Liena Trēde

Rakstnieki iedvesmojas Smārdes mežos

Ja grāmatās attiecības risinātu un piedzīvojumos iesaistītos vienīgi cilvēciskas būtnes, nez vai bērnus kāds piedabūtu tādas lasīt. Un tieši bērnu literatūrā – vai tā būtu proza, lirika vai koša bilžu grāmata – zvēriem, putniem, kokiem un pat akmeņiem tiek dota sava unikālā balss. Tomēr, lai autora vēstījums būtu pārliecinošāks, reizēm par skādi nenāk zināt, kā tad īsti tajā dabā viss notiek…

Ļoti iespējams, tieši tādēļ pagājušā nedēļā, 27. septembrī, pulks bērnu grāmatu autoru burtiskā nozīmē devās mežā. Tāpat viņi paviesojās rakstnieka Jāņa Baltvilka dzimtas mājās «Zīlītes» Smārdes pusē. Tieši J. Baltvilka darbība literatūrā ir uzskatāms piemērs tam, kā dabas pētīšana pārvēršama stāstā.

Pasākumu «Baltā Vilka meža diena» organizēja Latvijas bērnu un jaunatnes literatūras padome sadarbībā ar AS «Latvijas meži». Diena pastaigām mežā bija itin piemērota, tādēļ rakstnieki un bērnu grāmatu ilustratori Smārdes mežos pabija pat ilgāk, nekā bija ieplānots.

Noslēdzoties darbīgajai dienai, oficiāli tika izsludināts jaunrades konkurss. Tā ietvaros plānots, ka taps «Meža vēstules», kas tiks iespiestas atklātnīšu formā. Piedalīties konkursā iespējams kā rakstošajiem, tā arī zīmējošajiem bērnu literatūras autoriem un, visticamāk, gala rezultāts būs novērtējums jau nākamā gada pavasarī.

 

Vairāk lasiet otrdienas, 1. oktobra, laikrakstā ŠEIT=>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.