Šogad akcijas centrāle, uz kuru ceļoja kastes ar sīkmantiņām, bija Lapmežciema muzejs. Daudzi dāvinātāji bija parūpējušie arī par īpašu noformējumu, to skaitā, piemēram, Tukuma 2. pamatskolas 4. a klase

Čakli jo čakli pastrādājuši

Tieši šodien, 8. decembrī, noslēdzas biedrības «Bērnu draugi» organizētā akcija, kurā līdzcilvēki bija aicināti ziedot dažādas sīkmantiņas. Tās nu aizceļojušas uz Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu, kur pēc katras drosmīgi pievārētas  medicīniskas manipulācijas dosies pie mazajiem drosmīgajiem pacientiem.

Šoreiz – ar palīgiem

Kā stāsta biedrības vadītāja Iveta Ziemele, atsaucība bijusi necerēti liela. Pērn saziedotas vien dažas kastes sīkmantiņu, bet šogad Lapmežciema muzeja garderobe bija līdz augšai pilna, un vēl arī citās telpās bijusi pa kādai izrotātai un rūpīgi gatavotai dāvanai, par ko pārliecinājāmies arī klātienē. Tieši muzeja meitenes – Anita Alberta, Anita Sproģe un Vija Ozola – šogad akcijai bijuši tie lielie palīgi. Mantas šķirojušas, kārtojušas un, galu galā, arī pārnēsāt palīdzējušas. Tiek lēsts, ka kopumā slimnīcas «Drosmes kastei» sagādāts ap 10 000 sīklietiņu, kas uz Lapmežciemu atceļojušas no visas Latvijas! Ar to, spriež I. Ziemele, kādam laikam vajadzētu pietikt, un nākamais uzsaukums visticamāk varētu būt kaut kad vairāk uz pavasara pusi.

Bet nekas jau nebeidzas…

Neskatoties uz to, ka akcija jau noslēgusies, telefons zvanīt nepārstāj, atklāj Iveta. Cilvēku lielā atsaucība savukārt ļauj domāt un plānot darbus uz priekšu. Tā, piemēram, jau noorganizēta pansionāta «Rauda» iemītnieku sveikšana Ziemassvētkos un vēl plānos arī iepriecināt bērnus Irlavas bērnu un jauniešu centrā «Sapņi». Tāpat biedrība cenšas palīdzēt ģimenēm pašu novadā, it īpaši tām, kurās aug bērni, bet rocības nereti dažādām lietām pietrūkst. Ir jau tā, skaidroja Iveta, ka reizēm cilvēki nezina, kam un kā palīdzēt, bet no otras puses – nezina arī, kā palīdzību palūgt. Tad nu biedrība var kļūt par tiltu, lai abas puses savienotu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *