“Muzeju nakts” – Jaunmoku pils parkā

15. maijā Jaunmoku pils muzejs, piedaloties “Muzeju nakts” akcijā un ievērojot visus valstī noteiktos ierobežojumus, piedāvā saviem apmeklētājiem pils parkā sajust romantisku noskaņu caur vairākām aktivitātēm – baudīt mākslu tēlnieces Andas Poikānes izstādē “…dabiski…”, piedalīties izzinošā orientēšanās spēlē, aplūkot izstādi “Parku labiekārtošanas plāni” un doties braucienā ar laivu pa pils dīķi! 16. maijā Latvijā norisināsies ikgadējā “Muzeju nakts” akcija, kuras šī gada tēma ir “Robežas”, aicinot izcelt robežas kā kultūras mantojuma un robežu radīta kultūras mantojuma aspektus, robežvietas un robežu sadalīto mantojumu, kā arī pārrobežu mantojumu un robežu šķērsošanu kā mantojumu.

Jaunmoku pils muzejs sestdien no plkst. 17:00 līdz 22:00 ar āra ekspozīcijām pils parkā piedāvās apmeklētājiem paskatīties uz tēmu “Robežas starp laikiem un cilvēkiem”. Dodoties pastaigā pa pils parku, klausoties mūziku un vērojot seno latvju rakstu uguns liesmu atspulgu īpaši veidotajos cilindros, ikviens varēs baudīt mākslu tēlnieces Andas Poikānes skulptūru izstādē “…dabiski…”. Muižas vecajā smēdes ēkā, kas atrodas kompleksa teritorijā, būs apskatāms viens no izstādes “…dabiski…” objektiem – papīra interjera objektiem, skulptūrām, gaismas instalācijām, skaņas elementiem un unikālu lielformāta zīmējumu.

Parkā apmeklētājiem apskatāma arī izstāde “Parku labiekārtošanas plāni”, kura ļauj ielūkoties vairāku Kurzemes mežrūpniecības saimniecību teritorijā esošo dabas objektu, atpūtas vietu un parku labiekārtošanas plānos.

Ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus, Jaunmoku pils kompleksā pieejamas vairākas bezkontaktu aktivitātes – brauciens ar airu laivu pa pils dīķi, brauciens ar velo, makšķerēšana pēc seno laiku metodēm, orientēšanās spēle “Sveiks, Kaimiņ!”, meža kroketa spēle visai ģimenei, audiogidi un QR kodi pils parkā, caur kuriem iepazīt pils vēsturi un risināt interesantus uzdevumus.

Apmeklētājiem līdz plkst. 21:00 būs atvērta ģimenes restorāna āra terase, kurā, baudot gardu maltīti vai desertu, pavērsies burvīgs skats uz pili, kura šogad atzīmē 120. jubileju.

Jaunmoku pils komplekss ievēro un nodrošina nepieciešamos drošības pasākumus un lūdz arī apmeklētājus būt atbildīgiem, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus!

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.