Attēlam ir ilustratīva nozīme

Pēta iespējas būvēt vēja parku Vānē

24. septembrī notika kārtējā Kandvas novada domes sēde. Kā jau bija plānots, tajā amatā oficiāli apstiprināja Kandavas novada sociālā dienesta jauno vadītāju, tāpat klātesošie tika iepazīstināti ar izmaiņām, kas notikušas jauniešu centrā «Nagla». Savukārt domes vadība atskaitījās par septembrī aktuālo.

Kā apstiprināja novada domes priekšsēdētājas vietniece Gunda Cīrule, ir uzņēmums, kas izrādījis interese veidot vēja parku Variebas pusē. Taču šobrīd tās ir tikai un vienīgi sarunas, jo domē nekādi dokumenti, iesniegumi no uzņēmumiem, kas ideju virza, nav saņemti (SIA «Reģionālie projekti», SIA «Vane Wind»). Tiktāl gan vienojušies, ka, ja projekts tiks virzīts tālāk, vispirms tiks izveidots 3D modelis, jo ģeneratori varētu būt pat 240 metru augsti, kādu Latvijā šobrīd nav – tas tā, lai cilvēki varētu iedomāties aptuvenos mērogus. No ģeneratoriem tādā augstumā gan labums tāds, ka, piemēram, putnus tas neskaršot, jo tik augstu…neviens nelidojot.

Kā liecina Latvijas Republikas uzņēmuma reģistrā pieejamā informācija, SIA «Vane Wind» pieder Alģim Sadauskam un Ilmāram Rimšēvičam. Savukārt SIA «Reģionālie projekti» valdes priekšsēdētāja un lielākā īpašniece ir Dimitrijeva Līna. Šobrīd uzņēmums «Reģionālie projekti» izstrādā Tukuma novada teritoriālā plānojuma grozījumus.

 

Vairāk par sēdē lemto lasiet piektdienas, 25. septembrī, ŠEIT=>

Komentāri

  1. Dobelnieki šo jomu ir izstudrjuši aļoti cītīgi. Pasekojiet līdzi un izpētiet. Piemēram, ko iegūs lauki, kad tiks izbūvēta pamatne vienam ģeneratoram, kura augstums ir 240 metri un, kā to visu varēs demontēt, kad ģenerayors savu darbību izbeigs. Un, kas tos demontēs
   .. ir tik daudz jautājumu, atbilžu nav. Tās jārod projekta virzītājam. Jā, vajag arī gudrus jaitātājus…

   1. Mans novērojums. Ja cilvēciņš ir sagatvojies būt “Pret“, tad argumenti, kas nesaskan ar viņa pārliecību, tāpat iet gar ausi. “Atbilžu tiešām nav” vai tomēr precīzāk teikt, ka tās ir…bet nav tādas, kādas gribas dzirdēt?:)

  1. Tak tiem projektiem nav ekonomiska pamata bez oik, ja ir idioti kas pērk elektrību par sadādzinātu tarifu tad var pelnīt. Par parasto tarifi galus savilkt nevar.

 1. Aizdzīs pēdējos cilvēkus no laukiem. To monstru tuvumā tak nav iespējams dzīvot. Ārzemju pētījumi to apliecina. Pareizi būtu tos būvēt jūrā, bet biznesmenīšiem tas ir dārgi un nav izdevīgi!
  Gan jau Kandavas dome piekritīs:( Katram gribas savs kumosiņš no lielā pīrāga….

   1. Cik zinu, ne tikai tukumnieki cīnījās pret. Arī Saldus pusē vāca parakstus. Sazinieties ar šiem cilvēkiem un visu noskaidrojiet.

      1. Vari pamatot, kāpēc nevajag un kāpēc sūda? Un ar tiem parakstiem, cik atceros, tur pavisam jocīgi bija. Bet, kas ta man – tiesa izlems.

 2. Nākat manā partijā! Atrodat mani Feisubukā- Ruslans Straķis! Būšu Jūsu novada mērs un rūpes būs nepieļaut šādu būvju celšanu! Es nesīšu atbildību! Galvenais – Tukuma kase būs mūsu! Atgūsim kasi!

 3. Vānes pagasta iedzīvotājiem un arī Kandavas novada domei vajag nepieļaut šāda objekta celtniecību. Tš ir afēra, tas pats OIK. Nebūsim muļķi savā zemē. Tā jau daudz esam pazaudējuši- meźus, zemi. Mežus zāģē uz nebēdu un valdībai vienalga, jo paši tādus likumus izdomājuši.

 4. Prieks , ka kandaunieši pieturas pie tradicionālām vērtībām – Zeme joprojām ir plakana un tādas elektrības nemaz nav , jo neviens to nav redzējis.

 5. Vismaz dažie Kandavas spicajiem atkal iespēja tikt pie pīrāga drupačām! Nožēlojami! Katrs šāds lēmums, jo vairāk apliecina, ka pievienošana Tukumam bij’ pareizs solis!

 6. Ko tāda Kandavas dome var lemt? Varbūt deputātiņiem jau laicīgi, pirms Kandavas novads tiks pievienots Tukumam, vajadzētu jau meklēt kādu jaunu darbu gaterī vai kūtī? Kā domā Ingucīts un Gunducīts? Kūts apģērbs labi piestāvētu.
  P.S. Vai kāds no Vānes ir devis atļauju kaut kādai Kandavas novada domei kaut ko lemt par vēja ģeneratoriem?

 7. Tā ir aksioma, jo bezcerīgāka čuhņa , jo vairāk vietējie čuhņieši ir pilnīgi pret jebkādu saimniecisko darbību.
  Vienīgā interese čuhņiešiem ir dirnēt pie vienīgā veikala un pieliet mūli.

 8. Būtu pie varas partija TPN, šie uzreiz piekristu, parakstītu līgumu. Lieka nauda nesmird. It sevišķi, ja ir periods, kad grūtāk nāk nauda. Tàpēc jau reklāmists Miķelsons taisa video un rāda, vmcik partija godīga bijusi. Tik godīga, ka puse pilsētas jānojauc no graustiem. Uz Tukumu pec smukuma. Ha ha ha

  1. Pastāsti, kāda velna pēc tiem projekta autoriem būtu jāmaksā pašvadībai vai kaut kādiem deputātiem? Kāds labums? Piedošanu, drīzāk izskatās, ka jaunā vara centās izspiest kukulīti nesakarā, bet kaut kā nesanāca. Vai arī sanāca – kā nu uz to skatās.

 9. Vai tad kāds ko lemj? Līdz lemšanai kā līdz Austrālijai!!! Un ja vajadzētu vinas arī kūtī strādātu, nemaz nebūtu sliktāk, kā klausīties te dažu muldēšanu un apvainojumus.

 10. Neviens neko nepēta un nelemj.. visur jau ir samaksāts un būvēs. Visi paraksti sen jau savākti, projekts gatavs, jo naudai ir vara nevis iedzīvotājiem.

 11. Tās ir baumas! Vāne ir geogrāfiski stulbā vietā lai tur buvētu ko tādu! Var papētīn gis un izsecināt pēc metreologiskiem datiem! Šī visa ir kaut kāda afēra! Tad jau Imulā var hesu buvēt

 12. Kur te kāds gudrs? Rečs, kam Dobeles pagastvecene kopā ar kaut kādu dāni raksta priekšā papīrus. Vai Rečene, kas mīl KPLV Gobzemu un Liepiņu?! Par sīkajiem un slinkajiem perdeļiem pat nerunāsim…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.