Vērtēs Kandavas sporta infrastruktūras piemērotību

Jau vēstījām, ka nākamā gada vasarā, ļoti iespējams, Kandavā norisināsies vairāki valsts mēroga sporta pasākumi. Par to, kas būtu nepieciešamas no pašvaldības puses, lai pasākumi notiktu 21. novembrī deputāti sprieda arī kultūras, sporta un izglītības komitejas sēdē.

Viens lielais sporta pasākums, kam būtu jānotiek no 3. līdz 5. jūlijam, ir Latvijas V Olimpiāde, ko organizē Latvijas olimpiskā komiteja. Kā skaidroja Roberts Rozentāls, kurš novadā atbildīgais par sportiskajām aktivitātēm, līdz 10. decembrim pašvaldībai ir jāiesniedz savs redzējums par to, kādos olimpiskajos sporta veidos (un arī tautas sportā) sacensības te var norisināties un  ko uzņemsies nodrošināt pašvaldība. Šobrīd, kā liecinot sarunas ar LOK (notika 15. novembrī), ir iecere vairāk koncentrēties tieši uz tautas sportu, kur dalībnieku varētu būt vairāk, jo profesionālu sportistu Latvijā tomēr neesot tik daudz. Tas nozīmē, ka Kandavai nebūs jāorganizē sacensības, piemēram, šaušanā, regbijā vai jāšanas sportā u.tml. Tomēr varētu būt šautriņu mešana un novuss. Tas viss gan vēl esot jāsaskaņo ar katra sporta veida federāciju, kas, visticamāk, situāciju novērtēs Kandavā uz vietas, skaidroja R. Rozentāls. LOK pasākumam ir atvēlējis 70 000 eiro, bet ar ieguldījumu būs jārēķinās arī pašvaldībai. Tāpēc deputāti uzsvēra, ka gribētu kaut vai aptuvenas tāmes kādā brīdī tomēr ieraudzīt. Kultūras un sporta parvaldes vadītāja Iveta Grunte skaidroja, ka vispirms jau gan jāuzzina, vai Kandavā sacensības tiešām rīkos, jo, kā minēts, LOK pašvaldību pieteikumus vēl tikai vērtēs 10. decembrī. Tāpēc  deputātu lēmums šoreiz bija: konceptuāli pasākumu atbalstīt, virzot jautājumu uz tālāko izskatīšanu domes sēdē, kas notiks 28. novembrī.

Vairak par komitejā runāto lasiet piektdienas, 22. novembra, laikrakstā ŠEIT=>https://www.ntz.lv/e-avize/neatkarigas-tukuma-zinas-2019-11-22/

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.