Attēlam ir ilustratīva nozīme

Pabalsti un pakas ir. Vai visi bērni šo atbalstu saņem?

Esam saņēmuši vairākus jautājumus gan par skolēnu ēdināšanas pabalsta izmaksu, par kuru Tukuma novada domes deputāti lēma 23. decembrī, gan pārtikas pakām, kas tiek dalītas 1.-4. klašu skolēniem, tāpēc lūdzām novada Izglītības pārvaldes vadītāju Daci Strazdiņu un pašvaldības vadītāju Normundu Reču atbildēt uz lasītāju jautājumiem.  

Ēšanas pabalstu par 2020. gada nogali  samaksās līdz 12. februārim

Vēl pagājušā gada 23. decembrī Tukuma novada dome pieņēma lēmumu finansiāli atbalstīt 5.-12. klašu skolēnus, kam noteikta attālinātā mācīšanās, izmaksājot pabalstu ēdināšanai 8 eiro – 5.-6. klašu skolēniem un 23. eiro – 7.-12. klašu skolēniem. Pabalsta apmērs tobrīd tika noteikts, atbilstoši attālināto mācību ilgumam un pašvaldības līdzfinansējumam kompleksajām pusdienām.    Lēmums, kā jau minēts, tika pieņemts 23. decembrī, iesniegumi bija jāiesniedz lūdz šī gada 15. janvārim, bet, kā stāsta vecāki, naudu savos kontos viņi tā arī neesot saņēmuši, tāpēc vaicā: vai kaut kas atgadījies, ja reiz nauda vēl nav kontos ienākusi?

Redakcija: Izglītības pārvaldes vadītāja Dace Strazdiņa skaidroja, ka pabalsta izmaksa ir aizkavējusies tāpēc, ka bija nepieciešams pārbaudīt saņemtos datus par bērniem un salīdzināt tos ar informāciju Valsts izglītības informatīvajā sistēmā. Tāpat ir nācies meklēt papildu informāciju, jo iesniegumos uzietas kļūmes. Taču tiek solīts, ka šo naudu vecākiem samaksās nākamās nedēļas laikā, tātad – līdz 12. februārim.

Vaicāta, vai šo ēšanas pabalstu pašvaldība maksās arī par janvāri, jo attālinātā mācīšanās turpinājās kā janvārī, tā turpinās arī februārī, D. Strazdiņa skaidroja, ka šāds domes lēmums vēl nav pieņemts, taču par to tiekot domāts. Tukuma novada domes priekšsēdētājs Normunds Rečs skaidroja, ka februārī Finanšu komitejas sēdē tiks lemts par pabalsta izmaksāšanu par janvāri, jo attālinātā mācīšanās tupinās.
Pabalsts pienākas visiem bērniem

– Vai šo pabalstu var saņemt visi bērni, vai tikai daudzbērnu ģimeņu un maznodrošinātie bērni? Skolā skaidroja, ka tas pienākas tikai trūcīgo un daudzbērnu ģimeņu bērniem. Anketas gan tika aizpildītas, bet pabalsta nav.

Redakcija: D. Strazdiņa skaidroja, ka šo pabalstu var saņemt pilnīgi visi bērni, kas mācās vispārizglītojošajās skolās un kas ir deklarēti Tukuma novadā, kā arī citos novados deklarētie, kas mācās novada skolās un nesaņem savu pašvaldību atbalstu ēdināšanai. Turklāt šī pabalsta izmaksai nebija kritērija, ka to var saņemt tikai trūcīgie vai maznodrošinātie. Tomēr ir nosacījums, ka pabalsts netiek izmaksāts Tukuma novada speciālās izglītības iestādes skolēniem, jo viņiem nav noteikta attālinātā mācīšanās, kā arī tiem, kuri vispārējo izglītību apgūst neklātienes un tālmācības programmā. Ja vecāki iesniegumu ir aizpildījuši, viņi pabalstu saņems.

 

Vairāk lasāms piektdienas, 5. feburuāra, laikrakstā =>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *