Katram brīdim un lietai ir jāatrod zelta maliņa

Šobrīd notiekošajam, šķiet, neviens nebija gatavs. Arī fitnesa treneriem šis ir lielu izaicinājumu un pārmaiņu laiks, piedzīvojot pēkšņu treniņu zāļu slēgšanu un iespējamo klientu pašizolāciju. Ko darīt? Kā būt? Uz šiem jautājumiem nācās meklēt atbildes arī Tukumā fitnesa studijas vadītājai Amandai Šteinai. Un nu viņa piedāvā alternatīvu iespēju turpināt treniņus neierastā formātā – tiešsaistē. Trenere piedāvā divus treniņu veidus – zumbu un apļa treniņus.

Vīrieši pagaidām izvairās

Jautājot, kas tā zumba īsti ir, Amanda stāsta: “Zumba ir sporta fitnesa deju programma. Nodarbības laikā tiek izdejotas apmēram 16 dziesmas, bet katrā dziesmā ir integrētas fitnesa kustības, tādas kā iesēdiens, izklupiens, augšējās ķermeņa daļas vingrinājumi. Tas viss ir savienots tā, lai cilvēkam būtu aizraujošāka un interesantāka nodarbība.” Izrādās, ka šī nodarbe paredzēta gan sievietēm, gan vīriešiem, taču ne tikai Tukumā, bet arī Latvijā kopumā, kā novērojusi trenere, zumbas nodarbības tomēr apmeklē tikai sievietes. Vīriešu parādīšanās zumbas nodarbībās Latvijā esot rets gadījums. Un pati atbildot uz jautājumu, kāpēc, trenere skaidro: “Šajā sporta fitnesa deju veidā, protams, nav nekādas dzimumu diskriminācijas. Citviet pasaulē zumbu ir iecienījuši arī vīrieši. Vaina ir tajā, ka latviešu puiši ir kautrīgi. Es un arī mani kolēģi visā Latvijā – mēs cenšamies iepazīstināt ar šo fantastisko aktivitāti, tomēr mūsu mentalitāte neļauj, kā saka, pavilkties līdzi šai dejai. Man ir arī citas programmas, kuras vadu studijā, uz tām gan vīrieši nāk, taču zumba šobrīd viņiem ir tabu. Cerams, ka tas tomēr ir tikai laika jautājums.“

Soli pa solim līdz sapņu profesijai

Trenere zumbas sertifikātu ieguvusi pirms vairāk nekā pieciem gadiem. “Jāsaka, ka Ministru kabineta noteikumi paredz: lai es vadītu zumbu, man jāiegūst arī fitnesa trenera kvalifikācija, ko var iegūt ar tālākizglītības centra starpniecību, apgūstot sporta pedagoģiju. Pirms pieciem gadiem es atradu, ka Rīgā būs pirmie kursi, kādi līdz tam Latvijā vēl nebija bijuši. Un pēc divām dienām jau man bija sertifikāts, izmācījos arī par fitnesa treneri, un tā nu pa maziem soļiem tuvojos savam sapņu darbam,” par savu kvalifikāciju stāsta Amanda.

Jautājot, kāpēc tieši zumba, trenere atklāj: “Man vienmēr ir paticis dejot, tas mani vienmēr ir aizrāvis. Šķita, ka vienīgais veids, kā es varēšu dzīvot, ir mācīt citam to, kas man pašai ļoti patīk. Tā nu ir iznācis, ka hobijs ir arī mans darbs.”

Vairāk par Amandu, kā arī iespējām sportot tiešsaistē lasiet otrdienas, 7. aprīļa, laikrakstā ŠEIT=>

 

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.