Smārdes pamatskola

Pēc svētkiem mācības ārtelpās uzsāks Smārdē un Engurē

Šonedēļ Slimību profilakses un kontroles centrs atzina, ka Engures novads šobrīd ir pietiekami epidemioloģiski drošs, lai atļautu skolām organizēt mācības klātienē – ārtelpās. Un līdz 1. aprīlim mācību iestādēm bija jādod savs atzinums par to, vai gatavas to darīt. Kā noskaidrojām pašvaldībā, uzreiz pēc Lieldienu brīvdienām, 6. aprīlī, skolā atgriezties varēs Smārdes pamatskolas un Engures vidusskolas audzēkņi. Mācības notiks ārtelpās, un katrai klasei būs konkrēta diena un stundu skaits, ko viņi varēs pavadīt klātienē. 

Smārdes pamatskolas direktore Gunta Lāce pastāstīja, ka otrdien skolā tiek gaidīti 1. un 9. klašu skolēni. Nākamajās darba dienās – atkal divas citas klases. Iecerēts, ka mācības notiks no 8.30 līdz 13.00 dienā un paredzēta arī pusdienu pauze, kur skolēniem būs iespēja uzēst zupu un iedzert siltu tēju. Tiek organizēts arī skolēnu autobuss, tomēr direktore mudina vecākus – ja tāda iespēja ir, bērnus uz skolu vest tomēr pašiem. Tas, lai autobusā nenotiktu šajā situācijā nevajadzīga čupošanās. Detalizētāku informāciju vecāki saņems jau šovakar.

Savukārt Engures vidusskolā, stāsta direktore Ilze Kalnozola, iecerēts, ka katru dienu skolā ieradīsies 3 līdz 4 klases. Mācības sāksies 11.00 (skolēnu autobuss kursēs no 10.00), bet ilgs – atkarībā no laika apstākļiem. Ja tie nebūs vēlīgi (direktore skaidro, ka neesot īsti tādu vietu, kur bērniem būtu jumts virs galvas), tad tā varētu būt arī tikai viena 40 minūšu mācību stunda vai divas. Šobrīd pusdienas skolā nav plānotas, taču, visticamāk, bērniem būs pieejama silta tēja un, piemēram, maizītes.

Jāpiebilst, ka vecākiem šajā gadījumā ir arī iespēja izvēlēties – laist vai nelaist bērnu uz skolu, kur mācības notiek šādā režīmā. Tomēr abu skolu direktores ir pārliecinātas, ka šo iespēju – satikties – ir jāizmanto kā skolēniem, tā arī pedagogiem. Vēl jāņem vērā, ka šajā gadījumā par pilnvērtīgu mācību programmas apguvi, mācoties ārtelpās, protams, nav runa. Tas vairāk ir jautājums par socializēšanos, skolēnu psihoemocionālo stāvokli, ko ieilgusī attālinātā mācīšanās nebūt neuzlabo.  Tieši tādēļ arī uzņēmušās klātienes mācības organizēt, kaut process, protams, gana sarežģīts, – skaidro G. Lāce un I. Kalnozola.

Bet par mācību programmu – abās skolās īpašu uzmanību velta izlaidumu klasēm, un tiek skaidrots, ka tiks izmantotas visas iespējas bērniem papildu tikties ar skolotājiem, ja situācija to pieļaus. Piemēram, Engures vidusskolā jau šobrīd vairākās nedēļas dienās skolēniem ir iespēja ar pedagogiem konsultēties klātienē, īpaši gadījumos, ja ir kādas tehniskas problēmas, lai pilnvērtīgi pieslēgtos macībām tiešsaistē.

 

 

 

Komentāri

  1. Laimīgie palīgskolnieki! Tiem mācības notikušas ir visu “pāndēmijas” laiku, siltās telpās un ar siltām pusdienām! Šie zem eglēm sūnās nesēž!

  2. Smārdes skolā viss saprotams.Engures vsk.ir labā griba,bet viss varbūtības līmenī.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *