Bigauņciemā iedzīvotāji apgleznojuši autobusa pieturu

Katram ciemam sava…zivs! Ne šāda, tāda, bet uzgleznota zivs, kas autobusa pasažierus un garāmbraucējus kopš pagājušās nedēļas nogales priecē Bigauņciema pieturā. Jaunās, košās krāsās ietērptā pietura uzmirdzējusi, pateicoties pagasta iedzīvotāju iniciatīvai, kas ideju savukārt nolūkojuši pie tuvākajiem kaimiņiem – engurniekiem.

Par skicēm – balsošana

Kad sadomājuši darīt tāpat – izdaiļot pieturas, kas Lapmežciema pagastā tādas ir trīs, nolēmuši, ka ies mazliet garāko ceļu, proti, organizēs iedzīvotāju iniciatīvu projektu, stāsta Iveta Ziemele, kas kopā ar Lapmežciema muzeja dāmām iesaistījusies tā īstenošanā jau no paša sākumā. Proti, vispirms savākuši 200 iedzīvotāju parakstus. Tā teikt, lai būtu arī citu ciemnieku atbalsts. Tad ieceri iesnieguši pašvaldībā un pagasta pārvaldē. Projekts atbalstīts un pieturu apgleznošanai piešķirti 750 eiro materiālu iegādei, kā arī pagasts parūpējies par to, lai talciniekiem būtu vieglāka strādāšana – pieturu iepriekš nogruntējuši jeb sagatavojuši mākslas darbiem. Savstarpējās diskusijās vienojušies, ka vadmotīvs būs tieši zivis, un māksliniece Iveta Meiere radījusi vairākas skices, par kurām katram bija iespēja balsot sociālajos tīkos. Tā Bigauņciems, ko izlozēja kā pirmo, tika pie savām glītajām butēm, kas vienlaikus ir saspēle ar ciema vārda pirmo burtu. Bet Lapmežciemam tiek solīti laši. Savukārt Ragaciema pieturu greznos reņģes!

Lūkos, kāda būs situācija

Iesākumā, kad izsludinājuši apgleznošanas talku, pat mazliet sabijušies, atzīst I. Ziemele. Domājuši, ka tā arī nāksies vieniem pašiem strādāt, jo sociālajos tīklos neviens potenciālais dalībnieks iepriekš nav atsaucies. Bijuši gan gatavi arī tādam iznākumam…Taču talkas dienā, 3. oktobrī, saradās jau visai prāvs strādāt gribētāju pulciņš – ap cilvēkiem divdesmit. Rezultātā darbs uz priekšu ritējis pavisam raiti.

Par atlikušajām divām pieturām. Arī te starp citu būs iespēja balsot par skicēm – jāseko līdzi ciemnieku kontam «Lapmežciems GribVarDara». Bet ar pašiem apgleznošanas darbiem, var gadīties tā, skaidro I. Ziemele, ka tie tomēr pārcelsies uz pavasari. Tas tiek darīts galvenokārt piesardzības dēļ, īpaši ņemot vērā to, ka jau tagad labprāt gleznošanas darbiem pievienotos vēl kuplāks jauniešu pulciņš. Īsāk sakot, aktuālā informācija vēl sekos un, kas zina, laika gaitā var uzrasties arī jaunas iniciatīvas.

 

Pieturai pārtapšanā palīdzēja: Iveta Meiere,  Māris Tomals ar meitām Keitu, Džūliju, Loti, Ligita Balode ar mazdēliem Rūdolfu, Jēkabu, Aija Leice ar meitu Elzu- Elizabeti, Ilze Lapiņa ar mazdēliem Jēkabu Vidzi un Marģeri Vidzi, Rolands Semjonovs, Arta Reine, Velga Kronberga, Druvaldis Alberts, Gints Dandzbergs, Sandis Hazenjēgers, Anita Sproģe, Iveta Ziemele, Anita Alberta  

      

Komentāri

  1. Nav gan, ir smuki un arī interesanti, vietai atbilstoši. labāk būtu paslavējis savus čaklos novadniekus, nevis te burkšķējis ”viss slikti” garā!

  2. Ir ļoti labi, bet kā vienmēr kāds taču ir kritiski noskaņots un ja izskatās infantils zīmējums, tad ej un piedāvā savu talantu.

  3. Braucām garām, kad notika apgleznošana. Bija labas emocijas, ka vesela komanda darbojās pieturā! Vairāk šādu aktivitāšu un vairāk ieinteresētu cilvēku veidot jauku vidi ap sevi! Žēl tos, kas kritizē! Varbūt vajag pašiem pamēģināt ko tādu, kas pašus un citus iepriecē!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.