Vānes baznīcas tornī atklāj vēstījumu

Tieši šobrīd Vānes baznīcas torni apjozušas stalažas, jo te noris jumta daļas atjaunošanas darbi. To skaitā nocelts arī baznīcas krusts un gailis, kas nodots gādīgās restauratoru rokās. Noceļot konstrukciju, atklājies, ka metāla bumbā, uz kura tupējis gailis, atstāts vēstījums no pagātnes.

Gatavos nākamo

Kā pastāstīja Sandra Kosogova, kas ikdienā ir pagasta bibliotēkas vadītāja, bet patiesībā – klātesoša daudzu, ja ne visu skaistu ideju un projektu īstenošanā Vānē, iesākumā domājuši, ka vēstījums varētu būt kas patiešām sens. Taču izrādījies, ka to baznīcas spices bumbā atstājuši tie studenti un ļaudis, kas jau 1983. gadā iesaistījās talkās visā Latvijā, tai skaitā Vānes dievnama atjaunošanā. Starp citu, tieši tad atklāti arī baroka laika sienas gleznojumi, kas bija paslēpušies zem vēlākajos gadsimtos klātas krāsas kārtas.

Baznīcas troņa spices atjaunošana varētu noslēgties nākamajā gadā un tad jau, lēš S. Kosogova, vāneniekiem, draudzei būs iespēja domāt atkal par jaunu vēstījumu, ko atstāt nākamajām paaudzēm, jo, visticamāk, citu iespēju tuvāko desmitgažu laikā vairs nebūs.

 

Vairāk lasāms piektdienas, 8. oktobra, laikrakstā ŠEIT=>>>>>

Komentāri

  1. Cerams ka sakopsim skaisti Vanes baznicu vel jau varetu atrestauret to eku kas ir pie pagrieziena uz Kabili tur ari ir veca sena ēka

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *