Attēlam ir ilustratīva nozīme. Avots: visittukums.lv

Lapmežciemā – jauns pagasta pārvaldes vadītājs

18. jūnijā jau ierastajās telpās, tas ir, sēžu zālē, un klātienē norisinājās kārtējā novada domes sēde. Un arī tematiskā proporcija jautājumos, ko izskatīt, salīdzinot ar ierasto, deputātiem daudz nebija mainījusies. Proti, liels pārsvars bija lēmumprojektiem, kur tiek oficiāli atļautas dažādas nekustamo īpašumu transformācijas. Šajā reizē gan par vairākiem šādiem lēmumiem deputātiem arī radās dažādi jautājumi: kā būs ar kokiem, piebraukšanas iespējām, kas konkrētajā īpašumā paredzēts u.tml. Bet vēl daļa jautājumu bija saistīta tieši ar pašvaldības darbu; deputāti lēma gan par amatiem, gan arī budžeta līdzekļu pārdali mazākām un lielākām vajadzībām.

Jauns darbinieks un jauna štata vieta

Par amatiem. Jau vēstīts, ka Lapmežciema pagasta pārvaldes vadītāja Laura Šmite devās ilgstošākā atvaļinājumā un deputāti vēl pirms pandēmijas vienojās šajā amatā uz laiku iecelt Ilvu Pastori. Bet jau šī gada jūlijā arī pagaidu pārvaldniece dosies tādā pašā atvaļinājumā, līdz ar to pašvaldība bija spiesta izsludināt konkursu uz pagaidu amata vietu. Maija nogalē noslēdzās pieteikšanās, pretendenti tika izvērtēti un sēdē apstiprināja jauno pagaidu pagasta pārvaldes vadītāju – Sergeju Kirilovu. “Uz laiku“ – tas nozīmē no 1. jūlija līdz pat nākamā gada decembrim. Sēdē piedalījās arī pats jaunais darbinieks, kurš īsos vārdos ar sevi nedaudz iepazīstināja. Viņš ir ar 25 gadu pieredzi pašvaldību darbā (Olainē un Baldonē) un dažādās jomās – gan, pašam esot deputātam, gan strādājot pašvaldības attīstības nodaļā. Tāpat viņam nav sveša komunālā joma (ir pat būvinspektora apliecība) u.tml. Darbam Lapmežciemā pietiecies, jo ir pārcēlies uz dzīvi Kauguros un šajā brīdī nav bijis darba attiecībās. Līdz ar to nolēmis izmēģināts spēkus šajā novadā ar cerību, ka viņa zināšanas varētu noderēt arī pēc nākamā gada. Deputāti viņa kandidatūru galu galā akceptēja, nosakot, ka pirmie trīs mēneši jaunajā amatā, kā ierasts, būs pārbaudes laiks.
Vēl kāds ar pašvaldības štata vietām saistīts jautājums: deputāti nolēma izveidot jaunu vakanci – juristu novada bāriņtiesā. Kā skaidroja domes priekšsēdētājs Gundars Važa, pieaugošās birokrātijas dēļ un tāpēc, ka arī gadījumi, šķiet, kļūst arvien sarežģītāki, radusies vajadzība šādu amatu ieviest. Paralēli gan nolēma, ka bāriņtiesas jurists būs nedaudz citā algu kategorijā nekā domes jurists un saņems par 10% mazāk jeb 986 eiro.

 

Vairāk lasāms piektdienas, 19. jūnija, laikrakstā ŠEIT=>

Komentāri

 1. Vai tad nevarēja vēl kādu iecelt uz pagaidu laiku, kapēc vajadzēja konkursu rīkot?

 2. Izrādās, ka darbā tiek pieņemts cilvēks, kurš ir iepriekšējā darba vietā par nelikumīgām darbībām atlaists, tā lūk!

 3. 2019. gada 9. decembrī no amata tika atstādināts valdes loceklis Sergejs Kirilovs.
  Galvenais iemesls SIA „BŪKS” vadītāja atstādināšanai ir neprofesionāla ūdensapgādes un kanalizācijas projekta ieviešana. Lai gan SIA “BŪKS” statūti nosaka, ka valdei ir nepieciešama iepriekšējā dalībnieku sapulces piekrišana kredītsaistību uzņemšanai virs 1422 eiro, bijušais valdes loceklis ir uzņēmies nesaskaņotas saistības ar būvnieku nepilnu 100 tūkstošu eiro apmērā par papildus darbiem.

 4. Tādi jau tik vajadzīgi, lai kopā var štelles kruķīt.Tāpec jau iepriekšējā pārvaldes vadītāja bija bez pieredzes,jo d…, jo labāk, kā Šķēle teica.

 5. Lapmežciemam paveicies ar tādu vadītāju kā Sergejs Kirilovs!
  Tie, kuri te gāž žulti, noteikti ir Baldones domes darboņi, kuri dara visu, lai atbrīvotos no nozares speciālistiem brīžos, kad tuvojas iepirkumi. Tos safabricējumus variet te pat nepublicēt, labāk pieraugiet paši savas pēcpuses. Cik man zināms, tiesībsargājošās iestādes ir uzsākušas vairākas resoriskās pārbaudes tieši pret Baldones domes darboņiem.
  Sergej, turaties un veiksmi Jums! Novēlu to pašu aizrautību un enerģiju, ar kuru strādājāt mūsu pilsētas labā!

  1. Ar kādu aizrautību minētais personāžs strādāja baldoniešu labā, par to vēl būs citi raksti!

  2. Savukārt, cik man zināms, tad tieši pret Sergeju Kirilovu nesen ir uzsākts pārbaudes process par viņa darbību BŪKS valdes locekļa amatā.

   1. Baldones domes priekšsēdētājs diez vai atgriezīsies darba pēc pastrādātiem nedarbiem, kurš būs nākamais?

 6. Serjoža jau no Olaines dabūja aiziet, tā teikt, pēc “abpusējas vēlēšanās”. Ir tikai likumsakarīgi, ka arī no Baldones “aizgāja” nesmukā veidā.

 7. Skatos, ka Serjoža atkal ticis pie iepirkumiem; nu, esiet uzmanīgi Lapmežciemieši!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *