopā būšanas mirkļi jebkurā gadījumā ir zelta vērtē. Un arī zirdziņiem, saka A. Freidenfelde, šāda viesošanās bijusi patīkama. Tas – iespējams, un – uz atgriešanos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.