Konkursā “Drošākais uzņēmuma autoparks 2021” apbalvojumus saņem arī Tukuma uzņēmums

25. novembrī ikgadējā apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) un Satiksmes ministrijas rīkotajā konkursā “Drošākais uzņēmuma autoparks 2021” zelta kategorijas apbalvojumi piešķirti 14 uzņēmumiem, kas savā ikdienas darbībā vislabāk spēj līdzsvarot visus ceļu satiksmes drošības ABC komponentus – Auto, Biznesu, Cilvēku. Pavisam šogad apbalvoti 29 uzņēmumu, valsts un pašvaldību autoparki, starp tiem arī 4 Kurzemes uzņēmumi, kas aktīvi un atbildīgi iesaistās ceļu satiksmes drošības uzlabošanā, kā arī piešķirtas vairākas specbalvas.

Uzņēmumi tika vērtēti četrās kategorijās – pasažieru pārvadātāji; vietējie (Baltijas valstu) kravu pārvadātāji un speciālā pielietojuma autoparki; starptautiskie kravu pārvadātāji; zemāka riska, valsts un pašvaldību autoparki. Pašvaldības SIA “Ventspils reiss” saņēmusi Zelta kategorijas apbalvojumu pasažieru pārvadātāju grupā, bet SIA “Schwenk Latvija” no Brocēniem un tukumnieki AS “DELTA LV” – vietējo (Baltijas valstu) kravu pārvadātāju un speciālā pielietojuma autoparku grupā. Savukārt SIA “Otaņķu dzirnavnieks” piešķirts Bronzas kategorijas apbalvojums starptautisko kravu pārvadātāju grupā.

 

Pirmo reizi pasniegtas arī konkursa specbalvas. Pašvaldības SIA “Ventspils reiss” piešķirta specbalva kā “Ilgtspējīgākajam autoparkam” par ieguldījumu visās trīs ilgtspējas dimensijās, samazinot savu ietekmi uz vidi, izglītojot vietējo kopienu un rūpējoties par saviem darbiniekiem.

 

Ar pilnu laureātu sarakstu iespējams iepazīties interneta vietnē drosakais.lv.

 

Saskaņā ar CSDD ceļu satiksmes negadījumu statistiku katru gadu uz Latvijas ceļiem ievainojumus gūst vairāk nekā 4000 cilvēku un tiek zaudēts vairāk nekā 130 dzīvību. Kā liecina Eiropas Komisijas dati par ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaitu Eiropas Savienības valstīs, Latvija 2019. gadā ieņēma 5. vietu, taču pērn uzstādīja antirekordu, ierindojoties 2. vietā. Kaut arī bojāgājušo skaits gadu gaitā sarūk, joprojām ik gadu tiek reģistrēti vairāk nekā 3400 ceļu satiksmes negadījumi ar cietušajiem, un tas ir tikai neliels samazinājums pret 20 un pat 30 gadu senu vēsturi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *