Kāpēc neraksta par Kamparu?/Precizēta pēdējā rindkopa/

Jūs jautājat: – Tukuma domes priekšsēdētāja vietnieks pieprasījis Kamparam nomas maksas atlaidi par bibliotēkas māju, arī televīzijā par to parādīja, bet jūs – «Neatkarīgās Tukuma Ziņas» – par to neko nerakstījāt…

Redakcija: Par to, ka telpas bibliotēkai un arī Tukuma novada Izglītības pārvaldei tiek īrētas no SIA «Ronis», «NTZ» bija rakstījis vairākkārt, ja tā var teikt, no brīža, kad šis jautājums kļuva aktuāls, tātad no 2008. gada, kad tika slēgts līgums par bibliotēkas telpu nomu. (BIBLIOTĒKA TUKUMA PILSĒTAI IZMAKSĀS 90 000 LATU GADĀ) Atgādinām notikušo (un arī NTZ rakstīto), ka toreiz dome nerīkoja konkursu un par telpu nomu deputāti pieņēma lēmumu, tiesa, ne vienbalsīgi. Tika nolemts, ka no SIA «Ronis» iznomās 1247,30 m² lielas telpas un ka mēneša maksa ar PVN būs 7241,33 eiro. Nomas līgums tika noslēgts uz 15 gadiem. Savukārt 2016. gadā dome slēdza vēl vienu līgumu par 299,20 m² lielu telpu nomu Izglītības pārvaldes vajadzībām par 32 277,70 eiro (bez PVN) gadā. Tiesa, pirms šī līguma slēgšanas tika rīkota pretendentu atlase, izvirzot specifiskus nosacījumus telpām, kurā pieteicās viens pretendents – SIA «Ronis». (TUKUMA NOVADA IZGLĪTĪBAS PĀRVALDE ĪRĒS TELPAS PAR 33 TŪKSTOŠIEM EIRO GADĀ)

Dome lūdz telpu nomu samazināt

Mēnesi pēc ārkārtas situācijas noteikšanas (22. aprīlī) valstī Tukuma novada dome informēja, ka tā ir lūgusi SIA «Ronis» ārkārtas stāvokļa laikā samazināt nomas maksu par bibliotēkas telpām, par kurām nomas maksa mēnesī sastāda 10 999,48 eiro, bet gadā – ap 132 000 eiro. Ārkārtējās situācijas laikā bibliotēka ir slēgta apmeklētājiem, tādēļ ir ierobežota iespēja izmantot telpas pakalpojuma nodrošināšanai iedzīvotājiem. Kā bija norādījusi dome, “visiem tik sarežģītajā laikā Tukuma novada dome arī no vietējiem uzņēmējiem sagaida solidaritāti un vietējā patriotismā balstītu rīcību.”

Piedāvā 30% atlaidi

SIA «Ronis» valdes loceklis Ilvars Auseklis «NTZ» informēja, ka puses vienojās samazināt nomas maksu divu mēnešu periodam, t.i. par periodu no 2020. gada 12. marta līdz 2020. gada 12. maijam, par 30% (trīsdesmit procenti) jeb EUR 2 727,14 (divi tūkstoši septiņi simti divdesmit septiņi euro, četrpadsmit centi) (bez pievienotās vērtības nodokļa). Kopējā summa par kādu minētajā periodā tiek samazināt nomas maksa ir EUR 5 454,28 (pieci tūkstoši četri simti piecdesmit četri euro, divdesmit astoņi centi) (bez pievienotās vērtības nodokļa).

Komentāri

 1. Par to visu ir informēta iestāde Rīgā Citadeles ielā 1.vakar 12.maijā to daudz vairāk varēja izlasīt facebook.com no tukumabalss raksta tur ir daudz kas vairāk gan par policiju,gan par to kā Tukuma rajona prokuratūra pārcēlās uz Pils ielu un arī par tukuma domes galveno juristi.

 2. Trīs reizes variet minēt, kurš 2016.gadā bija galvenais iniciators Izglītības pārvaldes pārcelšanai uz Kampara namu, jeb uzstāja uz vēl lielāku Kampara tumbočkas barošanu.

 3. Vai dome par savām telpām, kuras iznomājusi uzņēmējiem uc, ir piemērojusi atlaides Covid krīzes pārvarēšanai? Ja nav, tad šis ir vēl viens politisks populisms no “jaunās varas”

 4. Un to arī vajdzēja pierāīt, kurš grupējums iespējams slēpjas aiz NTZ aizsega 🙂

  Iesaku visiem izlasīt rakstu no pietiek.lv portāla kā Tumbočkas turētāji sāk prettriecienu.

  Tik vien vajdzēja, kā palūgt atslaist Bibliotēkai nomas maksu 🙂

 5. Pieļauju, ka lapseņu midzenis tika izrušināts pamatīgi :

  Iespējams, tas viss sākās ar Plaudes kundzes un Tomeļa sāgu, kur Plaudes kundze kā Žurnāliste tika pieķerta melos saistībā ar izteikumiem Tukuma policijā, kur viņa itkā bija apgalvojusi, ka itkā policija viņai lūgusi piedalīties kā neatkarīgam ekspertam pret TB. Izrādījās, ka tie ir klaji meli.

  Secinājums : cik var uzticēties laikrakstam, kura galvenā pārstāve melo publiskā telpā?

  Sekoja afēru atmaskošana par karjera, olu itkā mega projektiem – shēmām, par kuriem maksātu Tukuma nodokļu maksātāji un kuri nekad netiktu realizēti…..

  Lūgums pazemināt Bibliotēkas nomas maksu, pēc kā sekoja Tumbočkas momentāla reakcija.

  Secinājums : Tā turpināt TB, lasot jūsu laikrakstu tagad tik sāku saprast kādos apmēros un kādus tīklus ir sapinusi vecā vara. Kauns tikai par vienu, kad gadiem esmu gājis vēlēt par viņiem.

  1. Tomels!!! Kas viņš tāds? Dodiet info studijā! Orientācija, partija, baznīca u.t.t. Uzradās un neko neviens baigi nezin!

 6. Grūti saprast, vai Tukuma Balss grupējums paši tic tam murgam un meliem, ko viņi publicē. Izvairās no atbildības, slēpjās aiz viltotiem kontiem un pinās sevis pašu teiktajā uz katra stūra…

 7. Ļoti lūdzu painteresēties, par kādu naudu tiek izdota avīze Tukuma Balss un lūdzu vērsties VARAM, lai Tukuma Laiks atgūst agrāko saturu nevis slavina pašvaldības labos darbus, kurus “jaunā vara” pasniedz kā savus. Jo neviens labais darbs (ja tādi vispār ir) nav viņu izdarīts. 2020.gada laikā (4,5 mēneši) neredzu nevienu lietu, par ko jauno priekšsēdi un viņa vietniekus varētu paslavēt. Ar ko viņi visi 3 vispār nodarbojas 8 darba stundas dienā? Vai NTZ ir iespēja palūgt interviju no viņiem “pirmās 100 dienas aizvadītas”… vai tamlīdzīga satura? Jeb ar jums tikai Tomels komunicē?

  1. Tukuma Balsi izdod biedrība – sabiedriskā labuma organizācija, tās biedri ir ziedotāji, par šiem ziedojumiem arī šo instrumentālo mediju izdod; bet tas nav VARAm, bet gan Valsts ieņēmuma dienesta jautājums, kas pieņem lēmumu par statusa piešķiršanu likuma ietvaros. Pat pavirši iepazīstoties ar šo likumu, redzams, ka vairāki tā nosacījumi konkrētajā biedrībā ir pārkāpti. Piemēram, likuma 2. panta nosacījumi: ”(2) Par sabiedriskā labuma darbību nav uzskatāma:

   1) darbība, kas vērsta uz politisko organizāciju (partiju) vai to vēlēšanu kampaņu atbalstīšanu;

   2) darbība tādā apjomā, kādā tā vērsta uz biedrības un nodibinājuma biedru vai dibinātāju un ar tiem saistītu personu privāto interešu un vajadzību apmierināšanu, izņemot darbību, ko veic biedrība vai nodibinājums, kas dibināts un darbojas, lai aizstāvētu sociāli mazaizsargāto personu grupu un trūcīgo personu un ģimeņu tiesības un intereses;

   3) darbība, kas vērsta uz ziedojumu vākšanu trešajām personām, par to ieturot samaksu, kas pārsniedz administrēšanas izdevumus.”
   Par darbiem… Ikviens lēmums un rīcība jau arī ir deputātu darbs. Tos vērtēt ir mūsu – žurnālistu – galvenais pienākums, un to, cik vien tas iespējams, arī darām. Par interviju. Tāda iecere bija, un tā pat ir tradīcija, ka priekšsēdētājus intervējam (vairāk portreta intervijas formātā), jau stājoties amatā, lai iepazīstinātu ar jaunajiem novada vadoņiem un viņu centieniem, mērķiem, iecerēm iespējami plašāku iedzīvotāju loku. Šo interviju N. Rečs atteica un minēja arī iemeslu: ka apkārtējie (ģimene?) neatbalsta un ka ir bažas par to, kāda šī intervija būs, ja iepriekš nebūs iespējams iepazīties ar jautājumiem. Tā kā šādu iespēju [īpaši intervējot amatpesonas un politiķus] žurnālista profesionālā ētika nepieļau, intervijas nav…

 8. Pat piektklasniekiem skolā māca mēdijpratību, un viņi zina, kā pietiek.com ir portāls, kas publicē falšās ziņas. Bet te komentētāji ar tām mēģina kaut ko argumentēt.

 9. Kāpēc Tukuma Balss aprīļa nr. iznāca uzreiz pēc čuguna mistiskās izgaišanas 2.vsk.? Nav nekāda saistība? Ziedotājiem pēkšņi bija naudiņa. 🙂

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *