Attēlam ir ilustratīva nozīme

Kas notiek Lapmežciemā?!

Lasītājs jautā: Gribētos uzzināt, kas notiek ar SIA «Krants»? Kase jau kādu laiku slēgta, un tagad rēķinus jāiet uz pastu maksāt, kas tomēr ir vismaz 4 eiro klāt. Ne visi var samaksāt internetā! Sazvanīt SIA «Krants», kad ir tāda vajadzība, arī nav iespējams. Vispār kopumā ir tāda sajūta, ka, kopš apvienojāmies ar Tukumu, mums te ir galīgais klusums – nekas nenotiek! Ne klubā, ne kur, kamēr lasām, ka citur ir dažādi pasākumi. Ietves arī reizēm tīra, reizēm – ne… Bet ja par komunālajiem. Rēķinā, ko tagad saņem iedzīvotāji (arī pēc kādas jaunas programmas), nu vairs nevar redzēt, piemēram, kāds ir siltuma patēriņš.

Redakcija: ņemot vērā, ka informāciju par kultūras pasākumiem visa novada mērogā apkopojam regulāri, varam secināt, ka Lapmežciemā situācijas nav ne labāka, ne sliktāka kā citviet. Notiek tas, ko nu epidemioloģiskā situācija un noteikumi pieļauj, to skaitā tradicionālie pasākumi – jauno pilsoņu sumināšana, koncerts gadu mijā u.c.

Tik veikli neizdodas

Par ceļu tīrīšanu savukārt interesējāmies pagasta pārvaldē, un pārvaldes vadītāja Laura Šmite atzina, ka laikā ap Ziemassvētkiem tiešām ir bijušas sūdzībās. “Mums pārvaldē ir viens traktors un tik intensīvas snigšanas laikā, kāda tā bija ap šo laiku, tiešām var gadīties, kas visu uzreiz nepaspējam.” Vēl pārvaldniece skaidroja, ka ir gadījumi, kad pagasts piesaista VAS «Latvijas autoceļu uzturētāju» un izmanto viņu pakalpojumu, taču arī – sniegputeņa laikā arī šī uzņēmuma laikā tehnika nebija pieejama. Visbeidzot, skaidro L. Šmite, šajā ziemā traktorista pienākumus pārņēmis cits darbinieks, kurš nav šī ciema iedzīvotājs, un, iespējams, arī tādēļ bija celiņi, ielas, kas tik veikli, kā to varbūt vēlētos iedzīvotāji, netika iztīrīti. “Vēl ir bijuši pārmetumi par ielu kaisīšanu. Ar ietvēm paši tiekam galā, bet ielām tāpat izmantojam VAS «Latvijas autoceļa uzturētāja» pakalpojumu, šī uzņēmuma tehnika ir tik plata, ka mazākajās ieliņās tā nemaz nevar iebraukt,” skaidro pagasta pārvaldes vadītāja. Teorētiski varbūt būti līdzēts, ja pašiem būtu vēl kāda tehnikas vienība, bet, cik zināms no šī brīža budžeta sarunām, vismaz šogad tādas naudas nebūs, – viņa piebilst. ”Vēl, turpinot par ielu kaisīšanu ar sāli, – tas šobrīd arī ir diskutabls jautājums, jo ir iedzīvotāji, īpaši tie, kuriem mājdzīvnieki, kas šādai metodei nepiekrīt. Tad nu šobrīd atliek būt nedaudz pacietīgiem un braukt tādā ātrumā, kā to laikapstākļi, un ceļa segums atļauj,” tā L. Šmite.

Savukārt par SIA «Krants» kases likteni vaicājām šī un arī uzņēmuma SIA «Komunālserviss Tilde» vadītājam Sergejam Kirilovam. Viņš apliecināja, ka, visticamāk, kases darbība netiks atjaunota, kas ir arī tas, uz ko iet visā novadā. Paralēli gan noris sarunas par ar VAS «Latvijas pasts», lai tie daži cilvēki pagastā, kuri arvien norēķinus veic skaidrā naudā (tādi ir aptuveni seši pagastā, skaidro S. Kirilovs), varētu to izdarīt bez komisijas maksas. Par to, kāda kārtība būs turpmāk, konkrētāk būšot zināms jau februārī, – apgalvoja S. Kirilovs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *