Noslēgusies Engures novada iedzīvotāju aptauja

Pagājušā nedēļā, 12. decembrī, norisinājās Engures novada ārkārtas domes sēde. Darba kārtībā viens jautājums – par administratīvi teritoriālo reformu, jo līdz 18. decembrim Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai ir jānosūta pašvaldību redzējums. Par to, ko dome lēmusi, vaicājām priekšsēdētājam Gundaram Važam.

Par priekšlikumiem, skaidro G. Važa, kas skar plānoto reformu, diskutējuši un vienojušies tieši deputāti. Galvenokārt balstījušies uz Tukuma novada jau izstrādātajiem ieteikumiem, bet tiem pievienojuši arī savus. Piemēram, bijušas iebildes par to, kā līdz šim norisinājusies ministrijas komunikācija ar pašvaldībām, tāpat arī ir vairāki jautājumi par to, kā nepasliktināt līdzšinējo dzīvi Engures novadā. Nu, piemēram, ja notiek novadu apvienošana tā, kā tas šobrīd plānots, vai būs iespēja Engures novadā saglabāt brīvpusdienas visiem skolēniem, tāpat arī, piemēram, nekustamā īpašuma nodokļa atlaides u.tml.? Aplēses liecina, ka papildus jaunajam novadam būtu nepieciešami vismaz 2,5 miljoni eiro. Katrā gadījumā uz šiem jautājumiem atbilžu vēl arvien nav.

Papildus minētājiem jautājumiem, dokumentā tiks pievienoti arī iedzīvotāju aptaujas rezultāti. Kopumā par derīgiem atzīti 965 balsojumi (aktuālā statistika liecina, ka Engures novadā ir 5 891 balstiesīgo, bet aptaujā varēja balsot arī cilvēki, kas te nav deklarēti, bet tikai strādā novadā), no kuriem lielākais vairums – 96 % – apliecinājuši, ka vēlas, lai Engures novads būtu neatkarīga teritoriāla vienība. Aptuveni 50 balsis atzītas par nederīgām – vai nu ticis balsots no vienas un tās pašas IP adreses vai, kā, piemēram, atzinies portāla «Delfi» žurnālists, veicot eksperimentu, viņš viens pats nobalsojis septiņas reizes.

Komentāri

  1. Smieklīga aptauja, kurā tik maz respondentu vai nav skaidrs ka patiesība ir cita?

    1. Tur jau tā nelaime, ka uztraukties sākam tikai tad, kad pašam ūdens smeļas mutē . Lasot avīzi, redzu, kāds intrigu midzenis ir Tukuma novada domē. To apliecina arī amatu iedalīšana savējiem, arī pašu izdotie avīžuki. Nu negribu gan neko tādu piedzīvot savā novadā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *