Engures novadā rosina bargāk vērsties pret trokšņotājiem

Par to, ka daļai novada iedzīvotāju šī problēma kļuvusi aktuāla, liecina salīdzinoši nesen publicētais pašvaldības uzsaukums – aicinājums iedzīvotājiem izteikties par iespējamiem saistošo noteikumu grozījumiem. Proti, saņemts ierosinājums, ka turpmāk novada robežās varētu ierobežot ne tikai salūtu šaušanu, kā tas, starp citu, ir arī citās pašvaldībā, bet arī publiskus pasākumus un pat zāles pļaušanas paradumus nedēļas nogalēs.

Par to, ka daļai novada iedzīvotāju šī problēma kļuvusi aktuāla, liecina salīdzinoši nesen publicētais pašvaldības uzsaukums – aicinājums iedzīvotājiem izteikties par iespējamiem saistošo noteikumu grozījumiem. Proti, saņemts ierosinājums, ka turpmāk novada robežās varētu ierobežot ne tikai salūtu šaušanu, kā tas, starp citu, ir arī citās pašvaldībā, bet arī publiskus pasākumus un pat zāles pļaušanas paradumus nedēļas nogalēs.

Turpina apkopot viedokļus

Par to, kādas līdz šim ir bijušas iedzīvotāju reakcijas, vaicājām novada domes priekšsēdētājam Gundaram Važam. Visvairāk atsaukušies un lielākoties pauduši noraidošu attieksmi pret ierisinājumu zāles trimmerēšanu noliegt sestdienās pēc pulksten 18.00 un svētdienās – pilnībā. “No aptuveni 100 saņemtajām vēstulēm, atbalstīts tas tika varbūt vienā vai divās, taču saņemtās atbildes vēl ir jāapkopo, lai lemtu, ko īsti pašvaldībai darīt, tuvojoties nākamajai dārzkopības sezonā.” Visticamāk, attiecībā uz zāles pļaušanu, spriež G. Važa, šādā formā noteikumi netiks apstiprināti, jo, kā izteikušies iedzīvotāji vairākos komentāros, nereti tieši vakara stundas un brīvdienas ir tas laiks, kad var nodoties teritorijas sakopšanai, tai skaitā pļaušanai. Tajā pašā laikā, apsver priekšsēdētājs, kādus saprātīgus laika ierobežojumus tomēr varētu noteikt, nu, piemēram, lai kaimiņi netiktu pamodināti svētdienās jau sešos no rīta.

Uguņo bez saskaņošanas

Tajā pašā laikā otrs ierosinājums – aizliegt salūtus, izņemot valsts svētkos, Ziemassvētkos un Jaunajā gadā, ir tiešām apsverams, – apstiprināja G. Važa. Neskatoties uz to, ka jau šobrīd ir noteikumi, kas paredz, ka uguņošana iepriekš jāsaskaņo ar pašvaldību, vismaz pāris reizes mēnesi tiek konstatēti pārkāpumi, kas liek secināt, ka tas tiešām varētu būtu traucējoši. Lai gan, piebilst priekšsēdētājs, tas nereti ir arī jautājums par attiecībām ar kaimiņiem. Ja pat nepacenšas ar tiem aprunāties, rodas nesaprašanās.

