«Lielais loms 2020» izvirzīti arī Lapmežciema muzejs un «Nemo Z»

Kopš 2015. gada Latvijā notiek Zemkopības ministrijas organizēts konkurss «Lielais loms 2020». Tajā balvas tiek pasniegtas labākajiem zivsaimniekiem, zvejniekiem, akvakultūru apsaimniekotājiem, zivju apstrādātājiem. Balva ir nozares augstākā atzinība par nozīmīgiem sasniegumiem  un ieguldījumu nozares attīstībā un vienlaicīgi arī Latvijas tautsaimniecības attīstībā. Konkursa dalībnieki tiek vērtēti septiņās nominācijās: «Gada uzņēmums jūras zvejniecībā», «Gada uzņēmums jūras piekrastes un iekšējo ūdeņu zvejniecībā», «Gada uzņēmums akvakultūrā», «Gada uzņēmums zivju apstrādē», «Par ieguldījumu zivsaimniecības un ūdens apsaimniekošanas popularizēšanā», «Par mūža ieguldījumu zivsaimniecībā», kā arī «Jauns un daudzsološs nozarē».

Balvas uzvarētājiem darinājusi stikla darbu māksliniece Ieva Strazdiņa. Ir paredzēta arī naudas balva. Pretendentus konkursam izvirza ar zivsaimniecības nozari saistītas biedrības un citi nodibinājumi, nozares uzņēmumi, pašvaldības, zinātniskas institūcijas un Zemkopības ministrijas pārvaldībā esošo iestāžu darbinieki.

No Engures novada konkursam ir izvirzīti divi pretendenti: nominācijā «Gada uzņēmums jūras piekrastes un iekšējo ūdeņu zvejniecībā» – A. Zandera individuālais uzņēmums «Nemo Z» un nominācijā «Par ieguldījumu zivsaimniecības un ūdens apsaimniekošanas popularizēšana» – Lapmežciema muzejs. Vērtēšana notika attālināti. Rezultāti līdz uzvarētāju godināšanas brīdim ir noslēpums. Uzvarētāju apbalvošana, tāpat kā konkursā «Sējējs 2020», notiks novembra sākumā un šaurā lokā, piedaloties tikai uzvarētājiem katrā nominācijā.

 

Vairāk lasiet otrdienas, 20. oktobra, laikrakstā ŠEIT=>

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.