Atrod iespēju palīdzēt novadniekiem

Kaut jūrmalciemos šoziem, kā rādās, caurbraucēju ir daudz, tie visi lielākoties steidzas doties pie dabas, pie jūras. Un pat, ja gribētos ko citu,  piemēram, baudīt kādus izstādi, spēkā esošie noteikumi to šobrīd liedz. Tā durvis apmeklētājiem slēgtas arī Engures saieta namā, taču tas nenozīmē, ka tas nedarbojas. Tieši pretēji – nule kā nams kļuva par tādu kā satikšanās punktu tiem, kuriem vajag palīdzēt un tiem, kuri šādu palīdzību var sniegt.

Domāja – tikai viens gadījums

Kā stāsta Saietu nama vadītāja Jolanta Kraukle, viss sācies ar to, ka  uzzinājuši – ir ciemā ģimene ar bērniem, kuriem nepieciešams palīdzēt un palīdzība vajadzīga šeit un uzreiz. Ziņa izplatījusies arī Engures vidusskolas audzēkņu vecāku kopējā čatā un drīz vien atsaukušies cilvēki, ģimenes, kas bija gatavi un varēja palīdzēt – sagādāts gan apģērbs, gan mēbeles un citas sadzīvē nepieciešamas lietas. Sagādāts tik daudz, ka vienas ģimenes vietā palīdzēt izdevies pat vairākām! Kopā ar kolēģi Mārīti Zaļumu Saietu namā atnesto šķirojušas, kā arī koordinējušas leitu nogādāšanu gala punktā jeb pie ģimenēm, kur lieti noderējusi arī Lapmežciemas dāmu jeb konkrētāk – Ivetas Ziemeles līdzšinējā pieredze un kontakti.

Šī akcija, visticamāk, gan bija vienreizējs pasākums, taču ne visām lietām un drēbēm vēl atrastas jaunas mājas, skaidro J. Kraukle. Domāšot, ko ar tām darīt. Bet līdz tam – lielu paldies saka visiem iesaistītājiem: Sanitai Briedei, kas pirmā aicināja palīdzēt, tāpat Baložu, Rostu, Valdmaņu un Zaļumu ģimenēm, kas aktīvi piedalījās.

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.