Pašvaldība starp kaimiņiem

Līdzīgi tas ir arī gadījumā par trešo ierosinājumu – aizliegt uzņēmējdarbību, kas traucē apkārtējo mieru visas diennakts laikā. Šajā gadījumā ir arī pavisam konkrēti precedenti jeb sūdzības par viesu namu jūrmalciemos. Iedzīvotāju sastāvs šajos pagastos mainās, skaidro G. Važa, un ir jaunie novadnieki, kuri jūras krastā meklē mierīgu un klusu dzīvesvietu. Bet no otras puses ir tie uzņēmēji, kas cenšas izmantots vasaras sezonu un strādāt – piedāvājot viesu namus pasākumiem, atpūtniekiem u.tml. Un nereti pašvaldībai, tai skaitā pašvaldības policijai dažādās konfliktsituācijās nācies būt par vidutāju. Tāpat kā visur citur, arī Engures novadā, protams, ir spēkā noteikumi, kas paredz, ka pēc pulksten 23.00 vairs nevar trokšņot. Vai tas tiek ievērots – tas cits jautājums un atkarīgs arī no viesu namu saimniekiem, kas spēj vai nereti arī nespēja kontrolēt, ko un kādā skaļumā dara viņu viesi. Kompromisu ir jāmeklē, skaidro G. Važa, bet tajā pašā laikā piebilst, ka, visticamāk, tuvākajā laikā Engures novadā nebūs tā, kā varbūt dažviet citur Eiropā, kur sodu saņem arī par to, ka pārlieku trokšņaini tiek izmesti atkritumi…

 

 

Komentāri

 1. Turpinot šādā garā, drīz tiks regulēta arī apakšveļas krāsu izvēle, jo redziet dažiem patriotiski noskaņotiem lūriķiem nepatīkot sieviešu apakšveļa mūsu kaimiņvalsts karoga krāsās.

 2. Nu ja grib dzīvot klusumā lai pěrk īpaśumu kaut kur tālāk laukos.Neděļas nogale ir vienīgā iespěja lai sakoptu īpaśumu.Jo kā izrādās cilvěkiem ir jāstrādā,ja ir pensija tad ir cita dienas kārtība.Ja cilvěki nodarbojas ar uzņěmějdarbību,tas ir tikai apsvecami.Vismaz neiet prasīt pabalstus vai nebrauc prom no Latvijas.Apbrīnojami,kur var bůt tik aprobežoti ļautińi savās intresěs.

 3. jā,arī es nedēļas nogalēs kopju savu īpašumu,jo citā laikā ir jāstrādā! Runa ir par to,ka mans kaimiņš gan zāli pļauj,gan malku sāk zāģēt svētdienās jau 6 no rīta!

 4. ” …gan zāli pļauj,gan malku sāk zāģēt svētdienās jau 6 no rīta!…”
  Cilvēks pēc dabas “cīrulis”.
  Cīrulim un pūcei sadzīvot ir kā ir !!!
  un pats zāli pļau un malku zāģē setdienas vakarā kad kaimiņi pie klāta galda vai TV sēž …

 5. Ne jau tikai zāles pļāvēji un malkas zāģētāji trokšņo.
  Pavasarī jau pirms saules uzlekšanas savus pavasarus koncertus sāk putni.
  Tie tak arī traucē nervozajiem ļauteļiem, bet ja ņem vērā, ka tie var uzkrāmēt uz galvas un var pārnēsāt putnu gripu, tad kāpēc nekas netiek darīts cīņā pret putniem.

  Kā redzams , vislabāk uzlikt galvā folijas cepurīti cīņā pret visu kaitīgo!

 6. es domāju, ka pļaut, zāģēt, dziedāt un šķaudīt jāļauj darba dienā 8:00-22:00, brīvdienā 10:00-20:00. Bet Ziemassvētkos uguņo tikai idioti, tie tomēr ir klusie svētki, bet dzimšanas dienā to pierādot ar dokumentu ir jāļauj pašaudīt gaisā kādu raķeti. vot.

 7. Viņi ierosina bargāk vērsties pret trokšņotājiem, bet mans ierosinājums ir likvidēt vispār šo novadu.
  Dīvaini ir tas kad ir vietas Tukuma pilsētā, kas ir tālāk no Tukuma novada domes ēkas, nekā daļa Engures novada teritorijas.
  Šis dīvainais pašvaldības veidojums vienkārši ir vai nu jāpievieno Tukuma novadam vai jāsadala pa reizinātājiem un Smārdes pagastu pievienot Tukuma novadam. A pārējos divus savienojot ar Mērsragu un Roju uztaisīt Piejūras novadu.

 8. Man šķiet,ka vispareizākais risinājums ir sākt mācīt šos idiotus dzīvot vidē.Pastāv tāds MK normatīvs kā klusuma jeb nakts miers,tātad no 23 – 7 rītā,nekāda trokšņošana.Lai gan otra puse:ir lauki ar tās lauksaimniecisko uzņēmējdarbību,kad notiek ražas novākšanas sezona,kombaini kuļ labību.Nesāka taču kult 7os Sāk 12os un beidz 23.,kad kombains atgriežas mājās.Nu kaut kā tā.Kurš tad maksā budžetā nodokļus?Uzņēmēji,ar to tad arī viss ir izteikts.Pašvaldībām pieņemt lēmumu par šiem sūdzmaņiem,cik tas ir ,vai ši sūdzība ir pamatota un otrkārt:sūdzmanis ir respektējis pašvaldību.Bieži vien šie paši sūdzmaņi ir lielākie ļaunprātīgie nodokļu nemaksātāji,kas paši neko nedara un to tik vien dara kā skatās,ko kaimiņš dara.Kamēr kaimiņš strādā un godprātīgi pilda pašvaldības budžetu,tikmēr sliņķis tikai sūdzās un meklē kur var piesieties.

 9. Tukumniekam I pilnīga taisnība. Engures novada teritorija ir izsmiekla veidojums! Skaidrs, ka Smārdes pagastam jābūt Tukuma novadā. Un, kā jau komentētājs teica, jāveido atsevišķs Piejūras novads ar visiem Ķesterciemiem, Bērziemiem, Apšuciemiem, Enguri, utt.

 10. Nelecies, budžetniek! Tu ne ar ko neesi pārāks par citiem. Zini un ievēro likumus! Pildi budžetu tā, lai nepārkāp likumu, kas visiem viens. Gan attieksmē pret vides piesārņojumu, kas, starp citu, ietver arī prasības attiecībā pret trokšņiem, kas nedrīkst būt apkārtējiem traucējoši – un pirmām kārtām jau tavam tuvākajam kaimiņam, kurš arī noteikti maksā nodokļus valstij, tikai droši vien ar citu darbu nevis pļaujot vai zāģējot kā tevis algotie un izdzītie dzimtļaudis, kuriem tu algas maksā aploksnēs.

 11. Vācija tik tiešām ir aizliegts sestdienās, svētdienās pļaut zāli privātmāju pagalmos. Tur par tādu pārkāpumu piemēro sodu.

 12. Uzņēmējs sūdzas par sūdzmaņiem, kas viņam traucē sūdzēties:)) Uzņēmējs uzliek par pienākumu saviem čomakiem pagasta kantorī, kuri vēl nav nometi no krēsliem par rebēm, un pēdējiem spēkiem tur turas: Pašvaldībām pieņemt lēmumu par šiem sūdzmaņiem,cik tas ir, .. otrkārt:sūdzmanis ir respektējis pašvaldību.:))) Tāpēc, ka es par to maksāju!!!!:)))

 13. Izlasi likumu „Par piesārņojumu”. Tas īpaši jāievēro uzņēmējiem, kuri vēlas nodarboties ar lauksaimniecisko darbību tuvu rekreācijas zonām, kā piem. jūrmalciemos, apdzīvotu vietu tuvumā, ciematos, piepilsētās, u.c.
  Par cilvēku tiesībām dzīvot labvēlīgā vidē, runā arī vairāki citi likumi, kas jāievēro ikvienam, arī uzņēmējam:
  Vides aizsardzības likums
  Teritorijas attīstības plānošanas likums
  Aizsargjoslu likums
  Par ietekmes uz vidi novērtējumu
  Par īpaši aizsargājamām dabas teritorijām u.c

 14. Man tagad būs jāņem no algotā darba neapmaksātu brīvdienu,lai nopļautu zāli dāčā? Ciemā,kur apmēram 10 pamatiedzīvotaji un vienam sūdzmanim traucē brīvdienās troksnis no zales pļaušanas. Ku- kū ļautiņi!

 15. Aizbrauciet uz dažu labu no šiem Engures novada ciemiem tagad,rudenī. Tur knapi uz rokas pirkstiem saskaitīsiet iedzīvotājus.
  Cik aprobežotam jābūt,lai sūdzētos par zāles pļaušanu,koku zaru zāģēšanu,lapu dedzināšanu utt. Priecājieties,ka teritorijas tiek sakoptas,nevis aizaugušas un nolaistas.Par viesu mājām,jā,varētu piekrist,dažu labu brīvdienu koncerti nakts garumā par brīvu,miegs nekāds. Bet ko tad tai viesu majā darīt,klusējot pie galda sēdēt,visiem mutes aizbāzt? Ak dzīves neapmierinātie sūdzmaņi..

 16. Jā, Oldziņ, mīļā, vecā, sirsniņ! Tieši tā tev būs jādara. Nedzīvojam vairs tais labajos laikos, kad darījām kā gribējām, kauč 5 kaimiņi blakus vien dzīvoja, un visi par visu un uz visu pievēra actiņas.

 17. Kur ta 5 kaimiņi,tas jau būtu dikti labi.
  Ok,un suņus ” dirsināt” vest uz jūrmalu arī lūdzu ierobežot brīvdienās. Apnicis skatīties,kā ar vai bez siksniņas ved gar un caur manu sētas malu,dažs labs tālāk netiek ,atvieglojas turpat.Diez kādēļ pie savas sētas tā nedara? Tūliņ meklēs to papīr rokā un uzrakstīš tam Važam iesniegum.
  Ā un vēl,ejot garām tai manai sētai,gribētu,lai nelūr virsū un skaļi neruna,man tas traucē un man ar ir tiesības šai zemē. Pārgudrinieki!

 18. Ui,ja vēl tas suņuks rej,ziniet kas par troksni. Nu man personīgi traucē ļoti. Šiti ar būs jāierobežo. Tik vēl jāizdomā,kā labāk: lai rej darba dienās vai tomēr brīvdienās

 19. Viesu namiem vispār, pirms tos kāds sadomā celt kādas apdzīvotas vietas tuvumā, obligāti vajadzētu dabūt piekrišanu no kaimiņiem. Tāpat kā ietekmes uz vidi novērtējumam tam būtu jābūt. Bieži šie viesu namu īpašnieki dzīvo pavisam otrā Latvijas malā, taisa biznesu ar namu izīrēšanu jūrmalas ciemos, un nemaz neizina, kādas cūcības un draņķības tajos viņu pritonos notiek, un ko tik visu apkārtējie ciema pamatiedzīvotāji nav spiesti piedzīvot! Salūtus, nakts balles brīvā dabā, ķērkšanu, spiegšanu, piemīztus, piedirstus, pievemtus krūmus kāpās.

 20. Spardes pagastu viennozimigi pievienot Tukumam un pagasta eku parveidot jo seit uz vietas noteikti nevajag nekadus liekezus. Milzkalnes skolu likvidet un tur izveidot bernudarzu, kas tik loti pietrukst

 21. Jā. Tas nav korekti, ka 7.00 jau pļauj zāli,vai zāģē malku. Necieņa pret kaimiņu. Sestdienas,svētdienas vajadzētu baudīt mierā un ar ģimeni. Īpaši tad,ja nedēļas nogalē ieplānoti dārza svētki,bet aiz tavas 600m2 zemītes kāds plosās ar trimmeri vai husqvarn.
  Lukmaņa kungs,lūdzu padomāt par to arī Tukumā.

 22. Bet man traucē dārza svētku svinētāji. Par ko zāles pļāvēja troksnis saprātīgā laikā ir sliktāks par dārza svètku svinētāju klaigām,dziesmām un vēl nez ko. Saticîgi kaimiņi svētkus svin kopā un viens otram netraucē.

 23. Jā, arī mums daudzdzīvokļu mājā ir kaimiņi, kuri paši pirkstu negrib pakustināt, lai nopļautu koplietošanas teritoriju, taču urkšķēt gan māk, ja kāds to dara agra rīta stundā, kamēr nav lielais karstums. Jāņem vērā arī šis fakts- ne jau bezmiegs liek agri sākt zāles pļaušanas darbus, bet gan rūpes par veselību un apkārtnes sakoptību.

 24. O, jā, tagad rudenī ir īstais laiks. Vasarā nepļausim, jo kundziņiem traucē, lai aug griezdamās tā zāle, saņemsim sodu par diez cik tur centimetriem zāle pārsniegusi pieļaujamo normu. Neskaisti tak izskatās, kaimiņš nevarēs vērot skaisto peizāžu mierā un klusumā. Visam ir savas pieļaujamās robežas, gan sūdzmaņu visatļautībai, gan trokšņu cēlājiem. Atliek tik cerēt uz samērā pieņemamu saprātu lēmumu pieņemšanā.

 25. Eh, man gan laba dzīve, ne man zāle jāpļauj, ne man jebkāds sods jāmaksā, jo manis neko nevar paņemt, pat uz skrurbuli mani neved, kaut esmu riktīgā pālī pilsētas centrā blakus mentenei.
  Esmu pilsētas lepnums Bomzis Vamzis un tāpēc man ir visas privelēģijas uzspļaut visiem noteikumiem.

 26. Nu mīļie cilvēki, ko Jūs vel gribat no tiem kalhoznikiem no Engures? Tiem tur dzīvo savā čuhņa, ikdienā viņiem nav ar ko nodarboties, tādēļ jau skatās ko dara kaimiņi, pašiem dzīvē nav nekādu pasākumu vai svētki, tāpēc jau sūdzības uz visiem.

 27. Par zāles pļaušanu ir sviests, saprātīgā laikā – starp 8 un 20 tas nevienam netraucē, bet par trokšņiem/uguņiem gan jādomā – pirms 30 gadiem uzbūvējām māju ārpus ciema, kaimiņa neviena, klusums. Pirms 10 gadiem 300m tālāk tapa viesu māja … sākumā 1-2 reizes mēnesī bija trokšņi un salūti, tad jau katru nogali, šogad VISU NEDĒĻU UN VISU DIENU – pa dienu skaļa mūzika (mūzika ir OK, bet ne jau “desa”) un pasākumu vadītājs ar megafonu, vakarā dejas vēl skaļāk un reizi nedeļā uguņi. Sākumā ar saimmieku runāt provēju – viņam esot bizness un apkārtējo labsajūta un psihiskā veselība nerūp … nu tad man viņa bizness arī nē – kā 23.05 un ir troksnis, tā saucu policiju.

 28. Šis man atgādina vecu stāstu par Plieņciemu kur rīgas kundzei traucēja telefons līdz ar to viņa aktīvi protestēja par telefona ciemā.
  Visus sūdus taisa ienācēji, miera baudītăji.

 29. Pilnībā piekrītu Kasparam. Atbalstu viņa viedokli. Gandrīz tāda pati situācija kā mums. Arī mūsu kaimiņš savu biznesu ir uztaisījis uz apkārtējo kaimiņu rēķina. Arī pats nedzīvo uz vietas. Viesu mājā trokšņo, tad vēl visādi sadzērušies klaiņo apkārt pa naktīm, klunkurē pa mūsu laukiem, šauj salūtus. Ja kāds nekauņa nerespektē citu kaimiņu intereses, pareizi, ka sauc policiju, vai sūdz tiesā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.