Zemītes pamatskolu reorganizē par sākumskolu

Vakar, 28. maijā, notika kārtējā novada domes sēde un šoreiz jautājums par ko deputātiem nācās galvas lauzīt visvairāk – pagasta skoliņu reorganizācija. Tas bija jādara, jo Izglītības un zinātnes ministrija atkārtoti atteicās saskaņot novada domē jau pagājušā gada decembrī apstiprināto plānu, kas paredzēja Cēres un Zemītes pagastu skoliņas apvienot ar lielākajām pilsētas izglītības iestādēm.

Par Cēres pamatskolu deputāti vienojās; tika atcelts pašu iepriekš lemtais par skolu apvienošanu, tāpēc Cēres pamatskola turpina strādā, kā līdz šim.

Atšķirībā no Cēres, ar lemšanu par Zemītes pamatskolu tik raiti vis nevedās. Šajā skoliņā situācija ir pretēja – bērnu ir vairāk tieši sākumskolas posmā  (60 bērni), bet kopumā – 94 (to skaitā gan ir arī bērni tālmācības programmā). Kad tiks veikta reorganizācija un tālmācību vairs nevarēs nodrošināt, kā, šobrīd tiek lēsts, tad nākamajā mācību gadā skolā  varētu būt 33 bērni, bet, pieskaitot pirmsskolu, 66 audzēkņi. Iesākumā, skaidroja Izglītības pārvaldes vadītāja Jeļena Šnikvalde, arī prātojuši, vai nerīkoties tāpat kā ar Cēres skolu un, atceļot lēmumu par apvienošanos ar K. Mīlenbaha vidusskolu, neļaut skolai strādāt tāpat, kā līdz šim. Tomēr sarunās ar direktori Egiju Šīmani atklājusies vēl kāda būtiska problēma: proti, 7.-9. klašu posmā šajā skolā nākamgad pietrūktu vismaz četru skolotāju (matemātikas, divu latviešu valodas, Latvijas vēstures skolotāja), ja vien neizdodas vasaras laikā aizrunāt jaunus kandidātus. Kā skaidroja direktore, šāda situācija izveidojusies, jo līdzšinējām skolotājām ir citas darba vietas, tai skaitā arī citos novados, kur tiek piedāvāts strādāt uz pilnu slodzi, ko Zemītes skolā ar esošo skolēnu skaitu nodrošināt nav iespējams. Starp citu arī pati direktore (un skolas mācību daļas vadītāja līdz ar viņu) jau informējusi Izglītības pārvaldi par to, ka nākamajā gadā no amata pienākumiem tomēr atsakās. E. Šīmanes gadījumā tam esot personīgi iemesli, kaut arī pedagoga amatu skolā viņa labprāt saglabātu. Savukārt mācību daļas vadītāja no amata atsakoties, jo sakārtot stundu sarakstu kļūstot arvien grūtāk, ņemot vērā, ka pedagogi savieno darbus vairākās mācību iestādēs.

Būs sākumskola un jauns direktors

Tajā pašā laikā sākumskolas posmā pedagogi, skaidroja direktore, šobrīd esot apņēmības pilni darbu turpināt (būtu gan nepieciešams viens papildu sākumskolas skolotājs), tai skaitā, turpināt strādāt ar Montesori pedagoģijas metodi, ko apguvuši teju visi skolotāji. Gan vaicāta pavisam konkrēti, kādu iznākumu E. Šīmane uzskata par optimālāko, viņa skaidroja, ka noteikti tas būtu lēmums par pamatskolas saglabāšanu, taču “skaitļi ir skaitļi“. Līdz ar to deputāti lēma, ka ar nākamo gadu tomēr būs Zemītes sākumskola. Tas, starp citu, minēja J. Šnikvalde, ļauj labāk sagatavoties akreditācijai, jo, paliekot pamatskolas statusā, tai vajadzētu notikt jau šoruden. Taču tagad būs laiks akreditācijai sagatavoties gada, divu laikā. Tāpat sēdē tika lemts par konkursa izsludināšanu vakancei uz direktora amatu. Pārvaldes vadītāja skaidroja, ka ir jau uzrunājusi iespējamos kandidātus un katrā gadījumā no amata līdzšinējo vadītāju neatbrīvos, līdz nebūs aizstājēja. Tāpat J. Šnikvalde uzsvēra, ka direktoram būs arī izšķirošā loma tajā, kā skoliņa attīstīsies un darbosies tālāk.

 

Vairāk lasāms piektdienas, 29. maija, laikrakstā ŠEIT=>

Komentāri

  1. Briesmīgi uzrakstīs raksts. Lūdzu piedomājiet pie teikumu konstrukcijas, uzbūves, kā arī pareizrakstības,pirms publiskošanas!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.