Attēlam ir ilustratīva nozīme

Kāpēc no parka Tukumā aizveda tualeti?

Lasītājs jautā: Mēs ļoti bieži ar mazbērniem ejam uz pilsētas parku. Tā ir ļoti laba vieta bērniem – viņiem tur ir daudz dažādu atpūtas iespēju. Protams, bērniem reizēm sagribas uz tualeti, bet par laimi visu laiku tur bija pārvietojamā tualete, jo tā, kas ir telpās, ir slēgta. Taču arī šai pārvietojamai tualetei nebija nekādas vainas – tā bija tīra un kārtīga. Tikai vienu reizi tur nebija tīrs, un mēs par to informējām dispečerdienestu. Nākamajā reizē, kad aizgājām, tualetes vairs nebija.

Bija piesprausta lapiņa, ka tā būs no 1. marta, bet – nebija. Redzēju, kā bērni rausta tās tualetes durvis, kas ir blakus kafejnīcai, bet – arī tās bija ciet. Zvanīju uz domi, un man teica, ka ir sals un tualetes aizsalst, taču tad jādomā risinājums. Padomājiet: ja cilvēks ar bērnu atnāk no centra līdz rotaļu laukumam – tas taču ir gabals! Tur ne tikai mazam bērnam, bet arī lielam cilvēkam var savajadzēties… Un kas notiek tagad?! Bērni sāka iet aiz kokiem, turpat grāvī – vai tas ir labāk, ka visur mētājas netīras salvetes?! Tas taču ir jāņem vērā, īpašu tagad, īpaši jau kovida laikā, cilvēki nevēlas sēdēt mājās, un tā kā bija pasākumu ierobežojumi, rotaļu laukums bija viena no iespējām, kur doties ar bērniem. Taču tā nedrīkst rīkoties, ka tualeti aizved, un vietā neko nenoliek!…

Redakcija: Tukuma novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa skaidroja, – tiklīdz gaisa temperatūra kaut nedaudz paaugstināsies, tā tiks atslēgta tualete kafejnīcas ēkā: “Diemžēl šajā ēkā nav apkures, un tās nav arī tualetē, tāpēc aukstajā laikā to lietot nevar, jo var aizsalt ūdens padeve. Līdzīgs gadījums jau bija Lapmežciemā. Savukārt Smārdē ierīkotā tualete ir apsildāma, un tās lietošanu laika apstākļi neietekmē. Pareizi būtu bijis, ja arī šī tualete būtu apsildama, taču, jādomā, ka iepriekš par to nav domāts, tāpēc arī ir šādas problēmas.”

Te gan jāpiebilst, ka kafejnīcas, tualetes, kā arī terases un ēkas pamatu ierīkošana 2017. gadā pašvaldībai izmaksāja 71 899,50 eiro (ar PVN), kas jau tolaik, kad šī summa par 30 000 eiro pārsniedza plānoto, šķita ļoti liela. Tomēr vēl lielāks bija pārsteigums, ka, neraugoties uz izmaksām, ziemā šīs ēkas vienalga lietot nevarēs, jo par apsildi nav padomāts. Šī ziema apliecināja, ka Pilsētas parka rotaļu laukumā ne tikai brīvdienās, bet arī darbdienās bija mazi un lieli apmeklētāji, turklāt pagājušā gada nogalē – Ziemassvētku laikā – te notika dažādas aktivitātes. Par laimi tobrīd parkā vēl bija pārvietojamā tualete, taču diez vai tas ir risinājums šādai atpūtas vietai.

 

 

Komentāri

 1. A tu, ja bēgļi pēkšņi traucē un ”ir pie visa vainīgi”, meties prom uz savoku laimīgo zemi pie ”gaismas cilvēka” putina. Tas, ja esi tik stulbs, ka nesaproti, – ukraiņi šobrīd slīkst asinīs arī par tevi un mani, jo krivičiem atkal gribas izplesties uz Rietumiem (Zapad – tāpēc Z) un ukraiņu dzīvības šobrīd ir kā mūsu dzīvais vairogs! Tāpēc, ja neproti pateikties par savas dzīvības glābšanu, vismaz paturi muti!

 2. Cik daudzās un kurās Latvijas pilsētās ir WC, kas darbojas visu gadu?
  Tukuma pilsētā WC ir pieejama Tukums I stacijā, TLH, Tukuma tirgū (tirgus darba laikā), BMX trases ir 2.gab pārvietojamās.
  Kur palika ideja par WC ierīkošanu pie Luterāņu baznīcas.

 3. Pilnīgi neinteresē, kā visa tik nav citās pilsētās!Tas nav attaisnojums stulbai rīcībai un neizdarībām te, Tukumā.

 4. Tukuma pilsētas parka WC plānots atvērt nākamās nedēļas laikā. Šobrīd tiek risināti tehniski jautājumi, kas saistīti ar komunikāciju apsekošanu pēc ziemas sezonas.

 5. Skumīgi ,ka pilsētas parkā nav tualetes. Tās jau cilvēku elementāras fizioloģiskās vajadzības. Kauns pilsētas Domei, varbūt jāvāc ziedojumi…

 6. Priekšsēdim būtu laiks saprast, ka par visu viens pats nevar atbildēt. Sūdi tik vien sanāk. Būtu ļāvis šādus jautājumus izlemt vietējiem, kuriem ir bērni un, kuri mēģina izmantot pilsētas parku.
  Wc tak varētu stāvēt parkā bez ūdens.
  Starp citu, pārvietojamās wc ir pieejamas ar elektriskiem sildītājiem un visādām citām ekstrām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *